[ad_1]

قتل ، تجاوز ، بردگی جنسی و بارداری اجباری … حداکثر مجازات حبس ابد

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] دومنیک اونگوان در آن زمان که یک سال پس از دستگیری در سال 2016 توسط دادگاه کیفری بین المللی تحت تعقیب قرار گرفت

[헤이그(네덜란드)=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = دادگاه کیفری بین المللی سازمان ملل (ICC) ده ها جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت ، از جمله قتل و ازدواج اجباری ، علیه دومینیک اونگوان ، فرمانده ارشد سازمان معروف بدنام ضد نظامی اوگاندا ، مقاومت خدا (LRA) را محکوم کرد. ) “پایین رفتم.

پس از ربوده شدن توسط یک گروه شورشی 9 ساله ، اونگوان که یک کودک سرباز شد و سپس به درجه فرماندهی کل رسید ، به اتهام 61 اتهام به حبس ابد محکوم شد.

در حکم خود ، قضات به حمله وحشتناک LRA به اردوگاه های پناهندگان در شمال اوگاندا در اوایل دهه 2000 و سو abuse استفاده و استثمار زنان توسط اونگوان توسط همسرش اشاره کردند.

سازمان های حقوق بشر از محکومیت های جنایات علیه زنان ، از جمله تجاوز جنسی ، بارداری اجباری و بردگی جنسی ، استقبال می کنند.

از طرف دیگر ، وكلا ادعا می كنند كه اونگ ون “یك قربانی است ، هرگز قربانی و مرتكب نمی شود.” با این حال ، قاضی این موضوع را نپذیرفت ، زیرا “این جرمی است که توسط دومنیک اونگوان به عنوان یک فرد بزرگسال و مسئول LRA کاملاً مسئول در اواسط تا اواخر دهه 1920 انجام شده است.”

LRA سازمانی است که توسط جوزف کانی ، بزرگترین جنایتکار جنگی تحت تعقیب جهان تأسیس شد. رئیس دادگاه به طور مفصل مدیریت تروریستی این سازمان را شرح داد. قرار بود زنان ربوده شده همسران بردگان جنسی یا اعضای باند باشند. کودکان ربوده شده به عنوان سرباز پرورش یافتند.

در حمله به اردوگاه های پناهندگان بسیاری از مردان ، زنان و کودکان کشته شدند. قاضی در ماه مه 2004 گفت ، پس از حمله اعضای باند به اردوگاهی در روستایی در اوگاندا به رهبری متهم اوون ، “غیرنظامیان در اثر ضرب و شتم بی رویه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند ، سوزانده شدند یا مردند.”

پس از این حمله ، فرمانده كانی ، اونگوان را به درجه سرهنگی ارتقا داد.

پاتو بنسودا ، وکیل دادگستری کیفری بین الملل ، رئیس دادسرا ، که از مظنونان جنایات جنگی و جنایات انسانی تحقیق می کند ، به دادگستری کشورهای مربوطه اعتماد کرده و پس از دستگیری در لیست تحت تعقیب بین المللی ، آنها را در دادگاه کیفری بین المللی تحت پیگرد قانونی قرار می دهد. که شرایط ورود و رشد فقط یک عامل تخفیف دهنده است و هیچگاه دفاعی برای بی اعتبار کردن کل انتخاب اونگوان وجود ندارد

پس از تعقیب توسط نیروهای دولتی در سال 2005 ، LRA ، که قتل عام در اوگاندا انجام داد و کودکان سرباز و بردگان جنسی کرد ، در سراسر آفریقای مرکزی پراکنده شد. محل اقامت رهبر كوني آشكار بود و تصور مي شد كه وي همچنان به كشتار و آدم ربايي ادامه مي دهد و در مناطق دور افتاده دارفور يا جمهوري آفريقاي مركزي سودان پنهان مي شود.

اونگ ون در سال 2015 دستگیر شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *