[ad_1]

“خارجی” → “غیر شهروند” که تصویری قوی از “غیرقانونی” داشت
ترامپ از یک “بیگانه” برای مقصر دانستن مهاجران غیرقانونی استفاده می کند
بایدن ، یک غیر شهروند به عنوان “کشور مهاجر” شناخته شده است
CNN “بخشی از اصلاحات مهاجرت در مقیاس کامل … قابل توجه”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، اولین دستور اجرایی را در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) در دفتر كاخ سفید امضا می كند. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، با برنامه ای برای جایگزینی اصطلاح “بیگانه” با “غیرشهری” در قانون مربوطه به عنوان بخشی از اصلاحات مهاجرتی ، CNN گزارش داد در 21 (به وقت محلی). گزارش شده

طبق خلاصه ای از لایحه صادر شده توسط دولت بایدن ، این گامی در جهت به رسمیت شناختن ایالات متحده به عنوان “یک کشور مهاجر” است.

طبق قوانین ایالات متحده ، “اتباع خارجی” به عنوان “هر کسی که شهروند ایالات متحده نیست” تعریف شده است. با این حال ، وی به دلیل چهره قوی خود به عنوان “یک بیگانه غیرقانونی” به عنوان غیرانسانی مورد انتقاد قرار گرفته است.

این موضوع در دوره دولت سابق دونالد ترامپ که سیاست های ضد مهاجرتی را دنبال کرده است ، بحث و جدال بیشتری ایجاد کرده است. این به این دلیل است که رئیس جمهور سابق ترامپ و دیگر مقامات ارشد این واژه را به طور گسترده در تحقیقات سیاسی به کار برده اند.

در حقیقت ، رئیس جمهور ترامپ اغلب در سخنرانی های محکوم کردن مهاجران غیرقانونی خواستار این کلمه شده است. هفته گذشته حداقل پنج بار در مرز مکزیک مورد استفاده قرار گرفت.

در سال 2018 ، دادستان وقت جف سشنز مورد انتقاد قرار گرفت که به کدهای آژانس آمریکایی دستور داده است افرادی را که غیرقانونی در ایالات متحده هستند ، به عنوان “مهاجران غیرقانونی” طبقه بندی کند.

از سوی دیگر ، کوین مک کالینان ، وزیر پیشین امنیت میهن ، قبل از استعفا در سال 2019 در مصاحبه با واشنگتن پست (WP) گفت: “ما از بیان مهاجران غیرقانونی اجتناب کردیم و در عوض مردم را مهاجران نامیدیم.” وی گفت: “من فکر می کنم بسیار مهم است که شما چه کلمه ای را استفاده می کنید.”

این اولین تلاش برای تغییر شرایط نیست.

کالیفرنیا اصطلاح “مقیم خارجی” را از قوانین کار 2015 خود حذف کرد و نیویورک سال گذشته این اصطلاح را از اساسنامه و کد اداری خود حذف کرد.

در مورد نیویورک ، دستورالعمل های صادر شده در سال 2019 “شما نباید از اصطلاح” مهاجر غیرقانونی “با هدف تحقیر ، توهین یا آزار و اذیت مردم استفاده کنید” و جریمه نقدی حداکثر 250،000 دلار (تقریبا 275 میلیون دلار درآمد کسب شده) برای به اتهام.

علاوه بر این ، قانونگذاران در کلرادو قانونی را برای جایگزینی اصطلاح “مهاجران غیرقانونی” با “مهاجران ثبت نشده” وضع کرده اند. این لایحه در مجلس سنای ایالت منتظر است.

سی.ان.ان با بیان مثبت گفت: “رئیس جمهور بایدن می خواهد این کلمه بحث برانگیز را از قوانین ایالات متحده حذف کند. این بخش کوچکی از اصلاحات گسترده مهاجرتی است که وی دنبال می کند” ، اما معنای نمادین عالی است.

برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده ، کمال هریس معاون رئیس جمهور توسط خانواده ای از مهاجران آفریقایی و آسیای جنوبی کشف شد.

“زبان قدرت دارد” برای سی ان ان ، مهاجر فاقد سند ، خوزه آنتونیو نشان ، با استقبال از سی.ان.ان گفت: “تغییر اصطلاح در روز اول دولت با معاون رئیس جمهور هریس ، دختر مهاجران ، رواج پیدا کرد ، یک تغییر اساسی فراتر از نمادین است.”

رئیس جمهور بایدن 17 دستور اجرایی را در بیستمین روز ریاست جمهوری امضا کرد. این موارد شامل سیاست های مهاجرتی مانند رفع ممنوعیت ورود از برخی کشورهای اسلامی ▲ حفظ و تقویت برنامه DACA ، ting متوقف کردن اثرات وضعیت اضطراری برای ایجاد یک مانع مرزی مکزیک است.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.