[ad_1]

“برای اطمینان از انعطاف پذیری واکسن”

پیوند_انتخابی
[웨더퍼드=AP/뉴시스] مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در تاریخ 23 (به وقت محلی) اعلام کردند که فاصله بین اولین واکسیناسیون واکسن ویروس کرونا (کرونا 19) و واکسیناسیون دوم تا 6 هفته مجاز است. این عکس خانمی را نشان می دهد که واکسن COVID-19 را در ودرفورد ، تگزاس ، آمریکا دریافت می کند. 23.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار Young Sori = مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) اعلام کرد که پس از یک بار واکسیناسیون واکسن ویروس کرونا (ویرگول کرونا 19) ، تا زمان واکسیناسیون دوم تا 6 هفته فرصت می دهد. علاوه بر این ، در صورت شرایط اجتناب ناپذیر ، می توان واکسن های تولید شده توسط تولید کنندگان مختلف را در دور اول و دوم تهیه کرد.

به گزارش واشنگتن پست (WP) در تاریخ 23 ام (به وقت محلی) ، CDC جهت جدیدی را برای واکسیناسیون اعلام کرده است و می گوید این امر انعطاف پذیری واکسیناسیون را فراهم می کند.

طبق دستورالعمل ، CDC گفت: “دوز دوم باید تا حد ممکن با فرکانس توصیه شده داده شود.” اما اگر دوز دوم در این مدت ممکن نباشد ، باید طی 6 هفته (42 روز) تجویز شود. بعد از اولین دوز

واکسن های Pfizer-Bioentech که در حال حاضر در ایالات متحده واکسینه می شوند ، دارای فاصله 3 هفته ای بین دوزهای اول و دوم و 4 هفته برای واکسن Modena هستند.

سخنگوی CDC ، کریستین نوردلند درباره اهمیت این دستورالعمل ها توضیح داد: “اگر واکسیناسیون هر 21 تا 28 روز امکان پذیر نباشد ، ما امکان کار با انعطاف پذیری کارکنان پزشکی را فراهم کرده ایم.”

وی گفت: “من نمی خواهم موانع ناخواسته و با رهنمودهای دقیق ایجاد كنم.”

بحث و جدال CDC در مورد فاصله واکسیناسیون 6 هفته ای: “اگر مشکلی دارید ، از جمله اینکه نمی توانید در یک تاریخ خاص به بیمارستان بیایید یا یک مرکز مراقبت طولانی مدت را ترک می کنید ، دستورالعمل های انعطاف پذیرتر ما می تواند مانع از واکسیناسیون شود. “طبق رهنمودها توسعه داده شد.

واکسیناسیون دوم نیز نشان داد که دریافت واکسن ساخته شده از تولید کننده متفاوت از دوز اول قابل قبول است.

CDC گفت این تصمیم می تواند “در شرایطی که فرد واکسن قادر به انتخاب سازنده واکسن در اولین دوز یا زمانی که واکسن از همان سازنده در طی دوره واکسیناسیون در دسترس نبوده باشد” گرفته شود.

سخنگوی نودلند توضیح داد که هر دو واکسن Pfizer-Bioentech و Moderna با استفاده از اسید ریبونوکلئیک (mRNA) تولید شده اند و CDC یک راه حل علمی و معتبر علمی یافته است. وی گفت: “سلولهای شما ایمن سازی می شوند ، مهم نیست که اسید ریبونوکلئیک تولید کنید ، پروتئین آنتی ژنیک تولید می کنید.”

وی توضیح داد که وقتی اولین واکسیناسیون در یک مرکز مراقبت طولانی مدت انجام شد ، افرادی بودند که نتوانستند به درستی تولید کننده واکسنی را که علیه او واکسینه شده است ، تأیید کنند.

وی گفت: در این مورد ، کادر پزشکی نمی توانند نوع واکسن را برای اولین بار واکسیناسیون شناسایی کنند.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *