[ad_1]

Mainichi “مشکل این است که المپیک بدون رضایت موری ادامه نخواهد یافت”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]یوشیرو موری ، رئیس کمیته سازماندهی المپیک در توکیو ، چهارمین نشست خبری در توکیو ژاپن برگزار می کند. رئیس جمهور موری از اظهارات قبلی خود در مورد تبعیض علیه زنان کناره گیری کرد ، اما گفت که قصد استعفا ندارد. در جلسه کمیته المپیک در ژاپن بعد از ظهر سوم ، او جنجال برانگیز بود که خاطر نشان کرد: “اگر تعداد زنان مدیر افزایش یابد ، جلسه طول می کشد و پایان جلسه دشوار است.” 2021.02.04.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کونگ = یوشیرو موری ، رئیس بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ، از طریق اظهاراتی که موجب تبعیض جنسیتی علیه زنان می شود ، صدای خود را برای استعفا در رسانه های داخلی و خارجی افزایش داده است ، اما کمیته بین المللی المپیک (IOC) گفت. عذرخواهی موری مشکل تمام شد “، وی گفت که سعی در ادامه کار دارد.

به گفته Asahi Shimbun در تاریخ 5 ، سخنگوی IOC روز گذشته از طریق ایمیل Asahi گفت: “برابری بین زن و مرد یک اصل اساسی IOC است” ، اما “رئیس جمهور موری از این اظهارات عذرخواهی کرد. IOC معتقد است که این نسخه به پایان رسیده است. “این بدان معناست که رئیس جمهور موری دیگر اظهارات جنسیتی را زیر سوال نخواهد برد.

یک مقام مسئول از کمیته المپیک ژاپن (JOC) به آساهی شیمبون گفت ، “اگر IOC (به رئیس جمهور موری) برود کار سختی است. کسی جایگزین او نیست.”

ماینچی همچنین در مقاله ای مرتبط گفت كه هم IOC و هم كمیته بین المللی المپیك برای بازی های پارالمپیك (IPC) در تلاش بودند پرونده را زودتر اصلاح كنند. روزنامه توضیح داد که این به این دلیل است که IOC و IGC به خوبی با پویایی داخلی آشنا بوده و از توانایی سیاسی موری در اتحاد طرف ژاپنی قدردانی می کنند.

نه تنها برای IOC ، بلکه برای رهبران JOC نیز صدق می کند.

مانیچی گفت که کارمندان JOC از اظهارات موری بسیار هیجان زده شده اند ، اما رای هایی که خواستار استعفا نیست در بین مدیران JOC رایج است.

این روزنامه گفت: “در میان رهبران JOC” كه با استعفای رئیس جمهور موری علیرغم اظهارات جنسیتی مخالفت می كنند ، “با مشكلات ساختاری المپیك مشكل ساختاری دارد”.

این روزنامه توضیح داد ، با گسترش اندازه و هزینه بازی های المپیک توکیو ، تفاهم پیچیده تر شد و اختیارات به رئیس جمهور موری معطوف شد ، وی توانست از طریق توانایی سیاسی مشکلات بسیار دشواری را حل کند. گفته می شود که به ساختاری تبدیل شده است که بدون رضایت رئیس جمهور موری فعالیت نمی کند.

این روزنامه گزارش داده است كه نخست وزیر یوشیهیده سوگا نیز به جای استعفای رئیس جمهور موری مشتاق توسعه اوضاع است.

Mainichi توضیح داد: “برای نخست وزیر سوگا ، که به دلیل پاسخ به عفونت ویروس کرونا ویروس جدید (Corona 19) مورد انتقاد قرار گرفته است ، میزبانی المپیک از معدود فرصت های تبلیغ رژیم است. به همین دلیل حضور رئیس جمهور موری حتی بیشتر می شود.”

وی همچنین پیش بینی کرد که جایگزینی رئیس کمیته برگزاری با نیم سال تا زمان بازیهای المپیک به طور حتم منجر به از بین رفتن اعتماد بین المللی به رژیم سوگا خواهد شد.

با این حال ، اگر انتقادات از کشور و خارج از کشور گسترش یابد ، ممکن است انتقاد از رژیم سوگا نسبت به رئیس جمهور موری قویتر شود و نتایج حرکت رئیس جمهور موری در آینده جلب توجه کند.

پیش از این ، رئیس جمهور موری در مورد افزایش تعداد مدیران زن در هیئت مدیره کمیته المپیک ژاپن (JOC) به مقام سوم اظهارنظر تحقیرآمیزی کرد و گفت: “مشاوره با بسیاری از زنان زمان بر است.

وی گفت ، با استناد به افزایش تعداد زنان مدیر در انجمن راگبی ژاپن ، كه وی رئیس و رئیس افتخاری بود ، “دو برابر شدن زمان می برد.”

وی گفت: زنان حس رقابت شدیدی دارند. اگر شخصی با یك دست صحبت كند ، به نظر می رسد كه باید صحبت كنند ، بنابراین همه صحبت خواهند كرد. وی همچنین گفت: “اگر تعداد زنان را افزایش دهید ، دشوار است زیرا به ندرت متوقف می شود مگر اینکه زمان صحبت تا حدی تنظیم شود.”

رئیس جمهور موری در گزارشی درباره اظهارات رسانه ای و انتقادات روزافزون ، در چهارمین نشست خبری مطبوعاتی را برگزار کرد ، اظهارات را پس گرفت و عذرخواهی کرد ، اما گفت که از ریاست جمهوری کناره گیری نخواهد کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.