[ad_1]

[서울=뉴시스] خبرنگار چا می ری = در روز 20 ام (به وقت محلی) ، هنگامی که جو بایدن ، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده روی کار آمد ، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید به اولین گزارشگر گزارش تحلیف رئیس جمهور جدید داد. این یک رویه دیرینه در کاخ سفید بود ، اما در دوران ترامپ عمدتا با اجتناب از کنفرانس های مطبوعاتی انجام نمی شد.

ساکی گفت که در آینده ، دستورالعمل های کاخ سفید همیشه بر حقیقت و شفافیت متمرکز است. این کار با توجه به اسلاف تحت دونالد ترامپ سابق انجام شد.

دولت ترامپ اغلب با انتشار بیانیه های جنگ طلبانه یا بیانیه های اقناع آمیز ، با اخبار و رسانه ها روبرو می شود. شان اسپایسر ، سخنگوی نخستین رئیس امور عمومی ترامپ ، چهار سال پیش در یک کنفرانس خبری گفت که مراسم تحلیف وی بزرگترین مراسم تحلیف وی در تاریخ آمریکا بود. وقتی عکسهای آن زمان را به عنوان مدرک مشاهده کردیم ، این کاملاً برعکس بود.

رئیس جمهور جو بایدن رسماً به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده کار خود را آغاز کرد که ظهر روز 20 بیعت کرد. وی میراث سلف خود را که باعث بحران ها و درگیری های بی سابقه ملی در میان پیشینیان خود شده بود ، به ارث برد و وظیفه شفا و اداره یک آمریکای عمیقاً تقسیم شده را داشت.

پرزیدنت بایدن به رهبران دولت فدرال که او معرفی می کند و کارمندان کاخ سفید دستور داده است که رفتار “شایسته ، با افتخار و خرد” را تأکید کنند و تأکید کنند که “ما برای مردم کار می کنیم”.

بر خلاف سخنگویان کاخ سفید ترامپ ، که با درخواست ترامپ با خبر دادن غیر واقعیت ها ، به شدت با خبرنگاران کاخ سفید جنگیدند ، در دوران بایدن ، فضای اتاق جلسات کاخ سفید به “حقیقت و شفافیت” تغییر یافت. همانطور که ساکی گفت. گزارشگرانی که می آیند و می روند مشتاقانه منتظر آن هستند.
◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *