[ad_1]

0.226٪ P to تا 2.493٪ … افزایش تقاضا برای وجوه عامل فصلی “برداشت گسترده سپرده ها”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جائ جون = نرخ بهره 7 روزه معاملات بین بانکی در شانگهای ، که نرخ بهره کوتاه مدت در چین است ، در 20 ام جهشی به 2.493٪ جهش کرد ، بالاترین گزارش از 3 فوریه سال گذشته.

طبق داده های شبکه دارایی و اقتصاد و شبکه اوراق بهادار چین ، نرخ سود بازار مالی کوتاه مدت چین از 2.267 درصد روز قبل 22.6 جفت باز (0.226٪ واحد) افزایش یافت.

میانگین موزون نرخ بهره 7 روزه نیز با رشد 19.46 بشکه (0.1946 درصد واحد) به 2.5328 درصد رسید که بالاترین میزان از 13 نوامبر سال گذشته است.

بانک خلق چین در آن روز نقدینگی را به صورت گسترده تأمین می کرد ، اما با افزایش تقاضای فصلی برای وجوه ، نرخ بهره را افزایش داد.

بانک ملی از طریق توافق نامه خرید مجدد (اوراق قرضه خرید مجدد مشروط) بازار آزاد را دستکاری کرده و نقدینگی 280 میلیارد یوان (حدود 47،611.2 میلیارد 2.20٪) به مدت 7 روز را در اختیار بازار قرار داد.

سررسید معکوس انبار در آن روز به 2 میلیارد یوان رسید و تزریق خالص نقدینگی به 278 میلیارد یوان (47.28 تریلیون وون) رسید.

کارشناسان بازار گفتند که علاوه بر پرداخت مالیات در این هفته به عنوان عاملی در نرخ بهره کوتاه مدت ، شرکت ها و افراد در آستانه تعطیلات سال نو میلادی مقادیر زیادی سپرده برداشت می کنند.

از آنجا که 20 امین مهلت پرداخت مالیات در سه ماهه چهارم سال گذشته از اکتبر تا دسامبر است ، احتمال ادامه پیگیری نقدینگی در بازار مالی کوتاه مدت کم است.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که بانک ملی در صورت لزوم وضعیت نقدینگی را کنترل کرده و وجوه کوتاه مدت تأمین می کند.

در برابر تعقیب و گریز بازار کوتاه مدت ، میانگین وزنی نرخ بهره برای روز بعد نیز در روز داخلی به 2.4502٪ جهش کرد و به بالاترین نرخ از نوامبر 2020 رسید.

در بازار ، تصمیمات سیاست مالی چین امسال انعطاف پذیر و انعطاف پذیر عمل خواهد کرد. “با این حال ، اشاره شده است که سیاست های مالی در راستای رهنمودهای شورای همکاری اقتصادی اقتصادی در زمینه محدود کردن اهرم ها و ریسک های مالی به طور کلی ، و همچنین رشد شدید در اقتصاد جهانی به طور کلی ، سخت تر خواهد شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *