[ad_1]

پیوند_انتخابی
[Пекин = Синхуа / Нюсис]رئیس جمهور چین شی جین پینگ قبل از دیدار با نخست وزیر نیوزلند نیوزلند ، جرشیندا آردن ، که برای بهبود روابط از اولین کنگره مردمی پکن بازدید کرد ، دست داد. 04/01/2019

[서울=뉴시스]خبرنگار لی ژی-جون = دولت نیوزیلند در تاریخ 26 ام که توافق نامه تجدید نظر شده تجارت آزاد (FTA) را با چین امضا کرده اعلام کرد.

به گفته شین هوا و Grooming Mang ، نیوزیلند و چین به دنبال توافق نامه تجارت آزاد جدید برای ساده سازی روش ها ، از جمله کاهش اسناد مورد نیاز برای صادرات به چین و افزایش تعداد موارد مشمول حذف تعرفه ، از جمله محصولات چوبی و کاغذ از New زلاند امضا شد.

وزیر تجارت و صنعت نیوزیلند دامیان اوکانر و وزیر بازرگانی چین وانگ ون تائو امضای اصلاح شده FTA را بصورت آنلاین انجام دادند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، نخست وزیر نیوزیلند ، جشیندا آدن ، مجدداً امضای توافق نامه تجارت آزاد تجدید نظر شده بین دو کشور را تأیید و بر اهمیت تقویت توافق نامه تجارت آزاد در میان گسترش جهانی آلودگی ویروس کرونا (کرونا 19) و اقتصادی بحران

اوكانور ، وزیر تجارت و صنعت نیوزلند در بیانیه ای تأكید كرد كه “چین یكی از مهمترین كشورهایی است كه برای ما تأثیر پذیرفته است.”

اداره آمار نیوزلند ارائه داد كه چین با 23٪ بیشترین سهم صادرات را قبل از 2019 نشان می دهد. محصولات لبنی ، گوشت و چوب عمده ترین صادرات نیوزیلند به مردم است.

در اوایل سال 2008 ، نیوزیلند به عنوان اولین عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) با چین قرارداد تجارت آزاد امضا کرد.

چین و نیوزیلند مذاکرات مربوط به تجدید نظر در FTA را در سال 2016 آغاز کردند و در ژانویه 2019 به توافق مشترک رسیدند.

دولت نیوزیلند توضیح داد که به روزرسانی توافق نامه تجارت آزاد موجود با چین بر اساس این توافق نامه موجب تسهیل بیشتر صادرات به چین و حذف بیش از 99٪ تعرفه های صادرات خمیر کاغذ و الوار می شود.

این توافق نامه به نفع صادرکنندگان صنایع اولیه مانند شیلات و جنگلداری است. محصولات لبنی شرایط اولیه خود را حفظ می کنند و تقریباً همه محصولات ظرف یک سال و کلیه محصولات لبنی طی سه سال فاقد عوارض می شوند.

میزان تجارت بین چین و نیوزیلند حدود 32 میلیارد دلار نیوزلند (حدود 25 411 میلیارد دلار) است.

همدردی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *