[ad_1]

“نرخ بهره جدید MLF منجمد می شود و LPR 20 روزه نیز اعلام می شود.”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جه جونگ = بانک خلق چین در واقع بیش از 33 تریلیون ون نقدینگی را پیش از تعطیلات سال نو میلادی آزاد کرد ، زمانی که تقاضای نقدینگی در ماه آینده افزایش یافت.

طبق شبکه شین هوا و Bridegroom Mang ، بانک ملی بانک ملی معامله repo معکوس (خرید مجدد اوراق مشروط) و دستکاری در بازار آزاد از طریق پنجره پشتیبانی از نقدینگی میان مدت (MLF) برای تأمین اعتبار 502 میلیارد یوان (حدود 85 تریلیون یوان) انجام داده است. ) 255 میلیارد بوی بد) به بازار تحویل داده می شود.

این شرکت 2 میلیارد یوان برای یک بازپرداخت معکوس 7 روزه (نرخ بهره 2.2٪) و 500 میلیارد یوان برای MLF 1 ساله (نرخ بهره 2.95٪) آزاد کرد.

با این حال ، سررسید معاملات معکوس در آن روز به 5 میلیارد یوان رسید و نقدینگی MLF در چین به 300 میلیارد یوان رسید ، به این معنی که نقدینگی در واقع 197 میلیارد یوان (33.45 تریلیون وون) تزریق شد.

در پاسخ ، بازار نشان داد که این بدان معناست که موقعیت سیاست مالی بانک ملی به خوبی تنظیم شده است ، در نتیجه پرداخت 2405 میلیارد یوان از TMLF یک ساله از 2405 میلیارد یوان از TMLF یک ساله.

برخی تحلیلگران می گویند ارائه 500 میلیارد یوان در پاسخ به 5405 میلیارد یوان در ژانویه تأیید طبیعی بودن پاسخ بانک ملی است.

از آنجا که کنفرانس همکاری اقتصادی مرکزی ، که در دسامبر سال گذشته برگزار شد ، احتمال کاهش کمک مالی بانک ملی در سال 2021 را نشان داد ، مشاهدات خودداری از تأمین نقدینگی گسترش یافته است.

در نتیجه ، انتظار می رود که نسبت ذخیره سپرده (نسبت رزرو) قبل از تعطیلات سال نو میلادی کاهش یابد.

در بیانیه ای ، بانک ملی توضیح داد که این وزارت امور خارجه در مقیاس بزرگ “به منظور حفظ نقدینگی سیستم بانکی در سطح معقول” است.

نرخ بهره MLF منجر به بهترین نرخ بهره (LPR) شد که در 20 ماه هر ماه اعلام می شود ، اما به احتمال زیاد LPR در ژانویه با ثابت نگه داشتن نرخ بهره همان ثابت خواهد ماند.

هم اندیشی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *