[ad_1]

اسپرد 9 ماهه را حفظ کنید

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-Sung Moon = شاخص مدیران خرید Chai-Shin (PMI) ، شاخصی از اقتصاد تولید چین ، در ژانویه گسترش خود را حفظ کرد ، اما به پایین ترین سطح از ژوئیه سال گذشته رسیده است.

در اولین رسانه اقتصادی خصوصی چین ، Chaishin و شرکت اطلاعات بازار انگلیس IHS Markit PMI تولید را 51.5 در ژانویه اعلام کردند. این کمتر از ارزش ماه قبل (53) و پیش بینی بازار (52.7) است و کمترین میزان از ژوئیه سال گذشته است.

با این حال ، PMI چین Chaishin گسترش خود را برای 9 ماه متوالی حفظ کرد. اگر PMI زیر 50 باشد ، به معنای انقباض اقتصادی است و اگر بالای 50 باشد ، به معنای گسترش اقتصادی است.

دلیل اینکه اقتصاد تولید ، که بهبود سریع نشان داد ، در ژانویه کند شد ، این است که تقاضا و تقاضا به طور قابل توجهی کند شدند.

چای سین گفت: “شاخص ساخت صنعت تولید Chai-sin و شاخص سفارشات جدید در ژانویه به ترتیب به پایین ترین سطح در 9 ماه و 7 ماه رسیده اند.” وی افزود: شرکت های مورد بررسی گفتند که تقاضای بازار سطح خوبی را حفظ کرده اما وضعیت داخلی کرونا 19 در زمستان رو به وخامت گذاشته است که تأثیر منفی داشته است.

با کاهش تعداد سفارشات صادراتی به دلیل گسترش کرونا 19 به خارج ، شاخص سفارش جدید فاز “انقباض” را نشان می دهد و در ژوئیه 2020 به پایین ترین سطح خود می رسد.

وانگ ژه ، اقتصاددان ارشد گروه چایشین گروه CEBM گفت: “اقتصاد تولید کلی در ژانویه بهبود یافت ، اما ظرفیت عرضه و تقاضا خراب شد.” “علاوه بر این ، تقاضا در خارج از کشور مانع می شود. ”

وی افزود: رکود بازار کار و افزایش فشارهای تورمی نباید نادیده گرفته شود. “شما باید توجه کنید”.

در همین حال ، تولید رسمی PMI در چین نیز روند مشابهی را نشان داده است. اداره ملی آمار چین روز قبل اعلام کرد که PMI تولید در ژانویه 51.3 بوده است. این کمتر از PMI دسامبر گذشته (51.9) و ارزیابی کارشناسان بازار از 51.6 است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *