[ad_1]

انجمن آکسفام داووس برای انتشار گزارش

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]مجمع جهانی اقتصاد (WEF · انجمن داووس) (عکس: وب سایت WEF) 2021.1.25.

[서울=뉴시스] گزارشگر Kwon Seong-geun = میلیاردرها برای جبران خسارات اقتصادی خود به دلیل عفونت ویروس کرونا (ویرگول کرونا 19) فقط 9 ماه وقت صرف کردند ، اما تجزیه و تحلیل شد که بهبودی افراد فقیر حتی پس از 10 سال نیز دشوار است.

آکسفام ، سازمان بین المللی امداد و توسعه ، گزارشی درباره “ویروس نابرابری” منتشر شده در هفته “برنامه داووس” در مجمع جهانی اقتصاد جهانی (WEF) منتشر می کند ، که از 25 تا 29 به مدت پنج روز ادامه دارد ، من گفتم .

آکسفام گزارشی در مورد نابرابری ثروت مطابق با سالانه مجمع داووس از سال 2013 منتشر کرده است.

گزارش امسال به وضوح نشان داد که همه گیری کرونا 19 (همه گیری جهانی) همزمان نابرابری اقتصادی را در همه کشورهای جهان تشدید کرده است. در این گزارش آمده است که این نابرابری سریع جهانی برای اولین بار از آغاز ثبت رسمی مالیات در اوایل قرن 20 رخ داده است.

این گزارش حاکی از آن است که ثروت هزار ثروتمند برتر در 19 فوریه سال گذشته که شاخص S&P 500 به بالاترین سطح خود رسیده است ، 100 نفر است. در نتیجه ، ثروت میلیاردرها پس از کرونا 19 در مارس به 70.3 سطح کاهش یافت ، اما در 30 نوامبر همان سال به 99.9 سطح بازگشت. پس از نه ماه ، اموال به سرعت بهبود یافت.

این گزارش می گوید: “کرونا 19 شدیدترین شوک اقتصادی را از زمان رکود بزرگ به وجود آورد و صدها میلیون نفر شغل خود را از دست دادند و با فقر و گرسنگی روبرو شدند.” من پیش بینی کردم.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] برای نجات میلیاردرها از خسارات اقتصادی ناشی از COVID-19 فقط 9 ماه طول کشید ، اما تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بیش از 10 سال برای فقرا طول می کشد. (منبع عکس: Oxfam Graphics) 2021.01.25

بانک جهانی (WB) گفت: “اگر نابرابری کنونی به دلیل بی توجهی دولت افزایش یابد ، جمعیت فقر که روزانه کمتر از 5/5 دلار زندگی می کنند تا سال 2030 به 510 میلیون نفر افزایش می یابد.”

در تهیه گزارش ، آکسفام نتایج نظرسنجی از 295 اقتصاددان از 79 کشور را منتشر کرد.

در این تحقیق اقتصاددانان جهانی از جمله پروفسور جفری ساکس از دانشگاه کلمبیا ، استاد Jahalal Goshi هند استاد Jahalal Nehru و پروفسور Gabriel Zuckman از دانشگاه برکلی شرکت داشتند.

در نتیجه ، 87٪ از پاسخ دهندگان پیش بینی می کنند که تاج 19 ممکن است نابرابری درآمد را در کشورشان افزایش یا تشدید کند. 78٪ می گویند نابرابری ثروت نیز افزایش می یابد یا جهش می یابد. 56٪ از پاسخ دهندگان می گویند که نابرابری جنسیتی احتمالاً افزایش می یابد. علاوه بر این ، 66 درصد از پاسخ دهندگان به احتمال تعمیق نابرابری نژادی “بله” گفته اند.

در گزارش خود ، آکسفام گفت که تاج 19 ثروتمندان و فقرا را دو قطبی کرده و شکاف در نابرابری اقتصادی ، نژادی و جنسیتی در حال افزایش است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.