[ad_1]

تحریم های اضافی برای دو شرکت ، از جمله وزارت بازرگانی ایالات متحده و CNOOC

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = دولت دونالد ترامپ 9 شرکت از جمله سازنده چینی تلفن های همراه Xiaomi را به لیست سیاه تنظیم شده اضافه کرده است. تخمین زده می شود که رئیس جمهور ترامپ ، که کمتر از یک هفته فرصت دارد بازنشسته شود ، با اصرار “چین را می زند”.

در روز 14 (به وقت محلی) ، رویترز گزارش داد که وزارت دفاع ایالات متحده مظنون به وابستگی ارتش چین است و 9 شرکت از جمله شیائومی و سازنده هواپیماهای دولتی ، هواپیماهای تجاری چین (COMAC) را به سیاه پوستان اضافه کرد. لیست

در نتیجه ، سرمایه گذاری آمریکا در این شرکت ها ممنوع است و سرمایه گذاران آمریکایی باید سهام خود را در این شرکت ها تا 11 نوامبر بفروشند.

پیش از این ، رئیس جمهور ترامپ در ماه نوامبر دستور اجرایی منع سرمایه گذاری ایالات متحده در شرکت های نظامی چینی را امضا کرد. در نتیجه 31 شرکت چینی در لیست سیاه قرار گرفتند.

از آن زمان ، دولت ترامپ در دسامبر سال گذشته چهار شرکت را به لیست تحریم ها اضافه کرده است ، از جمله SMIC ، بزرگترین ریخته گری نیمه هادی چین.

در همان روز ، وزارت بازرگانی آمریكا همچنین اعلام كرد كه دو شركت را به لیست سیاه اضافه می كند: شركت Ocean Petroleum Corporation (CNOOC) ، سومین شركت بزرگ نفتی چین و Sky Zone (خطوط هوایی پكن تیانجیاو) ، یك شركت هوافضا.

ایالات متحده بالایی دلایل تحریم ها را توضیح داد و گفت: “CNOOC برای تشدید بحران سیاسی با کشورهای همسایه مرتبط با منافع ، توسعه میادین نفتی در نزدیکی دریای جنوب چین را تهدید می کند.”

وی با توجه به Skyrizon اظهار داشت که “محصولی مانند موتور هواپیما که توسط این شرکت تولید شده می تواند برای اهداف نظامی استفاده شود”.

CNOOC همچنین در لیست تحریم های وزارت دفاع ایالات متحده است.

در پاسخ به این تحریم های اضافی ، رسانه ها ارزیابی کردند که دولت ترامپ در تحکیم “میراث سیاسی” سیاست سختگیرانه در قبال چین در پایان دوره کار خود متمرکز شده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *