[ad_1]

61٪ “سیستم سیاسی آمریکا قبلاً خراب شده است”
67٪ “کاهش وابستگی آمریکا و نیاز به دفاع از خود”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در حال آماده سازی امضای دستورالعمل اجرایی در 20 ام (به وقت محلی) در كاخ سفید است. انجمن روابط خارجی اروپا (ECFR) نتایج نظرسنجی انجام شده در 11 کشور اروپایی را در آن روز اعلام کرد. طبق یک نظرسنجی ، 53 درصد از اروپایی ها می گویند شروع دولت بایدن تأثیر مثبتی بر کشور آنها خواهد داشت. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: اکثر اروپایی ها پیش بینی می کردند که سیستم سیاسی ایالات متحده قبلاً خراب شده بود و چین طی 10 سال آینده از ایالات متحده پیشی می گرفت و به قوی ترین کشور جهان تبدیل می شد. اروپایی ها پاسخ دادند كه جو بایدن انتظارات خود را از دولت آمریكا ابراز داشت ، اما برای جلوگیری از زوال ایالات متحده كافی نبود.

در 20 ام (به وقت محلی) ، انجمن روابط خارجی اروپا (ECFR) نتایج نظرسنجی از 15000 نفر در 11 کشور اروپایی را منتشر کرد. این نظرسنجی توسط نظرسنجی های Datapraxis و YouGov بیش از دو ماه از نوامبر تا دسامبر سال گذشته انجام شد ، زمانی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کمیته امور خارجه و امنیت پارلمان اروپا انجام شد.

61٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که سیستم سیاسی ایالات متحده فروپاشیده است و تنها 27٪ می گویند که سیستم سیاسی ایالات متحده “به خوبی کار می کند”.

به س “ال “آیا فکر می کنید چین طی 10 سال آینده قدرتمندتر از ایالات متحده شود؟” 59٪ پاسخ مثبت دادند. به ویژه در اسپانیا (79٪) ، پرتغال (72٪) ، ایتالیا (72٪) و فرانسه (62٪) ، اکثریت قریب به اتفاق آنها پاسخ مثبت دادند. درصد متوسط ​​”نه” فقط 19٪ است.

اکثر آنها 53 درصد از کسانی را تشکیل می دهند که می گویند راه اندازی دولت بایدن تأثیر مثبتی بر کشورشان خواهد داشت. کسانی که فکر می کردند روابط با اتحادیه اروپا بهتر می شود نیز 57٪ بودند.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] طبق یک نظرسنجی توسط انجمن روابط خارجی اروپا (ECFR) در 11 کشور اروپایی ، 59٪ از اروپایی ها می گویند چین در 10 سال آینده قدرت بیشتری نسبت به ایالات متحده پیدا می کند. (عکس = گرفته شده توسط ecfr.eu) 2021.01.21.

با این حال ، اعتماد به ایالات متحده ، که منوط به رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ است ، هنوز بازیابی نشده است. در پاسخ به این سوال که “من نمی توانم به آمریکایی هایی که در سال 2016 از رئیس جمهور ترامپ حمایت کردند اعتماد کنم” ، 33 درصد گفتند که نه. در آلمان 53٪ نسبت به ایالات متحده اظهار بی اعتمادی کردند.

تنها 10٪ می گویند ایالات متحده در حال تبدیل شدن به چتر امنیت است و نباید نگران توانایی های دفاعی خود باشد. اکثر پاسخ دهندگان گفتند که اروپا نمی تواند به ایالات متحده اعتماد کند و لازم است توانایی های دفاعی خود را توسعه دهد.

در صورت درگیری بین ایالات متحده و چین ، 60٪ می گویند که باید بی طرفی را حفظ کنند. 22٪ می گویند که طرف ایالات متحده خواهند بود و 6٪ می گویند باید در کنار چین باشند.

سخنگوی ECFR به گاردین گفت: “واضح است که دولت پر سر و صدا ایالات متحده اثری پاک نشدنی در نگرش اروپا نسبت به ایالات متحده برجای گذاشته است.”

وی گفت: اکنون بیشتر اروپایی ها نسبت به توانایی ایالات متحده در شکل دادن به جهان تردید دارند. “درست یا غلط ، بسیاری معتقدند که اتحادیه اروپا باید نقش مستقل تری داشته باشد.”

وي به ويژه هشدار داد: “نظر بسياري از اروپايي ها مبني بر اينكه آمريكا قدرت سياسي خود را از دست خواهد داد و چين به عنوان يك قدرت جهاني موضع گيري خواهد كرد ، تاثير عمده اي در دولت بايدن خواهد داشت.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.