[ad_1]

تیم تحقیقاتی WHO ابتدا از بازدید از ووهان خبر داد

پیوند_انتخابی
[우한=AP/뉴시스]تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) در روز چهاردهم وارد فرودگاه ووهان در استان هوبئی در مرکز چین شد ، مراحل مهاجرت را به پایان رساند و از یک مقام لباس محافظ چینی دستورالعمل دریافت کرد. تیم تحقیقاتی WHO ، متشکل از متخصصان چند ملیتی ، حدود یک ماه در ووهان ماندند و در مورد بازار ماهی عصبانی ، جایی که شیوع تاج 19 در پایان سال 2019 رخ داد ، تحقیق کردند. 2021.01.14.

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جی-ی = یک مقام ارشد بهداشت چین از سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواسته است که منشا the آلودگی ویروس کرونا (ویرگول کرونا 19) در سایر کشورها ، از جمله ایالات متحده را بررسی کند.

ذن گوانگ ، رئیس اپیدمیولوژیست در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین ، در شماره 4 در ایالت گلوبال تایمز اصرار داشت که محققان WHO باید در مورد بازدید بعدی خود از ووهان پس از برنامه خود صحبت کنند.

ووهان اولین گزارش رسمی شیوع تاج 19 در اواخر دسامبر 2019 است. محققان WHO ماه گذشته برای بررسی منشا ویروس وارد ووهان شدند.

زنگ گفت: “ما باید برنامه ای تنظیم کنیم تا بتوانیم نمونه خون بیماران را قبل از سال 2019 جمع آوری کنیم.”

وی گفت: هدف از تحقیق در مورد منشا کرونا 19 یافتن اولین فرد آلوده یا منبع آلودگی در حیوانات است ، اما WHO برنامه مشخصی ارائه نکرد.

گلوبال تایمز ادعا می کند که شواهدی وجود دارد که موارد اولیه در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه ، برزیل و هند رخ داده است و برخی موارد زودتر از موارد گزارش شده در ووهان بوده است. وی تأکید کرد که “WHO باید این سرنخ ها را دنبال کند و تحقیقات محلی را طی چند ماه آینده ادامه دهد.”

کارشناسان چینی از WHO خواسته اند تا استانداردهایی را برای شناسایی کشورهایی که نیاز به تحقیقات مبدا دارند تعیین کند.

ذن گفت: “ایالات متحده همچنین باید تحقیقات اصلی را در مورد مبدا انجام دهد.” وی استدلال می کند که ایالات متحده همچنین باید تیم تحقیقاتی WHO را دعوت کند و ایالات متحده باید از الگوی قبلی چین برای تحقیق در مورد منشا پیروی کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *