[ad_1]

“پاک کردن ترامپ” از اولین روز روی کار آمدن آغاز شد
تیم امور خارجه و امنیت با چک لیست چین روبرو شدند
“صبر استراتژیک” به انتظارات “مذاکرات اولیه” اشاره دارد
کره ، وزن انتخاب ایالات متحده و چین … به نظر می رسد فشار بر هزینه های دفاع در حال کاهش است

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا ، نامزدهای تیم دیپلماتیک و امنیتی دولت بعدی را در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور در 24 نوامبر سال گذشته معرفی می کند. بایدن تأکید کرد که آنها “تیمی هستند که واقعیت بازگشت ایالات متحده را منعکس می کنند” ، و “ما در مورد سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا برای نسل بعدی تجدید نظر خواهیم کرد.” 2021.1.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین جونگ وون = “ایالات متحده بازگشت.”

رئیس جمهور منتخب جو بایدن از بازگشت ایالات متحده به جهان خبر داده است. در 24 نوامبر سال گذشته (به وقت محلی) این انتصاب رسمی تیم دیپلماتیک و تیم امنیتی بود. در این جلسه ، که می تواند جهت سیاست خارجی دولت بایدن را اندازه گیری کند ، که از 20 آغاز می شود ، وی احیای اتحاد و رهبری جهانی را اعلام کرد.

انتظار می رود دولت بایدن سیاست های دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را در بسیاری از زمینه ها معکوس کند ، اما انتظار می رود “پاک سازی ترامپ” ، به ویژه در زمینه های دیپلماسی و امنیتی را تحت فشار قرار دهد.

“تقویت اتحاد – بازیابی رهبری جهانی” … انزوا Reg رگرسیون چندجانبه

سیاست خارجی بایدن در تقویت اتحاد و بازیابی رهبری جهانی خلاصه می شود. این ممکن است سیاستی باشد که در خط مقدم سیاست مدافع دولت ترامپ در حمایت از انزواگرایی بین المللی طی چهار سال گذشته و حمایت از “اولویت آمریکا” است. این آسفالت برای بازگرداندن اعتماد از طریق ارتباط ، همکاری و چند جانبه گرایی و ارتقا promote سیاست خارجی سنتی ایالات متحده است. می توان آن را به عنوان تلاشی برای ابتکار عمل به روشی پیچیده تر ، به جای روشی یک طرفه و اجباری ، تفسیر کرد.

وی همچنین گفت: “من آماده ام تا جهان را با الگو قرار دادن ، نه قدرت ، رهبری کنم.” “اعتقاد راسخ من این است که ایالات متحده هنگام کار با اتحاد قوی ترین است.” وی همچنین گفت: “من نه تنها سیاست خارجی و امنیت ملی را تنظیم می کنم ، بلکه برنامه ای را تهیه می کنم.”

با نگاهی به سمت تیم دیپلماتیک وی و تیم امنیتی که “تجسم اعتقادات آنها” است ، می بینید که سیاست های امنیتی و امنیتی دولت بایدن به کجا کشیده شده است.

اولین عضو کابینه بایدن تیم دیپلماتیک و تیم امنیتی بود. از آنجا که وی ریاست کمیته روابط خارجی مجلس سنا را عهده دار بود و به عنوان معاون رئیس دولت باراک اوباما مسئول دیپلماسی بود ، این امر به عنوان تأکید بر امنیت خارجی و تمایل به اصلاح فوری اشتباهات دولت ترامپ تعبیر شد.

معاون سابق وزیر امور خارجه تونی بلینکلن به عنوان وزیر امور خارجه ، معاون رئیس جمهور سابق جیک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، مشاور امنیت ملی ، آرویل هاینز به عنوان مدیر سرویس اطلاعات ملی (DNI) ، معاون سابق آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) و الخاندرو مائورکاس به عنوان وزیر امنیت داخلی. معاون وزیر امنیت ، دستیار وزیر خارجه سابق لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل و جان کری وزیر خارجه پیشین به عنوان نماینده اقلیم رئیس جمهور.

نامزد Blinkoln مردی است که بر لزوم همبستگی و اتحاد بین المللی تأکید کرده است. وی گفت: “خواه تغییرات آب و هوایی باشد ، هم بیماری همه گیر عفونی یا گسترش سلاح های بد ، ایالات متحده به تنهایی نمی تواند همه مشکلات را حل کند.” “ما به همکاری و مشارکت با کشورهای دیگر نیاز داریم.” رئیس جمهور منتخب بایدن همچنین با تأکید بر نقش خود در منطقه آسیا و اقیانوسیه گفت: “او به تقویت اتحاد در منطقه آسیا و اقیانوسیه کمک کرده است”.

نامزد Blinkoln مردی است که بیش از 30 سال در دیپلماسی در بیل کلینتون ، دولت اوباما و کنگره کار کرده است. زمانی که من معاون وزیر خارجه دولت اوباما بودم ، عمیقا درگیر استراتژی موسوم به “چرخش به آسیا” برای انتقال محور مرکزی به آسیا بودم. وی همچنین امور دیپلماتیک مانند انحلال دولت اسلامی (داعش) ، توازن مجدد سیاست در آسیا و بحران پناهندگان بین المللی را هدایت می کند.

نامزد سالیوان گفت که لازم است با تقویت اتحادها و بازیابی اعتماد به نفس رهبری خود را بدست آورد و توماس گرینفیلد نیز موافقت کرد: “ایالات متحده بازگشت. چندجانبه گرایی بازگشت. دیپلماسی بازگشت.” نامزد سالیوان دوست صمیمی است که معاون وزیر پیشین وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون بود و همچنین به اردوگاه نامزدهای ریاست جمهوری پیوست. وی رهبری تیم مذاکره کننده اولیه توافق هسته ای ایران (JCPOA ، یک برنامه اقدام مشترک جامع) را که در سال 2015 در زمان دولت اوباما امضا شد ، انجام داد و همچنین در تدوین استراتژی تعادل مجدد در منطقه آسیا و اقیانوسیه شرکت کرد.

نامزد کری افزود: برای پایان دادن به بحران تغییرات آب و هوایی ، جهان باید به طور کلی متحد شود. باز هم ، این موضعی است که ما باید از طریق همبستگی بین المللی به مشکلات جهانی بپردازیم. در مورد نامزد کری ، این اولین بار است که شخصی که درگیر تغییرات آب و هوایی است ، در شورای امنیت ملی کاخ سفید (NSC) قرار می گیرد ، که به عنوان نمایشی نمادین از تصمیم بایدن برای درمان تغییرات اقلیمی به عنوان اصلی مورد تفسیر قرار می گیرد. اولویت امنیت ملی. او بلند شد.

پیوند_انتخابی

علاوه بر این ، كورت كمبل ، معاون سابق معاون وزیر امور خارجه در شرق آسیا و اقیانوس آرام ، به عنوان هماهنگ كننده جدید هند و اقیانوس آرام ، به اصطلاح “تزار آسیایی (روسی به معنای امپراطور)” منصوب شد كه در شورای امنیت ملی تاسیس می شود. وی یک دیپلمات باسابقه است و در آسیا تجارت می کند. کمیته تحصیل توضیح داد که شخصی که از آن استفاده می کند ، و تاجر در چین است ، شخصی است که به روابط ایالات متحده و چین نگاه می کند.

گفته می شود که لوید آستین ، فرمانده سابق مرکزی ، که به عنوان اولین وزیر دفاع سیاه پوست در تاریخ ایالات متحده منصوب شد ، هیچ ارتباطی با منطقه آسیا ندارد ، اما با اهمیت این اتحاد در عملیات های نظامی موافق است. شناخته شده است که وی در خارج از کشور ، عمدتا در خاورمیانه و اروپا کار کرده است. معاون وزیر دفاع کاتلین هیکس به عنوان معاون رئیس ستاد دولت اوباما و معاون ارشد وزیر دفاع در وزارت دفاع خدمت کرده است و گفته می شود که وی به عنوان معاون وزیر دفاع خدمت کرده است. در سیاست محور آسیا شرکت کرد.

وندی شرمن به عنوان معاون سابق امور سیاسی وزارت امور خارجه برای سمت دوم در وزارت خارجه منصوب شده است. وی نماینده اصلی توافق هسته ای ایران بود و در شبه جزیره کره ، با شرکت در اجلاس بین کره ای در 15 ژوئن 2000 و تصویب بیانیه مشترک بین دو کشور ، به عنوان یک متخصص در شبه جزیره کره در نظر گرفته شد. ویکتوریا نیولند ، دستیار وزیر خارجه سابق ، به عنوان نفر سوم در وزارت امور خارجه منصوب شد. وی یک دیپلمات است که سفیر ایالات متحده در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ، نماینده ویژه مسئول کنوانسیون اروپا در مورد کاهش سلاح (CFE) و سخنگوی وزارت امور خارجه بوده است.

کارشناس پیشکسوت تبخال … انتصاب تعداد زیادی از متخصصان در شبه جزیره آسیا و اقیانوسیه و کره

به همین ترتیب ، تیم دیپلماتیک و امنیتی بایدن متشکل از کارشناسان باسابقه دیپلماسی و امنیتی است. همچنین انتقاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه وی دریچه گردشی برای خط دیپلماتیک دولت اوباما است ، اما به ویژه قابل توجه است که وی زمینه های مختلفی را در منطقه آسیا-اقیانوسیه از جمله شبه جزیره کره جمع کرده است.

با توجه به این ، یک تحلیل وجود دارد که بازرسی چینی ساده بوده است. در کنار خط دیپلماتیک و امنیتی ، کاترین تایلند ، تایوانی-آمریکایی ، تایوانی-آمریکایی ، نماینده تجارت ایالات متحده (USTR) ، که یک خط سخت محبوب است ، نیز رد شده است. بسیار محتمل است که نظارت سیاسی و دیپلماتیک با استفاده از این اتحاد با فشار تجاری همراه شود.

در مورد کره شمالی ، نگرانی از تحقق “صبر استراتژیک” 2.0 دولت اوباما وجود دارد و انتظارات از احتمال از سرگیری گفتگوهای اولیه از طریق کارکنان با تجربه عملی گسترده ، در کنار هم وجود خواهد داشت. همچنین مشاهداتی وجود داشته است که از تعداد زیادی از کارکنان درگیر در توافق هسته ای ایران خواسته می شود راه حلی را به همان روش ارائه دهند.

در کره انتظار می رود که فشارها برای افزایش سهم هزینه های دفاع تا حدی کاهش یابد. این بدان دلیل است که بایدن و حزب دموکرات انتقاداتی را نشان داده اند و فشار بیش از حد رئیس جمهور ترامپ برای افزایش هزینه های دفاعی را با “گویی یک گانگستر هزینه های دفاع را بر عهده گرفته است” مقایسه می کنند. در عوض ، مشاهدات بسیاری وجود دارد که ممکن است یک گزینه جایگزین بین ایالات متحده و چین یا یک اتحاد مثلثی پیشرفته بین ایالات متحده و ژاپن مجبور شود.

برقراری روابط با سازمان های بین المللی … توجه به احیای توافق هسته ای ایران

علاوه بر این ، انتظار می رود که دولت بایدن یک جانبه از دولت ترامپ خارج شود یا روابط با سازمان های بین المللی رو به زوال را برقرار کند.

به ویژه ، رئیس جمهور ترامپ قصد دارد ابتدا با یک کشور به پیمان اقلیم پاریس برگردد. رئیس جمهور منتخب بایدن تغییر اقلیم را به عنوان اولویت اصلی تصدیق کرده و بارها اعلام کرده است که در اولین روز تحلیف خود برمی گردد. علاوه بر این ، به احتمال زیاد شما برای پیوستن به سازمان بهداشت جهانی (WHO) و عادی سازی سازمان تجارت جهانی (WTO) عجله خواهید کرد.

همچنین انتظار می رود که این امر از سرگیری توافق هسته ای ایران را تقویت کند. بایدن گفت: “توافق هسته ای ایران کلید متوقف کردن مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه است” و اینکه “اگر ایران کاملا به این توافق پایبند باشد ، ایالات متحده دوباره به این توافق نامه پیوست.” همچنین قابل ذکر است که با افزایش قدرت چانه زنی ایران با افزایش غلظت غنی سازی اورانیوم ، مسئله هسته ای ایران که مخزنی برای مواد منفجره در خاورمیانه است ، حل خواهد شد.

علاوه بر این ، پیش بینی می شود سیاست مهاجرت فراگیرتر باشد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *