[ad_1]

“همکاری نزدیک با رئیس جمهور بایدن”

پیوند_انتخابی
[뉴욕=신화/뉴시스]دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ. 02/05/2020

[서울=뉴시스] خبرنگار جی-یی لی = آنتونیوس گوترس دبیرکل سازمان ملل گفت که او از پیوستن مجدد به توافق نامه آب و هوای پاریس استقبال می کند و از نزدیک با جو بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده همکاری خواهد کرد.

به گفته سازمان ملل ، گوترش در بیانیه ای در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) گفت كه او می خواهد به ائتلاف دولت ها ، شهرها ، ایالت ها ، مشاغل و مردم بپیوندد تا به كنوانسیون تغییر آب و هوا پاریس بپیوندد و جاه طلبانه اقدام برای مقابله با بحران آب و هوا “ما از اقدام رئیس جمهور ادن استقبال می کنیم.”

در اجلاس سال گذشته آب و هوا (CAS) ، کشورهایی که نیمی از سهم آلودگی کربن را به خود اختصاص داده اند ، متعهد شدند که کربن خنثی (کربن صفر) باشند. “قول امروز رئیس جمهور بایدن این وعده را به دو سوم افزایش داده است.” .

گاتر گفت: “اما یک راه طولانی وجود دارد که باید طی شود.” “بحران آب و هوا همچنان در حال بدتر شدن است و زمان کافی برای محدود کردن افزایش دما به 1.5 درجه سانتیگراد و ایجاد یک جامعه با مقاومت بیشتر در برابر آب و هوا وجود ندارد.”

وی گفت انتظار دارد ایالات متحده در تلاش های بین المللی برای كاهش انتشار كربن رهبری را نشان دهد.

وی گفت: “ما برای غلبه بر شرایط اضطراری آب و هوا و بهبودی از عفونت ویروس کرونا” (Corona 19) از نزدیک با رئیس جمهور بایدن و دیگر رهبران همکاری خواهیم کرد.

رئیس جمهور بایدن دستورالعمل بازگشت به موافقت نامه اقلیم پاریس را به محض روی کار آمدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده امضا کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، از توافقنامه پاریس خارج شد و گفت این توافق برای منافع ملی آمریکا ضرر دارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *