[ad_1]

آشکار کردن یک محرک تهاجمی … یک سناریوی قانونگذاری پیچیده
گلدمن انگیزه های رشد را به 6.6٪ منعکس می کند
ظهور ثروتمندان و شرکت ها احتمالاً به عنوان هدفی برای بحث دفع خواهد شد

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور در ششم (به وقت محلی) سخنرانی می کند. رئیس جمهور منتخب بایدن خواستار برکناری هواداران رئیس جمهور دونالد ترامپ که پایتخت آمریکا را اشغال کرد ، شد و گفت این یک “شورش است ، نه یک اعتراض”. 2021.01.18.

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambitnara = اقتصاد جهان بیش از یک سال به دلیل عفونت ویروس کرونا کرونا (Corona 19) خیره کننده بوده است و جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، از 20 ام (به وقت محلی) روی کار خواهد آمد.

اینکه رئیس جمهور منتخب بایدن در روزهای نخست حکومت خود چه سیاست اقتصادی را دنبال خواهد کرد ، تأثیر بسزایی در اقتصاد جهانی داشته است. اقتصاد ایالات متحده در تقاطع رکود و بهبود قرار دارد. با حدود 10 میلیون آمریکایی شغل خود را به دلیل همه گیری (همه گیری جهانی) از دست داده اند ، بایدن قصد دارد بهبود اقتصادی را بر اساس اقدامات محرک گسترده ایجاد کند. انتظار می رود توانایی دولت جدید در تصویب گسترش کرونا 19 بر چشم انداز اقتصادی تأثیر بگذارد.

بسته تشویقی ، کمک نقدی 1400 دلاری … جمهوری خواهان از کسری مالی ترس دارند

در روز چهاردهم ، نامزد بایدن از “طرح امداد ایالات متحده” ، یک بسته محرک اقتصادی بزرگ کرونا 19/9 تریلیون دلاری (حدود 2 تریلیون دلار) رونمایی کرد.

وی در یک سخنرانی در دلاور گفت: “این به سرعت به جیب میلیون ها آمریکایی می رود و مردم آن را به سرعت خرج می کنند.” “این به کل اقتصاد کمک خواهد کرد.”

بسته محرک شامل کمک مالی 1400 دلاری به آمریکایی ها بود. با احتساب 600 دلار پرداخت شده در قالب بسته محرک 900 میلیارد دلاری امضا شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ ماه گذشته ، کل مبلغ حمایت در ماه های اخیر 2000 دلار است. این مبلغی است که بایدن فکر می کند آمریکایی ها برای پرداخت اجاره و غذا به آن نیاز دارند.

مزایای اضافی بیکاری دولت فدرال نیز از 300 دلار در هفته به 400 دلار افزایش یافته است. 400 میلیارد دلار برای حل کرونا 19 اختصاص یافته است ، از جمله افزایش آزمایش های تشخیصی و حمایت از انتشار واکسن ها.

گلدمن ساکس پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی در ایالات متحده در سال جاری از 6.4 به 6.6 درصد افزایش داد ، که نشان دهنده برنامه محرک بایدن است.

مشخص نیست که آیا حزب جمهوری خواه با کنگره همکاری خواهد کرد یا خیر. جمهوریخواهان نسبت به هزینه های بالای مالی احتیاط می کنند. ایالات متحده پس از همه گیری در مجموع 3.7 تریلیون دلار (حدود 4000 تریلیون بوی بد) ریخت. بسته تشویقی پیشنهادی bidenpo 5.6 تریلیون دلار است.

در سه ماه گذشته از اکتبر سال گذشته ، کسری مالی دولت آمریکا 572.9 میلیارد دلار (632 تریلیون بوی بد) بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 60.7 درصد افزایش داشت. کسری مالی برای سال مالی 2020 که در 30 سپتامبر سال گذشته پایان یافت ، بالاترین رقم 3.1 تریلیون دلار بود.

دموکرات ها به سختی بر کنگره تسلط پیدا می کنند … “مذاکرات تشویقی ، دادگاه های اولیه”

پیوند_انتخابی
[뉴욕=AP/뉴시스] در سیزدهم (به وقت محلی) در مرکز کنگره Jacob K. Javits در نیویورک ، ایالات متحده ، به افراد سالخورده دستور داده شد برای واکسیناسیون جدید علیه ویروس کرونا ویروس (کرونا 19) اقدام کنند. 2021.01.18.

حزب دموکرات وقتی سودمند باشد که شخص فقط به ساختار مجلس و مجلس نگاه کند.

حزب دمکرات اکثریت مجلس را داشت و سنا ، حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه 50-50 اکثریت داشتند. از آنجا که معاون جدید منتخب کمالا هریس به عنوان رئیس مجلس سنا انتخاب می کند ، در واقع بیشتر سنا را می توان یک دموکرات دانست.

این اولین بار از نیمه اول دوره اول باراک اوباما رئیس جمهور سابق است که دموکرات ها کاخ سفید ، سنا و مجلس نمایندگان را کنترل می کنند.

با این حال ، تسلط حزب دموکرات طاقت فرسا نیست و قوانین اساسی در سنا ، از جمله لایحه بودجه ، معمولاً به 60 رأی نیاز دارد.

پیشنهاد دهنده منتخب تصویری زیبا از تصویب این لایحه با حمایت دو جانبه می خواهد. واشنگتن پست (WP) تصویب بسته محرک به کنگره را آزمایش اولیه توانایی قانونگذاری و مذاکره بایدن دانست.

RP گفت ، اگر جمهوریخواهان در نهایت آن را رد کنند ، بایدن و دموکرات ها می توانند حداقل دو لایحه اساسی را با اکثریت ساده (51 رأی) با استفاده از روند “قانون بودجه ویژه” تصویب کنند. با این حال ، حتی در این مورد ، همه دموکرات ها باید بدون حتی یک متروکه تأیید کنند.

WP گفت که برنامه پرداخت نقدی موجود در بسته تشویقی بایدن Corona 19 می تواند اولین هدف تنظیم باشد.

از سوی دیگر ، به گفته فوربس ، اقتصاددانان بانک آمریکا در گزارش خود گفتند: “برخی از دموکرات های میانه رو در مورد مشوق های گسترده مردد هستند ، بنابراین گذر از میانجیگری دشوار است.”

در حقیقت ، فضای حزب دموکرات مساعد نیست. سناتور جو مانچین (ویرجینیای غربی) ، واسطه حزب ، پیش از این پیشنهاد کرده بود که با پرداخت 2000 دلار مخالف است.

ظهور یک موقعیت سیاسی ثروتمند و زیست محیطی … “علائم ، به نظر نمی رسد یک معامله بزرگ باشد”

پیوند_انتخابی
[포트로더데일=AP/뉴시스] روز پانزدهم (به وقت محلی) ، اتومبیلی با یک یادداشت که درخواست حداقل 15 دلار در ساعت داشت ، در اطراف فروشگاه مک دونالد در فورت لادردیل ، فلوریدا در حال حرکت بود. 2021.01.18.

بایدن پیشنهاد کرده است حداقل دستمزد فدرال برای 12 سال از 2009 به 15 دلار افزایش یابد. این دو برابر سطح فعلی است.

وی گفت که مالیات ثروتمندان و مشاغل را افزایش خواهد داد ، هزینه هایی که رئیس جمهور ترامپ کاهش داده است. طبق وعده ، مالیات شرکت ها حداکثر تا 28 درصد افزایش می یابد. بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی به 39.6٪ از 37.0٪ فعلی باز خواهد گشت. این هدف برای افراد پردرآمد است که سالانه بیش از 400000 دلار (حدود 400 میلیون دلار درآمد) درآمد دارند.

با این حال ، مشخص نیست که آیا این ابتکار عمل با توجه به نیاز به همکاری ملی در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل می شود یا خیر. بی بی سی گفت حداقل تحلیلگران وال استریت معتقدند که این افزایش موضوع بحث نیست.

جیسون فرمن ، استاد مدرسه هاروارد کندی و رئیس سابق کمیته مشورتی اقتصادی کاخ سفید (CEA) در زمان اوباما ، پیش بینی می کند که ممکن است اندکی افزایش یابد. فورمن به بی بی سی گفت: “این می تواند کمی افزایش مالیات بر خانواده ها و مشاغل پردرآمد باشد.”

علاوه بر این ، بایدن متعهد شده است در طی چهار سال در ازای تغییر آب و هوا 2 تریلیون دلار سرمایه گذاری کند.

هدف این است که حداکثر تا سال 2050 صرفه جویی 100 درصدی در انرژی پاک و انتشار صفر کربن (Net Zero) انجام شود.

رئیس جمهور ترامپ در اولین روز مراسم تحلیف خود به توافق نامه تغییرات آب و هوایی پاریس پیوست ، جایی که از آنجا خارج شد و متعهد شد که ظرف 100 روز اجلاسی را با حضور رهبران جهان برگزار کند.

به عنوان بخشی از سیاست زیست محیطی خود ، این شرکت قصد دارد از صنعت خودرو بخواهد استانداردهایی را برای بهبود اقتصاد سوخت و متوقف کردن گسترش حفاری در زمین های عمومی افزایش دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *