[ad_1]

به سلامتی ظاهر یک شاعر جوان سیاه پوست 22 ساله
“دموکراسی را نمی توان برای همیشه شکست داد”
میشل اوباما به “شعر قوی و دلخراش” ادای احترام می کند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] آماندا گورمن ، شاعر 22 ساله ، در مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن در 20 ام (به وقت محلی) شعری خواند. بانوی اول سابق میشل اوباما در توییتر خود نوشت که گورمن “با زبانهای قوی و دلخراش به ما می گوید چه قدرتی برای دفاع از دموکراسی داریم.” 2021.01.21.

[서울=뉴시스] گزارشگر جوان = ستایش از آماندا گورمن ، شاعر 22 ساله ای که در مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن در 5 دقیقه و 38 ثانیه شعر خواند ، ادامه دارد.

در 20 ام (به وقت محلی) ، سی.ان.ان و بی بی سی گزارش دادند که ایالات متحده تحت تأثیر شعر “تپه ای که ما بالا می رویم” تحت تأثیر پیام وحدت و یگانگی قرار گرفته است.

گورمن با کلاه قرمز و کت زرد بلند آن روز روی تریبون ایستاد و شعری را خواند که با شروع “وقتی آن روز فرا می رسد ، آیا می توانیم بپرسیم آیا جایی در سایه بی نهایت می توانیم نور پیدا کنیم؟”

وی با اشاره به حمله ششم کنگره گفت: “ما قدرت تجزیه کشور و نه تقسیم را دیدیم.” “و این تلاش بسیار موفقیت آمیز بود ، اما دموکراسی می توانست مدتی به تأخیر بیفتد ، اما برای همیشه قابل شکست نیست.”

در این شعر ، گورمن خود را چنین توصیف می کند: “یک دختر سیاه پوست لاغر که خون یک برده را به ارث برده است اما توسط مادری تنها که آرزو داشت رئیس جمهور شود بزرگ شد.”

وی برنده جایزه شاعر جوانان 2017 آمریکا است.در این روز سی.ان.ان اعلام کرد که وی جوانترین شاعری است که در مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا شرکت کرده است.

اپرا وینفری ، ایستگاه تلویزیونی مشهور آمریکایی ، در توییتر فریاد زد که “من هرگز به ظاهر زن جوان اینقدر افتخار نکرده ام.”

بانوی اول سابق میشل اوباما در توییتر خود نوشت که گورمن “با زبانهای قدرتمند و دلخراش به ما می گوید چه قدرتی برای دفاع از دموکراسی داریم.”

سیاستمداران سیاه پوست ، ایانا پریسلی و استیسی آبرامز نیز شعر گورمن را ستودند.

وزیر امور خارجه پیشین هیلاری کلینتون گفت: “گورمن قول داده است که در سال 2036 نامزد شود” و “من واقعاً منتظر این روز هستم.”

گورمن در مصاحبه ای با بی بی سی گفت: “من واقعاً از شنیدن درخواست تلاوت رئیس جمهور بایدن برای تلاوت در روز روی کار آمدن من بسیار متعجب شدم.” امیدوارم عملی شود. “

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *