[ad_1]

بایدن بر روابط چندجانبه بیش از روابط دوجانبه تأکید دارد
علاقه به ژاپن ممکن است نسبتاً ضعیف باشد

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده ، سخنرانی مراسم تحلیف خود را در روز 20 ام (به وقت محلی) در کاپیتول اعلام کرد. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هه کینگ = جو بایدن تجزیه و تحلیل رسانه های ژاپنی نشان می دهد که آیا دولت جدید ایالات متحده از روابط دوجانبه با ژاپن به عنوان دولت سابق دونالد ترامپ قدردانی می کند یا نه مطمئن نیست.

روزنامه بیست و یکم Mainichi گزارش داد که با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده بایدن ، روابط ایالات متحده و ژاپن ، ایالات متحده و چین نیز وارد مرحله جدیدی می شوند.

بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری ، رئیس جمهور بایدن یک جلسه تلفنی با نخست وزیر ژاپن ، یوشیهیده سوگا ، یک پیمان امنیتی ایالات متحده و ژاپن برگزار کرد که پیش بینی تعهد ایالات متحده برای دفاع از ژاپن در برابر سیستم سنکاکو (نام چینی Diaoyudao) ، محل رقابت برانگیز بین چین و ژاپن است. این محدوده ماده 5 است. بعلاوه ، كورت كمبل ، دستیار وزیر خارجه سابق در شرق آسیا و اقیانوس آرام ، به عنوان “هماهنگ كننده هند و اقیانوس آرام” برای نظارت بر سیاست های آسیای شرقی منصوب شده است.

جنبش بایدن به عنوان عبارتی تفسیر می شود که ژاپن برای آن ارزش قائل است.

با این حال ، مانیچی گفت تعمیق روابط ایالات متحده و ژاپن یک کار مهم است و گفت پیش بینی ادامه تمرکز رژیم بایدن بر ژاپن غیرممکن است.

این مقاله می گوید: “اولویت اصلی دولت بایدن بهبود روابط با اروپا و تقویت روابط با هر اتحادی است که در دوره رژیم ترامپ رو به زوال باشد.” وی گفت: “علاقه به ژاپن ممکن است نسبتاً ضعیف باشد.”

به همین دلیل ، این روزنامه تشخیص می دهد كه برقراری روابط نزدیك با رژیم بایدن برای دولت ژاپن ضروری است.

با این حال ، انتظار می رود که رژیم بایدن برخلاف رژیم ترامپ که با تصمیمات سیاسی از پایین به بالا هدایت می شود ، به یک رابطه از بالا به پایین مبتنی بر روابط دیپلماتیک حرکت کند.

در این مورد ، تقویت روابط بین مقامات دیپلماتیک ، همچنین رهبران و وزرا ضروری است و مقاله می گوید این است که آیا ژاپن می تواند روابط چند لایه را با دولت جدید ایالات متحده تقویت کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.