[ad_1]

تصحیح در سیاست های عمومی انتظار می رود … بیایید به دولت اوباما بازگردیم
به نظر می رسد موقعیت قوی نسبت به شرکت های فن آوری چینی مانند هواوی حفظ شود
فرصت عالی برای از سرگیری گفتگو در زمینه های مورد علاقه مشترک مانند کرونا 19 و تغییرات آب و هوایی

پیوند_انتخابی
[청두=AP/뉴시스] جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا (چپ) که در 21 آگوست 2011 (به وقت محلی) به چین سفر كرد ، با شی جین پینگ معاون رئیس جمهور چین (راست) در چنگدو ، استان سیچوان صحبت كرد.

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = همزمان با روی کار آمدن جو بایدن به عنوان چهل وچهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ام (به وقت محلی) ، توجه جامعه بین المللی معطوف به چگونگی توسعه روابط بین دو کشور بزرگ است (G2). اگرچه تعدیلاتی در سیاست های عمومی دولت بایدن پیش بینی می شود ، اما عمدتا این احتمال وجود دارد که این دولت به دوران دولت باراک اوباما باز نگردد.

کارشناسان نسبت به لحن کلی روابط ایالات متحده و چین در دوران بایدن بدبین هستند. اجماع استراتژیک بین دو حزب سیاسی عمده در ایالات متحده افزایش چین را محدود می کند و موضع سیاست های قوی را حفظ می کند.

با این حال ، برخلاف رئیس جمهور دونالد ترامپ ، بایدن یک متخصص دیپلماتیک است که ریاست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا را بر عهده داشته و سیاستمداری است که به چند جانبه گرایی اعتقاد دارد.

با توجه به اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین ، انتظار نمی رود دولت بایدن گفتگوهای تجاری با چین را در اولین روزهای قدرت آغاز کند. از آنجا که بهبود اقتصاد ایالات متحده ، که توسط عفونت ویروس کرونا (ویروس کرونا 19) تشدید شده است ، یک اولویت است ، پاسخ بخش تجارت بین الملل از اولویت تغییر یافته است.

اگر وضعیت تاج کرونا 19 تا حدودی بهبود یابد ، انتظار می رود که دو طرف توافقنامه تجاری بین ایالات متحده و چین را در فاز 1 بازنگری کنند. بایدن گفت که او مرحله اول توافق نامه تجاری سال گذشته دو طرف را بررسی خواهد کرد.

علاوه بر این ، از دولت بایدن انتظار نمی رود تعرفه های وضع شده توسط دولت ترامپ بر چین را پیشگیرانه حذف کند ، زیرا این یک نقشه بازار مناسب است.

انتقال از اصطکاک تجاری به جنگ فناوری

کارشناسان پیش بینی می کنند با روی کار آمدن بایدن ، اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین به مشکلات اقتصادی دیگری مانند حمایت از حقوق مالکیت معنوی و عدم تعادل بازار ناشی از مدل چینی تبدیل شود.

برای شرکت های فن آوری چینی مانند هواوی ، دولت بایدن با به قدرت رسیدن ترامپ موقعیت محکمی را حفظ می کند.

بعلاوه ، انتظار می رود جنگ برای برتری فناوری بین ایالات متحده و چین در دوران بایدن حتی داغتر شود. دلیل این امر آن است که اقتصاد جهانی می تواند موقعیت خود را به عنوان قدرتمندترین کشور جهان حتی در دوران انقلاب صنعتی چهارم حفظ کند ، فقط در شرایطی که اقتصاد جهان در میان تغییر پارادایم مبتنی بر فناوری روز باشد.

در واقع ، قول بایدن برای سرمایه گذاری 300 میلیارد دلار (حدود 340 تریلیون دلار) طی چهار سال در تحقیق و توسعه فناوری های مدرن مانند 5G و هوش مصنوعی (AI) در زمان انتخابات ریاست جمهوری.

رئیس جمهور منتخب بایدن در صورت ارتقا اولویت آمریکا و آغاز جنگ تجاری با چین ، از طریق سیاست “اولین سرمایه گذاری در آمریکا” با چین رقابت خواهد کرد.

فشار همه جانبه بر چین در همبستگی با متفقین

پیوند_انتخابی
[Пекин = Синхуа / Нюсис]در چهارمین (به وقت محلی) کنگره خلق در پکن ، چین ، رئیس جمهور شی جین پینگ (سمت راست) با جو بایدن معاون رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات کرد ، که از چین بازدید کرد و با لبخند دست داد. در آن روز ، بایدن معاون رئیس جمهور این موضع را ابراز كرد كه دولت آمریكا نگرانی عمیقی در مورد منطقه شناسایی پدافند هوایی چین (ADIZ) دارد و شی گفت كه ADIZ علاقه اصلی چین است. 12/05/2013

نکته دیگری که باید به آن توجه شود استفاده Bide-Ect از تاجر عمومی است.

بایدن کاترین تایلند وکیل تایوانی و محبوب را به عنوان اولین نماینده فروش دولت (USTR) منصوب کرد. تای مرد باتجربه ای است که در سازمان تجارت جهانی (WTO) به اختلافات تجاری چین پرداخته است و معتقد است که شما برای مقابله راهبردی با چین نیاز دارید.

علاوه بر این ، كورت كمبل ، معاون سابق معاون وزیر امور خارجه در شرق آسیا و اقیانوسیه ، به عنوان هماهنگ كننده هند و اقیانوس آرام یا پادشاه آسیا ، سمت جدیدی در شورای امنیت ملی كاخ سفید (NSC) انتخاب شده است. )

اگر ترامپ با تعرفه ها و تحریم های شرکتی چین را تحت فشار قرار دهد ، دولت بایدن فشار گسترده ای بر چین و متحدانش وارد می کند و ارزش های اساسی تری را بر دموکراسی ، حقوق بشر ، آزادی و حاکمیت قانون قرار می دهد.

همچنین احتمال اعمال فشار اضافی بر چین از طریق استفاده از کانال های چند جانبه مانند 20 کشور بزرگ (G20) ، سازمان تجارت جهانی (WTO) و بانک جهانی وجود دارد.

با این حال ، دیدگاه های بسیاری وجود دارد که اجرای “اتحاد فروشگاه” که بایدن دنبال می کند دشوار است. زیرا “اولویت آمریکایی” ترامپ اعتماد آمریکا را به شدت تضعیف کرده است.

مسائل اصلی بین ایالات متحده و چین اقتصاد ، حقوق بشر و تغییرات آب و هوایی است ، و تجزیه و تحلیل اینکه اصطکاک بین ایالات متحده و چین افزایش خواهد یافت ، زیرا کارمندان اصلی کاخ سفید که توسط بایدن معرفی می شوند ، موضع سخت تری نسبت به این مسائل دارند.

اگر دولت ترامپ از مواردی مانند هنگ کنگ و سین کیانگ به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن چین استفاده کرده باشد ، دولت بایدن این مسائل را به عنوان مسائل حقوق بشر خود تلقی می کند.

انتظار می رود درگیری ها بر سر تایوان و هنگ کنگ آرام شود. دولت بایدن به تایوان اسلحه می فروشد و به حمایت از تایوان در زیر آب ادامه می دهد ، اما تحلیلگران می گویند که احتمال درگیری کاهش می یابد زیرا از خطرات این مسئله آگاه است.

با روی کار آمدن بایدن ، دو طرف احتمالاً گفتگوها را در زمینه های مورد علاقه مشترک از جمله پاسخ به بیماری همه گیر کرونا 19 ، تغییرات آب و هوا و جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای از سر می گیرند.

دولت چین در انتظار از سرگیری کانال های گفتگو بین دو کشور است که در زمان دولت ترامپ به حالت تعلیق درآمده است و درخواست عشق فعالانه خود را ارسال می کند. در پاسخ به وضعیت کرونا 19 ، رویکرد دولت بایدن در قبال چین و چگونگی تنظیم سطح سیاست از عوامل اساسی در بهبود روابط ایالات متحده و چین است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *