[ad_1]

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스] حتی در هوای سرد روز یکشنبه در پایتخت روسیه در سی و یکم ، بسیاری اعتراض کردند و خواستار آزادی الکسی ناوالنی شدند. پلیس مردی را در نزدیکی زندان تیشنا در ماتروسکایا ، جایی که ناوالنی در آن بازداشت شده بود ، دستگیر کرد.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = اعتراضات در روسیه در خواست آزادی آزادی الکسی ناوالنی رهبر ضد پوتین در سی و یکم آخر هفته آینده در مسکو و سایر شهرها برگزار شد.

سی.ان.ان به نقل از توییت های تیم ناوالنی مبنی بر بازداشت و بازداشت یک هزار و 643 نفر توسط پلیس به دلیل شرکت در چنین تجمعی غیر مجاز در آن روز.

با وجود هوای سرد و تهدید به دستگیری توسط پلیس ، به نظر می رسد بسیاری از مردم به آزادی ده ها شهر اعتراض کرده اند.

ناوالنی پس از بیهوش شدن از اعتیاد به مأمور عصبی فلج کننده مظنون به آژانس اطلاعاتی روسیه به آلمان منتقل شد و پس از 5 ماه در 17 ژانویه به مسکو بازگشت.

بلافاصله پس از بازگشت به خانه ، ناوال ، 44 ساله ، به دلیل نقض شرایط آزمایشی و عدم رعایت گزارش های منظم پلیس در فرودگاه دستگیر و بازداشت شد.

ناوالنی شکایتی را طرح کرد که ادعا می کند حکم بازداشت 30 روزه هیچ پایه قانونی ندارد ، اما دادگاه از پذیرش آن خودداری کرد. در کنار این ، با تشویق تیم ناوالنی ، تعطیلات آزادی خواهانه در مسکو و سایر شهرها در تعطیلات آخر هفته متوالی جریان داشت.

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스] همسر الکسی نابالنی ، یولیا نابالنایا ، با انتشار عکسی در سی و یکم در اینستاگرامش ، جلوتر می رود و دست خود را در مقابل معترضین بلند می کند. گفته می شود وی توسط پلیس بازداشت شد.

ناوالنی در جریان بازداشت خود فاش کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور دارای یک ویلا قصر عظیم در سواحل دریای سیاه است. کرملین این را رد کرده است.

ناوالن به عنوان یک وبلاگ نویس که در حدود سال 2010 فساد مالی در سطح بالایی را افشا کرد و با کسب 28٪ آرا در انتخابات شهردار مسکو در سال 2013 که اندکی پس از انتخاب مجدد پوتین به نخست وزیری به دست آمد ، شهرت عمومی یافت.

ناوالنی تلاش کرد تا در انتخابات ریاست جمهوری 2018 شرکت کند که پوتین چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به چالش کشید ، اما مقامات انتخابات موفق به رد صلاحیت وی نشدند.

اندکی پس از انتخابات مسکو ، ناوالنی به اتهام اختلاس در پول عمومی از شرکت دستگیر شد و ناوالنی ادعا کرد که این یک کار سیاسی است. پنج سال اعدام و آزادی مشروط محکوم شد. بعداً ناوالنی به اتهام تظاهرات غیرقانونی چندین بار به زندان افتاد ، زیرا قانون تشکیل مجلس و تظاهرات روسیه به حد مطلق تغییر یافت.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.