[ad_1]

“4/82 درصد از اثر پیشگیرانه واکسیناسیون دوم پس از 3 ماه”

پیوند_انتخابی
[헤이워즈히스=AP/뉴시스]واکسن جدید ویروس کرونا (AstraZeneca) (Corona 19) در تاریخ 2 ژانویه گذشته در بیمارستان سلطنتی پرنسس انگلیس در تاریخ 20 فوریه 2021 شلیک شد.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = گزارشی وجود دارد مبنی بر اینکه واکسن مشترک AstraZeneca و عفونت ویروس کرونا ویروس جدید آکسفورد (کرونا 19) با تنها یک بار واکسیناسیون تأثیر پیشگیری 76٪ در سه ماه را حفظ می کند.

گزارش BBC و Guardian در مورد 2 (به وقت محلی) بر اساس نتایج یک مطالعه بالینی که توسط Lancet بررسی می شود. گزارش شده است که واکسن AstraZeneca 76٪ از اثر پیشگیری کننده COVID-19 را به مدت حداقل 90 روز و 3 هفته پس از یک بار واکسیناسیون ، حفظ می کند.

گفته می شود که اگر حداقل بعد از 3 ماه دو دوز داده شود ، اثر پیشگیری به 82.4٪ افزایش می یابد. با این حال ، هنگامی که فواصل تلقیح 1 و 2 هر 4 هفته تنظیم می شد ، اثر فقط 62٪ بود و وقتی هر 6 هفته اصلاح می شد ، اثر آن حدود 55٪ بود.

این مطالعه در دانشگاه آکسفورد انجام شد و شرکت کنندگان در این مطالعه هفتگی از نظر ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند. 17000 نفر از انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل در آن شرکت کردند.

“این نشان می دهد که (واکسیناسیون) می تواند با کاهش نسبت افراد آلوده در جمعیت ، تأثیر قابل توجهی در انتقال داشته باشد.” دبورا دون والترز ، استاد ایمونولوژی در دانشگاه ساوتهمپتون گفت: “خبر بسیار اطمینان بخش این است که یک دوز 76٪ موثر است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *