[ad_1]

پیوند_انتخابی
[바그다드=AP/뉴시스]نیروهای امنیتی عراق از باب الشرقی ، یک منطقه خرید در مرکز بغداد ، جایی که بمب گذاری انتحاری در 21 (به وقت محلی) اتفاق افتاد ، محافظت می کنند. 2021.01.22

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = در 21 بمبگذاری (به وقت محلی) در بمب گذاری انتحاری در بغداد ، پایتخت عراق ، دست کم 32 نفر کشته و بیش از 110 نفر زخمی شدند گروه های مسلح افراطی دولت اسلامی (داعش).

به گزارش آسوشیتدپرس در بیست و یکم ، دو بمب گذاری انتحاری در باب الشارکی ، منطقه خرید مرکزی بغداد رخ داد. سه سال از سال 2018 می گذرد ، زمانی که یک بمب گذاری انتحاری علیه منطقه تجاری مرکزی بغداد رخ داد. در آن زمان ، بلافاصله پس از اعلام پیروزی نخست وزیر عراق در جنگ با داعش ، تروریسم رخ داد.

وزیر بهداشت عراق حسن محمد التمیمی گفت: “در این حمله حداقل 32 نفر کشته و 110 نفر زخمی شده اند. حال برخی از زخمی ها وخیم است.”

مقامات ارتش عراق می گویند این حملات تروریستی اقدام داعش بوده است. این حمله دو روز پس از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا رخ داد. AP گفت: دفع داعش توسط ایالات متحده نگران کننده احیای دوباره داعش است ، زیرا نیروهای سازمان ملل متحد اخیراً جنگ را متوقف کرده و نیروهای خود را در عراق کاهش داده اند.

“اولین بمب گذار انتحاری ، در وسط یک بازار شلوغ ، با صدای بلند فریاد می زد که بیمار است ، مردم را ترغیب می کند که اطراف او جمع شوند و سپس یک بمب انتحاری را منفجر کرد.”

وی گفت: “این اقدام تروریستی کار سازمان مخفی دولت اسلامی است.” “داعش می خواست پس از ضربه شدید عملیات نظامی متفقین ، حضور خود را ثابت کند.”

AP گفت که از زمان دفع ارتش اسرائیل توسط نیروهای ائتلاف در سال 2017 ، حملات تروریستی در پایتخت نادر بوده است. با این حال ، گفته شد که در مناطق شمالی آنها هنوز حملات ظریف را آغاز می کنند.

در همین حال ، پاپ فرانسیس ، بمب گذاری را “بی رحمانه و بی رحمانه” محکوم کرد و از عراقی ها خواست تا به تلاش های خود برای جایگزینی بمب گذاری با دوستی و صلح ادامه دهند. وی قرار است در ماه مارس برای تشویق جامعه مسیحیان تخریب شده توسط آزار و شکنجه داعش به عراق سفر کند.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوتس همچنین خواستار شد: “مردم عراق برای جلوگیری از صلح ، ثبات و وحدت باید تمام تلاش ها برای گسترش خشونت و ترس را رد کنند.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *