[ad_1]

یک پیشکسوت اقتصادی به رهبری کاخ سفید و کمیته مشورتی اقتصادی فدرال رزرو
پس از تأیید ، اولین وزیر خزانه داری آمریکا

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]مانیتور نصب شده در کمیته مالی سنای ایالات متحده در واشنگتن در نوزدهم ژانت یلن ، رئیس سابق بانک فدرال را نشان می دهد که به عنوان اولین وزیر دارایی دولت ، جو بایدن منصوب شده است. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم نان یانگ = انتظار می رود به زودی مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن در مجلس سنا به عنوان نامزد جانت یلن ، اولین وزیر خزانه داری زن در تاریخ ایالات متحده رأی دهد.

طبق رسانه های کنگره ، رئیس کمیته مالی سنا هیل ، چاک گراسلی ، برنامه این رأی گیری را در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) اعلام کرد. پیش از این ، نامزد یلن در تاریخ نوزدهم ، درست قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، جلسه ای را در کمیته مالی سنا برگزار کرد.

وی یک پیشکسوت اقتصادی است که قبل از معرفی به عنوان وزیر دارایی به عنوان رئیس کمیته مشورتی اقتصادی کاخ سفید (CEA) و رئیس فدرال رزرو فعالیت می کرد. در صورت تأیید ، وی اولین زن در تاریخ ایالات متحده خواهد بود که به “سه تاج” در مدیریت اقتصادی و وزیر خزانه داری دست یافته است.

وی پیش از این چند پست از قبل از وزیر دارایی را پشت سر گذاشته و جلسات استماع را داشته و حتی در اردوگاه محافظه کاران مخالفت آشکاری وجود ندارد ، بنابراین در صورت رای گیری انتظار می رود که او به راحتی پیش برود.

نامزد یلنا در اظهار نظری در جلسه دادرسی قبلی بر لزوم اقدامات اضافی برای جبران تأثیر عفونت جدید ویروس کرونا (کرونا 19) تأکید کرد.

اگر رسماً رونمایی شود ، در بازسازی اقتصاد ایالات متحده در دوران پس از Covid-19 و حل و فصل قطب اقتصادی ناشی از همه گیری پیشگام خواهد بود.

پیش از این ، سنای ایالات متحده همچنین به نامزد Avril Haynes ، مدیر اطلاعات ملی (DNI) ، رای داد که قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، جلسه دادرسی را نیز برگزار کرد.

نامزد هینز با 84 رأی موافق در برابر 10 رأی موافقت کرد و به عنوان اولین وزیری مورد تأیید دولت بایدن قرار گرفت.

علاوه بر یلون ، نامزدهای رأی گیری شامل لوید آستین ، تونی بلینکلن وزیر دفاع و الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی هستند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *