[ad_1]

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جائه جون = چین برای اولین بار از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن 1.36 میلیون تن ذرت آمریکایی را در مقادیر زیاد خریداری کرده است ، دونگ مانگ و داماد مانگ در تاریخ 27th اعلام کردند.

به گفته این رسانه ، وزارت کشاورزی ایالات متحده گفت که روز گذشته یک وارد کننده چینی غلات این مقدار ذرت را خریداری کرده و این پنجمین صادرات غلات آمریکایی است.

موقعیت واحد ذرت بیشترین میزان فروش اعلام شده توسط وزارت کشاورزی از ژوئیه سال گذشته است. در آن زمان ، چین 1937000 تن ذرت آمریکایی وارد می کرد.

رسانه ها اشاره کردند که معاملات گسترده ذرت چین در ایالات متحده در پانزدهمین سالگرد تحلیف رئیس جمهور بایدن ، نشانه ای غیرمستقیم از جنسیت است ، که بیانگر قصد برای بازگرداندن روابط ایالات متحده و چین است.

در زمان دولت دونالد ترامپ ، در حالی که ایالات متحده و چین درگیر جنگ تجاری شدیدی بودند ، صادرات ایالات متحده به چین به کندی ادامه داد ، اما پس از آنکه دو کشور در ژانویه گذشته مرحله اول توافق نامه تجاری را امضا کردند ، بهبود یافتند.

قیمت جهانی ذرت با انتشار اخباری مبنی بر اینکه چین تعداد زیادی ذرت در ایالات متحده خریداری کرده است ، جهش کرد.

در 26 امین بورس کالای شیکاگو (CBTO) ، قیمت آتی ذرت 3.1٪ جهش کرد. حتی در سپیده دم 27 ، آن شب از قله عبور کرد.

وزارت کشاورزی ایالات متحده با استناد به گزارشی از یک صادرکننده خصوصی گفت که قرارداد خرید جداگانه ای برای مقدار 102،800 تن امضا شده است که محل بارگیری دقیق آن مشخص نیست.

پیش از این ، رسانه های دولتی پیش بینی کرده بودند که چین با افزایش قابل توجه واردات ذرت در سال آینده به بزرگترین وارد کننده جهان تبدیل خواهد شد.

این رسانه با استناد به منابع صنعت در داخل و خارج چین گفت: دولت چین تصمیم گرفته است سال آینده واردات ذرت از خارج را افزایش دهد.

در همین حال ، واردات سویای چین از ایالات متحده دو برابر بیشتر از ماه مشابه سال گذشته است.

تعداد دانه های سویای آمریکایی وارد شده از چین در ماه نوامبر 6.46 میلیون تن بود که در مقایسه با 2.64 میلیون تن در ماه مشابه سال قبل ، 136 درصد افزایش داشته است. تعداد دانه های سویای آمریکایی وارد شده در ماه اکتبر از 3.4 میلیون تن فراتر رفت.

ادعا می شود که سویای آمریکایی که در آن زمان وارد چین شده است مطابق با توافق نامه تجارت مرحله اول بین دو کشور سفارش داده شده است.

از ژانویه تا نوامبر سال گذشته ، واردات تجمعی سویای ایالات متحده از چین به 2005 میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال 2019 ، 45 درصد افزایش نسبت به 13.38 میلیون تن داشته است.

هم اندیشی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *