[ad_1]

“زنان رنگین پوست” در موقعیت های کلیدی افزایش یافته اند … تکمیل کننده هویت مرد سفید پوست
قدرت زنان سفید پوست نیز در حال گسترش است … اولین زنی که به وزیر دارایی توجه دارد
عناوین مختلف “اول” … تمرکز بر تولد یک وزیر دفاع سیاه پوست
به دولت اوباما تبریک می گویم … چالش های غلبه بر اوباما سوم

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا ، در 22 دسامبر سال گذشته در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی کرد. 2021.01.18.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = چو بایدن در روز 20 ام برای 46مین رئیس جمهور ایالات متحده آزاد است. بایدن که از زمان سومین چالش انتخابات ریاست جمهوری خود به عنوان مسن ترین رئیس جمهور وارد کاخ سفید می شود ، ادغام ملی را به عنوان اولویت اصلی امور عمومی معرفی کرد. بایدن همچنین به دنبال بازگرداندن چندجانبه گرایی در سیاست خارجی و همکاری با متحدان سنتی است. آیا بایدن می تواند در ایالات متحده وحدت ایجاد کند و رهبری ایالات متحده را که از نظر ظاهری در انزوا طلبی افتاده است ، برقرار کند؟ دوران بایدن به ترکیب کابینه ، اقتصاد ، سیاست خارجی ، شبه جزیره کره relations روابط آمریکا و چین و روابط ایالات متحده و ژاپن و سیاست های اجتماعی تقسیم شد.

دولت جدید ایالات متحده پس از هرج و مرج از جمله تشدید اعتراضات نژادپرستانه و اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری ، ساعت 20 (به وقت محلی) آزاد می شود. در حالی که جو بایدن منتخب ، که رهبری دولت را بر عهده خواهد داشت ، تأمین تنوع در کابینه است ، تعداد زیادی از کارمندان دولت باراک اوباما منصوب می شوند.

“زنان رنگین پوست” در موقعیت های کلیدی افزایش یافته اند … تکمیل کننده هویت مرد سفید پوست

اگرچه هنوز جای تأیید فراوان است ، اما چشمگیرترین تغییر در دولت بایدن این است که بسیاری از زنان رنگارنگ استخدام شده اند. سهم زنان رنگین پوست در کابینه ، که فقط تعداد معدودی از پست های اصلی در دولت ترامپ بود ، با دولت بایدن افزایش قابل توجهی یافت.

یک زن رنگارنگ ، کمالا هریس ، سمت معاون جدید انتخاب شده رئیس جمهور را به دست می گیرد ، که بلافاصله به عنوان دست راست بایدن منتخب عمل می کند. وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ها ، تاریخ مرد فقیری را که برای مخالفت با به اصطلاح “سیستم اختلاط دانشجویان سیاه و سفید” انتخاب شده بود ، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

این امر منجر به شرایطی شد که باید منتخب ، که کاندیدای انتخابات مقدماتی آن دوره بود ، به دلیل بحث بر سر تبعیض نژادی عذرخواهی کرد. در حقیقت ، قضاوت شد که این ضربه خوبی به بایدن منتخب وارد کرده است. با این حال ، بایدن منتخب تصمیم گرفت که هریس را به جای رها کردن وی ، کاندیدایی انتخاب کند.

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در دبیرستان الکسیس دوپونت در ویلمینگتون دلاور همراه با سناتور کاملا هریس که 12 آگوست سال گذشته به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات معرفی شده بود در حال تبلیغات است. 2021.01.18.

پیش از این در دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور مایک پنس مردهای سفیدپوست بودند. از بایدن چنین تفسیر شده است که هریس ، زنی رنگین پوست و سیاستمداری نسبتاً جوان را انتخاب کرده تا خود را از رئیس جمهور ترامپ ، که او نیز یک مرد سفیدپوست و پیر است ، متمایز کند.

علاوه بر این ، کابینه منتخب بایده به کاندیداهایی اعطا شد ، از جمله وزارت مسکن و شهرسازی ، وزیر کشور و رئیس کمیته مشورتی اقتصادی کاخ سفید (CEA) ، مدیر دفتر کاخ سفید (OMB) ، مدیر از سازمان تجارت کوچک و متوسط ​​(SBA) ، نماینده تجارت ایالات متحده (USTR) و سفیر سازمان ملل متحد. یک زن رنگی ذکر شده است.

به طور خاص ، موقعیت های نامزدهای ریاست جمهوری سیسیلیا راوس و نیرا تاندون برای مدیر OMB کاخ سفید CEA برجسته است. رئیس CEA مشاور مستقیم رئیس جمهور است و در دوران تصدی خود تأثیر بسزایی در سیاست اقتصادی دولت بایدن داشت. علاوه بر این ، مدیر OMB شخصیت کلیدی در مدیریت “خط پول” کاخ سفید است.

کاترین تایلند ، نامزد آسیایی ، به عنوان رئیس USTR ، مسئول تجارت خارجی و مسائل تعرفه ، معرفی شده است. در زمان دولت ترامپ ، این موضع به عنوان یک موقعیت تأثیرگذار در مذاکرات تجاری بین ایالات متحده و چین ظاهر شد.

قدرت زنان سفیدپوست نیز در حال گسترش است … به داخل کشور وزیر دارایی خانم توجه کنید

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در 24 نوامبر سال گذشته وارد تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور شد و قبل از معرفی نامزدهای تیم های دیپلماتیک و امنیتی به دولت بعدی ، ماسک خود را برداشت. 2021.01.18.

در دفتر بایدن ، سهم زنان سفیدپوست و همچنین رنگین پوستان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به طور خاص ، جانت یلن نامزد ، یک نامزد زن ، برای پست وزیر دارایی معرفی شده است که رهبری اقتصاد ایالات متحده را که تحت تأثیر ویروس کرونا ویروس جدید قرار گرفت ، رهبری خواهد کرد (کرونا 19).

وی یک جانباز اقتصادی است که پیش از این به عنوان رئیس فدرال رزرو و رئیس کاخ سفید CEA فعالیت می کرد. در صورت تأیید ، بزرگترین وظیفه در اوایل دولت بایدن ، دوران پس از Covid-19 ، در حمایت از اقتصاد آمریکا انجام خواهد شد. همچنین انتظار می رود این نقش در زمینه های اقتصادی نزدیک به دیپلماسی از جمله تحریم مخالفانی مانند کره شمالی و چین نقش فعالی داشته باشد.

یک سر زن نیز در قسمت انرژی می نشیند. نامزد جنیفر گرانهم ، یک زن ، به عنوان وزیر نیرو منصوب شده است. نامزد Granhome از فرماندار میشیگان است و در صورت تأیید ، پیش بینی می شود كه طرح پاسخ آب و هوایی 2 تریلیون دلاری دولت بایدن را رهبری كند. این نقش مهمی در تغییر موضع دولت ترامپ است ، که مسئله تغییرات آب و هوایی را نادیده می گیرد.

علاوه بر این ، Avril Haynes ، یک نامزد زن نیز ، به عنوان مدیر اطلاعات ملی (DNI) ، که رئیس آژانس اطلاعات فدرال ایالات متحده است ، منصوب شد. در بحبوحه انتقاد از اینکه رئیس جمهور ترامپ اطلاعات مهمی را در دوران مسئولیت سیاسی خود سیاسی می کرد ، دولت بایدن به دلیل نقش خود در هدایت عادی سازی آژانس های اطلاعاتی مشهور است.

عناوین مختلف “اول” انتخاب شده است … تمرکز بر تولد یک وزیر دفاع سیاه پوست

پیوند_انتخابی
[필라델피아=AP/뉴시스]باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، در 21 اکتبر سال گذشته در حمایت از جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری وقت ، در پارک سیتی بانک در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا شرکت کرد. 2021.01.18.

از آنجا که تنوع کابینه مهم است ، نامزدهای زیادی هستند که قصد دارند عنوان “اول” را بدهند. یک نمونه لوید آستین نامزد انتخابات است که اولین وزیر دفاع آفریقایی-آمریکایی را به چالش می کشد. وی فرمانده سابق فرماندهی مرکزی در مرکز عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه است و در صورت تأیید ، پس از خروج خاورمیانه توسط دولت ترامپ ، جهت گیری سیاست نظامی ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت.

شهردار سابق ایندیانا ساوت باند ، پیت بووتیدجیگی ، که نژاد دموکرات ها را به عنوان LGBTQ بازی می کند ، نیز در کابینه مقدماتی بایدن معرفی شد. وی که به عنوان کاندیدای وزیر حمل و نقل منصوب شد ، در سال 2018 با یک شوهر مرد ازدواج کرد. اگر او تصویب سنا را تصویب کند ، او اولین وزیر همجنسگرای آمریکا می شود.

بعلاوه ، یلن ، نامزد امور مالی ، در صورت تأیید ، اولین وزیر خزانه داری زن در تاریخ ایالات متحده خواهد شد. وی پیش از این سابقه کسب اولین عنوان خود در سال 2014 به عنوان اولین رئیس زن فدرال رزرو ایالات متحده را دارد. در صورت تأیید ، او اولین رئیس فدرال رزرو ، رئیس CEA کاخ سفید و وزیر دارایی سه تاج خواهد بود.

نیرا تاندون ، نامزد OMB برای مدیر ، همچنین اولین زنی است که این سمت را به عهده دارد. در مورد کاندیداهای DNI هاینز نیز همین طور است. بعلاوه ، اگر الخاندرو مایورکاس ، نامزد DHS ، که سیاست سختگیرانه ضد مهاجرتی دولت ترامپ را لغو خواهد کرد ، تأیید شود ، وی اولین کسی است که به عنوان یک مهاجر و آمریکای لاتین این وزارتخانه را رهبری می کند.

بسیاری از تبریکات دولت اوباما … به غلبه بر “دوره سوم اوباما” توجه کنید

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

در همین حال ، تلاش های بایدن برای ایجاد تنوع در کابینه به طور کلی تحسین می شود ، اما محدودیت ها همچنین در حضور تعداد زیادی از مقامات دولت اوباما نشان داده می شود.

به ویژه در سیاست خارجی ، یکی از منافع این است که دولت اوباما تا چه اندازه متمایز خواهد بود. به طور طبیعی ، من به نامزد ، تونی بلینکلن ، که سیاست خارجی بایدن را رهبری می کند ، توجه می کنم که در زمان دولت اوباما مشاور امنیت ملی و معاون وزیر خارجه بود.

وزیر امور خارجه پیشین جان کری ، که ریاست وزارت خارجه دولت اوباما را بر عهده داشت ، به عنوان نماینده ویژه تغییر اقلیم معرفی شد که به همراه مقامات خارجی و امنیتی اعلام شد. بایدن در اولین روز تحلیف خود گفت که به توافق نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوا پیوست که رئیس جمهور ترامپ آن را پس گرفت. علاوه بر این ، بسیاری از مقامات دولت اوباما درگیر سیاست های دیپلماتیک هستند ، از جمله لیندا توماس-گرینفیلد نامزد سفیر سازمان ملل.

یکی از وظایف اصلی دولت بایدن تبدیل موضع دیپلماتیک آمریکا ، ناشی از انزوا طلبی در طی چهار سال رئیس جمهور ترامپ ، به دیپلماسی سنتی است که ارزش اتحادیه را دارد. در این شرایط ، تعداد زیادی از افراد توسط دولت اوباما استخدام شده اند و موارد زیادی قبلاً بیان شده است كه این “سومین اوباما” است.

بایدن گفت آرزوی سیاست خارجی وی “بازگشت ایالات متحده” است ، اما وی گفت که “این سومین دوره اوباما نیست”. این بخشی از تمرکز است تا ببینیم چگونه دولت در آینده در دولتی که تعداد زیادی از کارمندان اوباما وجود دارد ، تمایز نشان می دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.