[ad_1]

پیوند_انتخابی
[엘알토=AP/뉴시스]اولین محموله واکسن روسی Sputnik V Corona 19 در تاریخ 28 ام (به وقت محلی) وارد فرودگاه بین المللی ال آلتو در ال آلتو ، بولیوی شد و توسط مسئولان فرودگاه بارگیری شد. 29.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جه یانگ = سازمان بهداشت جهانی (WHO) قصد دارد 35.3 میلیون تزریق واکسن AstraZeneca-Oxford Corona 19 را از اواسط فوریه تا پایان ژوئن به 36 کشور در آمریکای لاتین و کارائیب ارائه دهد.

سازمان بهداشت پان آمریكایی WHO (PAHO) گفت كه از بیش از 700 میلیون نفر در منطقه ، 500 میلیون نفر باید برای كنترل همه گیری واكسن شوند.

گزارش شده که WHO قصد دارد غربالگری اضطراری AstraZeneca را طی چند روز انجام دهد. تاکنون دو واکسن در لیست اضطراری سازمان ملل (EUL) ، Pfizer-Bioentech و Modena ، همان لیست مورد تأیید ایالات متحده هستند.

36 کشور آمریکای لاتین که واکسن AstraZeneca (AZN) دریافت می کنند شامل مکزیک و برزیل است. مقامات بهداشتی آمریكا گفتند ، به ویژه ، چهار كشور بولیوی ، كلمبیا ، السالوادور و پرو از اواسط فوریه در مجموع 370،910 تزریق واكسن Pfizer-Bioentech را دریافت خواهند كرد.

GAVI ، که Cobox را با WHO اداره می کند ، هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد در سال 2021 مجموعاً 2.3 میلیارد تزریق از طریق امکانات Cobox به جهان انجام دهد. 1.8 میلیارد از آنها به کشورهای کم درآمد ارائه می شود.

از شیوع جهانی تاج 19 ، که در حال حاضر 13 میلیون نفر جمعاً تأیید می شود و تعداد کل مرگها نزدیک به 233/2 میلیون نفر است ، می توان گفت که چشم انداز تهیه واکسن در آمریکای مرکزی و جنوبی در مقایسه با آنها نامشخص ترین است. با اوضاع در آمریکای مرکزی و جنوبی.

آمریکای مرکزی و جنوبی ، با یک مورد جمعاً تأیید شده 19 میلیون و 600 هزار مرگ از 700 میلیون نفر ، نسبت به قاره اروپا بهتر است ، با جمعیت کمی بیشتر از 3،270،000 و 710،000 مرگ. با این حال ، در مقایسه با اروپا ، تهیه واکسن در آمریکای لاتین بسیار ضعیف و خطرناک است.

از بین 50 کشور در اروپا ، 27 کشور در اتحادیه اروپا 2.4 میلیارد تزریق انجام داده اند که این یک مشکل است و تنها انگلیس 400 میلیون تزریق دارد و روسیه کشوری است که می خواهد واکسن صادر کند.

از طرف دیگر ، فقط بخش کوچکی از 500 میلیون تا 1 میلیارد آمپول مورد نیاز برای ایمن سازی 500 میلیون نفر در آمریکای مرکزی و جنوبی تأمین می شود.

در همین حال ، قاره آفریقا که دارای بسیاری از کشورهای کم درآمد است ، با 3.6 میلیون مورد تایید شده تجمعی کمتر تحت تأثیر کرونا 19 قرار دارد ، اما 1.3 میلیارد نفر جمعیت دارد.

گابی ، یک مشارکت دولتی و خصوصی برای واکسن زدن به کودکان در کشورهای کم درآمد و سازمان جهانی بهداشت به زودی اطلاعات ویژه ای در مورد تأمین 2.3 میلیارد آمپول در سراسر جهان به سیستم Cobox منتشر خواهد کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *