[ad_1]

سوم پس از فایزر و مودنا … تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا همچنان باقی است

پیوند_انتخابی
[헤이워즈히스=AP/뉴시스]واکسن جدید ویروس کرونا (AstraZeneca) (Corona 19) در بیمارستان پرنسس رویال انگلستان از روز دوم راه اندازی شد. 30.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان جونیور = آژانس دارویی اروپا (EMA) تصویب واکسن ویروس کرونا (Corona 19) جدید را که توسط AstraZeneca ساخته شده است توصیه کرده است.

EMA در بیست و نهم (به وقت محلی) در وب سایت رسمی خود اعلام کرد: “توصیه شده است AstraZeneca برای جلوگیری از عفونت COVID-19 بالای 18 سال به طور مشروط تأیید شود” این سومین بار است که Pfizer واکسن های Moderna را توصیه می کند.

“کمیته مشورتی درمورد داروها (CHMP) داده های مربوط به اثر ، ایمنی و کیفیت واکسن را به طور دقیق ارزیابی کرده و با توافق ، تصویب رسمی مشروط در بازار توسط کمیسیون اروپا را توصیه کرده است.”

وی افزود: “این اقدام اطمینان حاصل می كند كه واكسن از استانداردهای اتحادیه اروپا برای شهروندان اتحادیه برخوردار است.” “(از طریق اقدام) ما تعهدات ، مقررات و اقدامات احتیاطی را در حمایت از فعالیت های واکسیناسیون در سطح اتحادیه اروپا اعمال خواهیم کرد.”

طبق یک اعلامیه مطبوعاتی در وب سایت ، EMA دریافت که واکسن AstraZeneca در نتایج جلوگیری از عفونت COVID-19 بالای 18 سال م effectiveثر و ایمن است. تخمین زده می شود که 24000 نفر در چهار آزمایش بالینی در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی شرکت کرده باشند.

نیمی از شرکت کنندگان واکسن واقعی دریافت کردند و بقیه گروه کنترل مانند دارونما بودند. مطالعات بالینی کاهش 59.5 درصدی کرونا 19 علامتی را در گروه آزمایش واکسینه شده با واکسن تایید کرده اند. EMA گفت: “این بدان معنی است که اثر بالینی واکسن معادل 60٪ نشان داده شده است.”

اکثر شرکت کنندگان بالینی 18 تا 55 سال دارند. EMA گفت ، “هنوز نتایج کافی در شرکت کنندگان بالای 55 سال وجود ندارد.”

واکسن AstraZeneca دو دوز است و از دوز اول تا دوز دوم 4 تا 12 هفته طول می کشد. عوارض جانبی شایع شامل درد و سردرد در محل تزریق ، خستگی ، دردهای عضلانی ، لرز ، تب ، درد مفاصل و حالت تهوع است. گفته می شود که عوارض جانبی خفیف طی چند روز پس از واکسیناسیون از بین می رود.

با توصیه در این روز ، کمیسیون اتحادیه اروپا وارد مراحل تصمیم گیری درباره تایید رسمی واکسن AstraZeneca می شود. پس از اتخاذ یک تصمیم رسمی ، توزیع واقعی واکسن ها در برنامه واکسیناسیون در سراسر اتحادیه اروپا انجام می شود.

حتی اگر واکسن مجوز داشته باشد ، AstraZeneca باید مرتباً آن را مطابق قانون گزارش و به روز کند و مطالعات نظارت بر ایمنی و اثربخشی را انجام دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *