[ad_1]

قیمت سهام GameStop در 12 روز معاملاتی 19 برابر جهش کرد
“خرید مشترک” با انتخاب مورد در صفحه مورچه آنلاین
Millennials and Generation Z’Having Wall Street ‘… به دلیل ضرر و زیان حاصل از صندوق های سرمایه گذاری

پیوند_انتخابی
[세인트루이스=AP/뉴시스] قیمت سهام شرکت بازی آفلاین GameStop در تاریخ 27 ام (به وقت محلی) با 347.51 دلار بسته شد که 134.84 درصد بیشتر از روز قبل است. در 12 روز معاملات 19 برابر افزایش یافت. این عکس روی تابلوی فروشگاه Game Stop در سنت لوئیس ، میسوری ، ایالات متحده آمریکا گرفته شده است. 28.01.021.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: اعضای جامعه آنلاین آمریکایی از متخصصان سرمایه گذاری وال استریت پیشی گرفته اند.

در بیست و هفتم (به وقت محلی) بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ، روند عجیبی تأیید شد. با سقوط همزمان بورس های بزرگ سهام بیش از 2٪ ، قیمت سهام شرکت بازی آفلاین GameStop و زنجیره تئاتر AMC Entertainment جهش کرد.

در این روز ، GameStop بازار را با 347.51 دلار بسته کرد که نسبت به روز گذشته 134.84 درصد افزایش نشان می دهد و AMC با افزایش 301.21 درصدی ، بازار را با 19.90 دلار بسته است.

قضاوت در مورد افزایش ارزش شرکت دشوار است. با شیوع ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، GameStop اعلام کرده است که امسال 450 فروشگاه را تعطیل خواهد کرد. با این حال ، قیمت سهام GameStop در 12 روز معاملاتی 19 بار از 17.69 دلار در روز هشتم افزایش یافت.

طبق رسانه CNBC اقتصادی آمریکا ، قیمت سهام آنها در هیئت مدیره WallStreetBets از Reddit ، بزرگترین جامعه آنلاین در ایالات متحده است. حدود 3 میلیون سرمایه گذار انفرادی سهام این تابلوی اعلانات را مورد بحث قرار داده و خریدهای مشترک را آغاز کردند.

نوسان بازار با تعداد زیادی از سرمایه گذاران و سرمایه های هنگفتی که یک باره می آمد ، انجام شد. یکی از اعضای Reddit در تابلوی اعلانات گفت: “ما آن را پاره کردیم. همزمان با افتتاح بازار سهام ، Gamestop را پاره کردیم.” دیگری اظهار داشت: “ما نیرویی قویتر از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری هستیم.”

CNN این پدیده را به عنوان “آنتی پاتی علیه وال استریت” تعبیر می کند.

کاربران Reddit Millennials و Gen Z هستند. این شخصیتهای اصلی هستند که در پاسخ به سرمایه دارانی که ایالات متحده را در یک بحران اقتصادی قرار داده اند ، در اعتراضات 2011 اشغال وال استریت شرکت کردند. کسانی که از حرص و طمع سرمایه داران انتقاد می کردند ، گفتند که این بار صندوق های سرمایه گذاری هجدی شرکت هایی را انتخاب کرده اند که فروش کوتاهی داشته اند و شروع به خرید کرده اند.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] نمودار قیمت سهام GameStop ، یک شرکت بازی آفلاین آمریکایی را به اشتراک بگذارید. (عکس = ضبط مارکت) 2021.01.28.

در واقع ، خرید گسترده مورچه ها میلیاردها دلار برای خریداران وال استریت هزینه دارد.

Melvin Capital ، صندوق تامینی ، در تاریخ 25th اعلام کرد که در مجموع 2.75 میلیارد دلار کمک مالی دریافت کرده است. فروش GameStop با قیمت های کوتاه افزایش یافت و آنها برای فشار کوتاه تحت فشار قرار گرفتند. فشار کوتاه وضعیتی است که در آن سهام کوتاه مدت فروخته شده باید با قیمت بالاتر بازپرداخت شود که ارزش آن به یک سطح غیرمنتظره افزایش یابد.

صندوق هجینگ دیگر ، سیترون نیز گفت که به دلیل کسری زیاد با GameStop برخورد کرده است. یک مقام سیترون اعتراف کرد که با GameStop 100٪ ضرر کرده است.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد شرکت كارگزاری آمریكایی Oanda ، به گاردین گفت: “ما این لحظه را به یاد خواهیم آورد كه نیروهای فصلی فروش كوتاه توسط مورچه ها از بین رفت.”

مقامات مالی ایالات متحده نیز شرمندگی خود را از این حادثه ابراز داشتند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده ، در بیانیه ای گفت که برای محافظت از سرمایه گذاران و مدیریت موثر بازار با سازمان های مربوطه کار می کند. وی گفت: ما به طور فعال اوضاع را رصد می کنیم.

با این حال ، بعید است خشم مورچه ها به راحتی از بین برود. یک کاربر Reddit نامه سرگشاده ای به CNBC ارسال کرد و گفت: “بخش مالی در حمایت از متخصصان وال استریت گرفتار شده است. این بی توجهی به سرمایه گذاران منفرد است. عدم بستن این وضعیت منجر به از دست دادن نسل جدید سرمایه گذاران خواهد شد.”

برخی این وضعیت را به “دموکراسی بازار مالی” تعبیر می کنند.

اریکا زعفران ، بنیانگذار Saffron Wells Advisors ، یک شرکت سرمایه گذاری ، گفت: ”بازار ، که برای دهه ها توسط فلسفه کارشناسان بازار سهام هدایت می شود ، اکنون با انتخاب سرمایه گذاران منفرد هدایت می شود. ایجاد استراتژی سرمایه گذاری. ”

در روند تقابل نیروهای جدید و قدیم ، زعفران افزود: “کسی قطعاً اشتباه خواهد کرد” و “اما بازار به این ترتیب ساخته شده است”.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *