[ad_1]

نتایج تحقیقات تیم تحقیقاتی انگلیس … تا 14 روز پس از واکسیناسیون هیچ تاثیری ندارد ، اما به تدریج افزایش می یابد

پیوند_انتخابی
[코번트리=AP/뉴시스]در تاریخ 8 دسامبر (به وقت محلی) سال گذشته ، مارگارت کینان 90 ساله برای اولین بار در انگلستان در بیمارستان دانشگاهی در کاونتری بریتانیا علیه عفونت ویروس کرونا ویروس جدید فایزر (کرونا 19) واکسینه شد. 20/08/2020

[서울=뉴시스] خبرنگار Kim Ye Jin = تحقیقات نشان می دهد واکسن جدید علیه عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) ، که به طور مشترک توسط شرکت دارویی آمریکا Pfizer و Bioentech آلمان تولید شده است ، 21 روز پس از اولین واکسیناسیون ، حدود 90٪ اثر ایمنی دارد.

به گفته گاردین و دیگران در سومین روز (به وقت محلی) در انگلیس ، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه East Anglia در انگلیس داده های مربوط به 500000 نفر در اسرائیل را که واکسن Pfizer دریافت کرده و همان نتیجه را دریافت کرده اند ، مطالعه کرد.

پروفسور پل هانتر ، رهبر این تحقیق ، گفت: این تأثیر تا 14 روز پس از واکسن “نزدیک به صفر” بود ، اما اثر ایمنی بدن تا روز 21 به حدود 90٪ افزایش یافته بود.

واکسن های کرونا 19 مانند Pfizer معمولاً به صورت دو نوبت از دوز اول و دوم هستند. پروفسور هانتر تخمین زد که نتایج مطالعه نشان داد که دوز اول بسیار محافظ است.

با این حال ، او و دکتر جولی برینرد گفتند که پس از اولین واکسیناسیون ، خطر عفونت تا روز 8 دو برابر شده است. تجزیه و تحلیل شد که این به این دلیل است که افراد پس از واکسیناسیون دقت کمتری دارند.

پروفسور هانتر از سیاست دولت انگلیس حمایت كرد و گفت: “در 9 هفته آینده كاهش قابل توجهی رخ نخواهد داد” ، اگرچه مشخص نیست كه آیا اثر 90٪ ایمنی بیش از 21 روز فقط با دوز اول بدون دوز دوم

پیش از این ، مقامات انگلیسی اجازه داده بودند که فاصله بین دو دوز واکسن Pfizer و AstraZeneca از 3-4 هفته تا 12 هفته داده شود. حتی اگر یکبار زده شود ، اثر آن کوتاه مدت است ، بنابراین هدف افزایش تعداد تلقیحات اولیه است. این یک مرحله برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون است.

به گفته گاردین ، ​​نتایج تحقیقات پروفسور هانتر و سایر تیم های تحقیقاتی با ادعاهای اسرائیل مغایرت دارد.

پروفسور ناچمن اش ، مسئول قرنطینه و واکسیناسیون علیه COVID-19 در اسرائیل ، ماه گذشته گفت که “یک دوز کمتر از آنچه فکر می کردیم موثر است” و کمتر از سطح پیشنهادی Pfizer است. Pfizer گفت که اثر ایمنی در اولین دوز 52٪ بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *