[ad_1]

USA Today ، یک تحلیل مقایسه ای از تاریخ تحلیف بایدن و ترامپ
ترامپ “آمریکا دوباره بزرگ است” در برابر بایدن “غلبه بر بحران و چالش از طریق ادغام”
ترامپ ساعت 21:12 … 1468 کلمه را در “میهن پرستی و غرور” صحبت می کند
بایدن 17 دقیقه و 12 ثانیه صحبت می کند … 2525 کلمه برای “دموکراسی / ادغام”
دولت ترامپ · دفاع · رویا »در برابر بایدن« دموکراسی · چالش · تاریخ »استفاده بیشتر

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا (چپ) و جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا. 2021.1.21.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین جونگ وون = چهار سال پیش در 20 ژانویه (به وقت محلی) ، ایالات متحده از شعار “آمریکای اول” استقبال کرد. این اصطلاحاً اولویت ایالات متحده است. تنها چهار سال بعد ، در ایالات متحده ، “آمریکایی ها با هم” و همه آمریکایی ها با هم واکنش نشان دادند.

دونالد ترامپ و جو بایدن. آن لحظه عبور از 45 و 46 رئیس جمهور ایالات متحده بود.

کمتر از یک روز پس از بازنشستگی ، رئیس جمهور سابق ترامپ چهار سال پیش اولویت ایالات متحده را برای جهان اعلام کرد و رئیس جمهور بایدن که هشت سال بعد دوباره از معاون رئیس جمهور وارد کاخ سفید شد ، به یک دوره تفرقه و نفرت پایان داد. و مردم را به ادغام فراخواند.

چشم اندازهای دولت ایالتی دو رئیس جمهور نیز در سخنرانی افتتاحیه آنها نشان داده شد.

با نگاهی به مراسم تحلیف دو رئیس جمهور که توسط USA Today در تاریخ 20 ام تجزیه و تحلیل شده است ، رئیس جمهور سابق ترامپ “دوباره آمریکا را قویتر خواهد کرد” “دوباره آمریکا را ثروتمند خواهد کرد” “ما را دوباره مغرور خواهد کرد” “دوباره این کشور را موفق خواهد کرد safe “” همه ما با هم این امر باعث می شود آمریکا دوباره بزرگ شود. ”

از سوی دیگر ، رئیس جمهور بایدن گفت: “صلح بدون وحدت وجود ندارد. فقط تلخی و عصبانیت وجود دارد ، هیچ پیشرفتی ندارد. این فقط با عصبانیت فرسوده می شود ، هیچ کشوری وجود ندارد ، فقط هرج و مرج وجود دارد.” وی این مورد را “لحظه بحران و چالش تاریخی” توصیف کرد و تأکید کرد که “ادغام راه پیشرفت است. ما باید این لحظه را به عنوان آمریکا برآورده کنیم”.

هر دو بر پیروزی ایالات متحده تأکید داشتند ، اما جهت آنها متفاوت بود.

رئیس جمهور سابق ترامپ گفت: “تمام تصمیمات در مورد تجارت ، مالیات ، مهاجرت و سیاست خارجی در جهت منافع کارگران آمریکایی و خانواده های آمریکایی اتخاذ خواهد شد.” رئیس جمهور بایدن گفت: “وحدت ، خشم ، نفرت ، افراط گرایی ، غیرقانونی ، وی به خشونت ، بیماری اشاره کرد ، بیکاری و ناامیدی به عنوان یک “مشکل” و بر “ادغام برای مبارزه با آن” تأکید کرد.

رئیس جمهور سابق ترامپ از 1468 کلمه برای توصیف چگونگی ویرانی دولت پیشین باراک اوباما و همچنین مرتبط با اولویت ، میهن پرستی و غرور ملی آمریکا استفاده کرد. 21 دقیقه و 12 ثانیه در سخنرانی بود.

در مقابل ، رئیس جمهور بایدن 17 دقیقه و 12 ثانیه به 2525 کلمه مربوط به دموکراسی ، اتحاد ، اعتماد ، عزت و تحمل اختصاص داد.

کلمه “دولت ، دفاع ، رویا” بیشتر توسط رئیس جمهور سابق ترامپ و کلمه “دموکراتیک ، چالش برانگیز ، تاریخی” بیشتر توسط رئیس جمهور بایدن استفاده شده است.

تعداد کلمات مورد استفاده رئیس جمهور بایدن 2525 کلمه است که کمی بیشتر از متوسط ​​2300 سخنان مقدماتی رئیس جمهور قبلی ایالات متحده است. رئیس جمهور ترامپ در سال 1453 نوشت.

متوسط ​​تعداد کلمات استفاده شده در هر جمله 16.1 است که برای رئیس جمهور ترامپ کمی بیش از 15.9 کلمه است.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *