[ad_1]

اولین نشست بین ایالات متحده و ژاپن نیز به احتمال زیاد یک کنفرانس ویدیویی است
به نظر می رسد سوگا می خواهد استراتژی هند و اقیانوس آرام را در اولین اجلاس به ارث ببرد

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] نیهون کی زای شیمبون در بیست و یکم گفت که کیم هه کیونگ = نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا انتظار می رود این ماه با جو بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده تماس تلفنی برقرار کند.

گفته می شود نخست وزیر سوگا در یک کنفرانس مسئولیت روی کار آمدن را تبریک گفته و اولین اجلاس سران آمریکا و ژاپن را با رئیس جمهور بایدن هماهنگ می کند.

نخست وزیر سوگا قصد دارد در ماه فوریه برای اولین اجلاس سران از ایالات متحده دیدار کند ، اما برنامه و قالب خاص این نشست به دلیل شیوع مجدد عفونت ویروس کرونا (ویرایش کرونا 19) جدید تنظیم می شود.

این روزنامه اظهار داشت که بر این عقیده است که رئیس جمهور بایدن در حال حاضر بر امور داخلی مانند مقابله با COVID-19 و تزریق واکسن در طی 100 روز پس از تصدی مقام خود تمرکز دارد.

وزیر امور خارجه موتگی توشیمیتسو (茂木 敏 充) ابتدا به ایالات متحده سفر کرد و شناخته شده است که برنامه ای برای بهبود محیط زیست برای این اجلاس دارد.

انتظار می رود طرف ژاپنی در اولین نشست بر اهمیت اتحاد ژاپن و ایالات متحده و درگیری آمریكا در منطقه هند و اقیانوس آرام تأكید كند. ژاپن انتظار دارد که دولت بایدن استراتژی “آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام” را که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق برای کنترل چین کنترل می شود ، به ارث ببرد.

گفته می شود دولت ژاپن نگران این است که از اصطلاحی که رئیس جمهور بایدن در دولت ترامپ استفاده می کند اجتناب شود. به عنوان مثال ، در گفتگوی نخست وزیر سوگا و بایدن رئیس جمهور وقت منتخب بایدن در نوامبر گذشته ، بایدن اصطلاح دیگری را برای اقیانوس هند و اقیانوسیه امن و مرفه به کار برد.

علاوه بر این ، طرف ژاپنی به دنبال همکاری در زمینه اجرای کربن زدایی و بازگشت به توافقنامه مشارکت اقتصادی اقتصادی اقیانوس آرام (TPP) است که ترامپ ، رئیس جمهور سابق آن را پس گرفت. با این حال ، انتظار می رود که رئیس جمهور بایدن فعلاً صنعت خود را در اولویت قرار دهد و انتظار می رود ژاپن برای بازگشت TPP در میان مدت و بلند مدت تحت فشار قرار گیرد.

علاوه بر این ، انتظار می رود ژاپن به همکاری با چهار کشور به اصطلاح “چهار برابر” از جمله ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا و هند برای تحت کنترل گرفتن چین در دریای چین جنوبی و دریای چین شرقی ادامه دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.