[ad_1]

بایدن بلافاصله پس از روی کار آمدن ترامپ دستور اجرایی را برای برکناری ترامپ امضا کرد
پیوستن مجدد به کنوانسیون آب و هوای پاریس و تعلیق روند خروج WHO
وی خاطرنشان كرد: “برای بازگرداندن اعتماد به جامعه جهانی ، باید اقدامات مشخصی را نشان دهیم.”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، اولین فرمان اجرایی را در بیستم (به وقت محلی) در دفتر بیضی كاخ سفید امضا كرد. 2021.1.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار جی-یی لی = رئیس جمهور آمریکا ، جو بایدن “پاک کردن ترامپ” را در اولین روز تحلیف خود آغاز کرد و خواستار پیوستن مجدد به توافق نامه آب و هوای پاریس و بازگشت به سازمان بهداشت جهانی (WHO) بود. همانطور که اعلام شد ، کار برای بازگرداندن رهبری جهانی ایالات متحده و از سرگیری همکاری های بین المللی انجام شده است.

طبق رسانه های محلی ، رئیس جمهور بایدن ظرف چند ساعت از افتتاحیه بیستم (به وقت محلی) 17 دستور اجرایی ، تفاهم نامه و فرمان در دفتر بیضی کاخ سفید (دفتر ریاست جمهوری) امضا کرد.

این قانون همچنین شامل یک دستور اجرایی مبنی بر بازگشت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین به پیمان اقلیم پاریس و سازمان بهداشت جهانی (WHO) بود که عقب نشینی را تشویق می کند.

طبق ارائه کاخ سفید ، بایدن گفت: “ما توافق نامه پاریس را که در 12 دسامبر 2015 در پاریس امضا شد بررسی کردیم” و اینکه “من به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده ، توافق نامه و کلیه مفاد آن را می پذیرم.” ایالات متحده 30 روز بعد رسما به توافق نامه آب و هوای پاریس بازگشت.

سخنگوی کاخ سفید امروز در اولین جلسه توجیهی خود گفت که رئیس جمهور بایدن یک دستور اجرایی برای جلوگیری از خروج ایالات متحده از سازمان جهانی بهداشت را امضا کرده است.

بایدن همچنین از یک هیئت آمریکایی برای شرکت در جلسه این هفته هیئت مدیره WHO ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، آنتونی پوچ ، رئیس واکنش جدید ویروس کرونا دعوت کرد (تاج 19).

رئیس جمهور بایدن در اوایل شب در حساب رسمی توئیتر خود گفت ، “دیگر فرصتی برای از دست دادن برای مقابله با بحرانی که ما با آن روبرو هستیم نیست. به همین دلیل است که ما می خواهیم امروز دقیقاً در کنار دفتر رئیس جمهور اقدام جسورانه ای انجام دهیم و به خانواده های آمریکایی کمک فوری کنیم. ” .

رئیس جمهور بایدن با تأکید بر همکاری بین المللی و بازسازی اتحاد ، قول بازگشت به توافق نامه بین المللی را که رئیس جمهور ترامپ بلافاصله پس از روی کار آمدن از آن خارج کرد ، بازگرداند و رهبری آمریکا را در صحنه چندجانبه نشان دهد.

به طور خاص ، آنها بحران های بهداشتی مانند تغییر آب و هوا و بیماری همه گیر کرونا 19 را تهدیدهای جدید امنیتی جهانی ذکر کردند.

آنتونیوس گوتس ، دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت که از الحاق مجدد به توافقنامه آب و هوای پاریس استقبال می کند و انتظار دارد رهبری ایالات متحده در تلاش های جامعه بین المللی برای دستیابی به بی طرفی کربن (انتشار خالص کربن صفر) باشد.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در توییتر خود گفت ، “به بازگشت ایالات متحده به توافق نامه آب و هوای پاریس خوش آمدید. ما بازگشتیم! ما با هم هستیم. ما می توانیم برای پاسخگویی به چالش های این دوران بهتر عمل کنیم.”

دبیر کل WHO ، Thewardros Adhanom فرماندار عیسی با انتشار توئیتی به مناسبت آغاز به کار بایدن تبریک گفت و گفت: “جهانی سالم تر ، عادلانه ، امن تر و پایدارتر!”

رئیس جمهور پیشین آمریکا ، ترامپ که “اولویت ایالات متحده” را دنبال می کرد ، توافقنامه پاریس را در سال 2019 ترک کرد زیرا به نفع آمریکا نبود.

جامعه جهانی در سال 2015 توافق نامه اقلیمی را در پاریس امضا کرد و قول داد انتشار گازهای گلخانه ای ، مقصر اصلی گرم شدن کره زمین را کاهش دهد. با این حال ، رئیس جمهور ترامپ تغییرات اقلیمی را انکار کرده و تأکید کرده است که باید مقررات زیست محیطی که مانع رشد اقتصادی هستند ، حذف شوند.

رئیس جمهور سابق ترامپ همچنین در ماه ژوئیه سال گذشته با توجه به پاسخ ضعیف به تاج 19 و تعصب چین ، استعفای خود را به WHO اطلاع داد. این برداشت یک سال پس از اطلاع رسانی اعمال می شود ، به این معنی که رئیس جمهور بایدن بلافاصله ترمز می گیرد.

CNN تجزیه و تحلیل می کند که اقدامات امروز رئیس جمهور بایدن پیام محکمی را نشان می دهد که ایالات متحده آماده است تا با همکاری در مبارزه با تغییرات آب و هوا رهبری خود را بدست آورد.

نیویورک تایمز (NYT) از اقدام سریع رئیس جمهور بایدن در ایجاد اخلال در سیاست های دولت ترامپ که گفته می شود “بیشترین آسیب” را وارد کرده است ، ستایش کرد.

با این حال ، استدلال می شود برای اینکه جامعه بین المللی مجدداً به ایالات متحده اعتماد کند ، رئیس جمهور بایدن باید اقدام عینی و فراتر از کلمات را نشان دهد.

دیوید لوی ، محقق م Instituteسسه روابط بین الملل و توسعه پایدار (CIRSD) گفت: “در جامعه بین المللی بدبینی زیادی نسبت به انعطاف پذیری سیاست آب و هوایی ایالات متحده در جامعه بین المللی وجود دارد.”

وی بر نیاز ایالات متحده برای نشان دادن تعهد خود در زمینه کاهش انتشار کربن تأکید کرد ، اگرچه توافقنامه پاریس از نظر قانونی الزام آور نیست.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *