[ad_1]

تولید موقتاً محدود در اروپا برای تقویت ظرفیت تولید
“انتظار می رود که حجم تحویل از پایان فوریه تا مارس افزایش یابد”
اتحادیه اروپا در میان بحث و جدال در مورد حمایت از واکسیناسیون ، از شکست بیشتر می ترسد

پیوند_انتخابی
[토리노=AP/뉴시스]Pfizer-Bioentech Corona 19 ژانویه 3 ، 2021

[런던=뉴시스] گزارشگر Ji-Ye Lee = شرکت دارویی آمریکایی Pfizer اعلام کرد که تحویل واکسن ها برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) در اروپا بین اواخر ژانویه و اوایل فوریه به تعویق می افتد.

طبق AP و AFP ، در بیانیه روز 15 (به وقت محلی) ، Pfizer گفت: “به منظور افزایش سریع تولید ، سفارشات و برنامه های تحویل مربوط به تأسیسات بلژیک ممکن است دیر یا زود تغییر کنند.”

وی سپس تأکید کرد که “ممکن است حمل و نقل از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه به طور موقت تحت تأثیر قرار گیرد ، اما میزان تحویل در اواخر فوریه و مارس به طور قابل توجهی افزایش می یابد.”

سخنگوی Pfizer گفت: “کاهش موقتی تمام کشورهای اروپایی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.” با این حال ، او توضیح داد که بازار ایالات متحده تأثیری در تأمین نخواهد داشت ، زیرا این واکسن از تأسیسات تولیدی در میشیگان آمریکا تهیه می شود.

به نظر می رسد Pfizer در تلاش است به طور موقت تولید را کاهش دهد تا ظرفیت تولید خود را از 1.3 میلیارد دسته به 2 میلیارد دسته در سال افزایش دهد.

Bioentech ، آلمان که با Pfizer تولید واکسن را انجام داده است ، در یازدهم اعلام کرد که هدف خود را برای واکسن های COVID-19 با 54 درصد افزایش از 1.3 میلیارد دوز به 2 میلیارد دوز در سال جاری افزایش می دهد.

Ugre Sahin ، مدیرعامل Bioentech ، در اوایل ماه جاری اعلام کرد که بهره برداری از یک مرکز تولید جدید در ماربرگ ، آلمان در ماه فوریه ، می تواند به میزان قابل توجهی عرضه در اروپا را افزایش دهد.

انستیتوی بهداشت عمومی نروژ (NIPH) گفت که در روز 15 اعلامیه ای از سوی Pfizer دریافت کرده است که به طور موقت میزان واکسن خود را در اروپا کاهش می دهد.

وزارت بهداشت آلمان همچنین گفت كه Pfizer به كمسیون اروپا اطلاع داده است كه در سه تا چهار هفته آینده به وعده واكسن خود عمل نخواهد كرد.

وزرای بهداشت برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، از جمله آلمان ، نامه هایی را با نگرانی در مورد تأخیر در تأمین واکسن های Pfizer به کمیسیون اتحادیه اروپا ارسال کرده اند.

پخش YLE فنلاند ، یک کشور عضو اتحادیه اروپا ، گفت که تأخیر در تحویل واکسن می تواند از گسترش داخلی واکسن بین اواخر ژانویه تا اوایل مارس جلوگیری کند.

27 کشور عضو اتحادیه اروپا از دسامبر سال گذشته واکسن Pfizer را واکسینه کرده اند ، اما میزان تأمین کافی نیست و آمادگی برای واکسیناسیون ناکافی است ، بنابراین سرعت آن چنان که انتظار می رود نیست.

در اوایل این ماه ، اتحادیه اروپا اصلاح یا واکسن دارویی ایالات متحده را تصویب و آغاز کرد. در پایان ماه ، وی تصویب واکسنی را که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی چند ملیتی AstraZeneca تولید شده است ، در نظر می گیرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.