[ad_1]

“تحریم های روز آغازین ، غیرمولد و منفی”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، چهل وچهارمین رئیس جمهور ایالات متحده ، سخنرانی تحلیف خود را در 20 امین روز (به وقت محلی) در پایتخت آمریکا انجام داد. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) “غیرمولد و منفی” چین را به دلیل اعمال مجازات علیه مقامات ارشد دولت سابق در آخرین روز دوره خود محکوم کرد.

وی به ویژه ، از مراسم تحلیف بایدن انتقاد کرد و اقدام در روز انقضای دوره رئیس جمهور پیشین ترامپ تلاشی با هدف تقسیم حزبی است.

طبق گزارش AAP ، امیلی هورن ، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید (NSC) دولت بایدن ، در همان روز به رویترز گفت که “به نظر می رسد اجرای این تحریم ها در روزی که وی روی کار آمده است ، تقسیم چریکی بوده است.” ) سخنرانان هر دو طرف باید از این رفتار غیر مولد و منفی انتقاد کنند. ”

“رئیس جمهور بایدن مشتاق همکاری با رهبران هر دو طرف برای کمک به ایالات متحده در موقعیتی است که بتواند از چین پیشی بگیرد.”

در آن روز ، چین در سحرگاه بیست و یکم بیانیه ای داد و گفت: “این کشور تصمیم گرفته است 28 مهمان سیاسی ضدچینی را که مسئول تضعیف جدی حاکمیت چین هستند ، تحریم کند.” تحریم هایی علیه آنها اعمال شده است.

وزیر پمپئو ، وزیر سابق کاخ سفید ، مدیر سیاست تجارت و تولید کاخ سفید ، پیتر ناوارو ، مشاور سابق امنیت ملی ، رابرت اوبراین ، مشاور سابق وزیر امور خارجه در شرق آسیا و اقیانوسیه ، دیوید استیل ول و دستیار سابق کاخ سفید در میان این 28 نفر بودند. خانه متیو پوتینگر. جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و استیو بانانا ، استراتژیست ارشد پیشین کاخ سفید ، از جمله این افراد بودند.

کسانی که تحت تحریم هستند و اعضای خانواده نزدیک آنها از ورود به سرزمین اصلی چین ، هنگ کنگ و ماکائو منع می شوند. مشاغل و م institutionsسسات مرتبط نیز در معاملات خود در چین با محدودیت هایی روبرو هستند.

دولت بایدن در تلاش است “ترامپ” را در بسیاری از مناطق “پاکسازی” کند ، اما انتظار می رود که خط تند علیه چین را ادامه دهد. در جلسه استماع یک روز قبل کمیته روابط خارجی سنا ، تونی بلینکلن وزیر امور خارجه چین را “بزرگترین چالش برای ایالات متحده” خواند و گفت: “من فکر می کنم خط مشی عمومی رئیس جمهور ترامپ درست بود.”

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *