[ad_1]

برنامه اقامت مکزیک برای نامزدهای مهاجر نیز متوقف شده است

پیوند_انتخابی
[수치아테=AP/뉴시스] مهاجران (کاروان های) آمریکای جنوبی که در ایالات متحده پناهندگی می گیرند از رودخانه سیوات عبور می کنند که در تاریخ نوزدهم مرز بین گواتمالا و مکزیک را تقسیم می کند. در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) ، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) بیانیه ای صادر کرد و گفت: “از 21 ، ثبت نام جدید برنامه اقامت مکزیک به حالت تعلیق در خواهد آمد.” بر این اساس ، مهاجران آمریکای لاتین می توانند از طریق فرآیند ساده تری به ایالات متحده مهاجرت کنند. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان جونیور یانگ سوری = “سیاست ضد مهاجرتی” دونالد ترامپ ، سخنگوی برنامه دولت سابق ، به محض روی کار آمدن جو بایدن به طرز چشمگیری تغییر کرد. به نظر می رسد وزارت کشور از روز اول تغییر رژیم مسیر خود را معکوس می کند.

طبق گزارش CNN و NBC ، دیوید پیکوسک ، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) تصمیم گرفت تا اخراج غیر شهروندان غیرقانونی را که قبلاً دستور داده شده بود برای 100 روز آینده متوقف کند ، به استثنای برخی موارد.

اقدامات برای جلوگیری از اخراج از 22 آغاز می شود. در بیانیه ای ، پیكوسك فعلی این اقدام را “حصول اطمینان از داشتن یك سیستم اجرای مهاجرتی عادلانه و م effectiveثر با تمرکز بر امنیت ملی و مرزی و ایمنی عمومی” توصیف كرد.

افرادی که از اول نوامبر سال گذشته به مظنون به تروریسم یا جاسوسی وارد ایالات متحده شده اند و افرادی که خطری برای امنیت ملی دارند از این اقدام مستثنی هستند. علاوه بر این ، کسانی که قبلاً از حق ماندن در ایالات متحده چشم پوشی کرده اند یا حقوق آنها منقضی شده است ، مستثنی هستند.

پیكوسك گفت: “وزارت امنیت میهن باید منابع خود را برای اطمینان از اقدامات ایمن ، قانونی و منظم برای بازگرداندن رویه های عادلانه و م fairثر پناهندگی كه به حقوق بشر و روند صحیح احترام می گذارد ، افزایش دهد.”

وزارت امنیت داخلی همچنین اقداماتی را برای تعلیق پروتکل حمایت از مهاجران (MPP) ، نمادی از سیاست سختگیرانه ضد مهاجرتی دولت ترامپ و برنامه موسوم به “اقامت در مکزیک” انجام داده است.

دولت ترامپ “پروتکل حمایت از مهاجران” را در ژانویه 2019 اجرا کرد که رسانه های آمریکایی آن را سیاست “ماندن در مکزیک” خواندند زیرا این سیاستی است که باعث می شود مهاجران در مکزیک بمانند.

سیاست اصلی این است که پناهجویان را به مرزهای جنوبی به مکزیک برگردانیم و در مکزیک منتظر بررسی مهاجرت باشیم.

در نتیجه ، هزاران نفر باید منتظر غربالگری مهاجرت در یک چادر ساده واقع در یکی از شهرهای مرزی مکزیک که امنیت ناپایدار بود ، شوند. در این روند ، سازمان های حقوق بشری نیز از محیط زندگی غیرشخصی انتقاد کردند.

تا به امروز ، حدود 60،000 نفر برنامه اقامت مکزیک را گذرانده اند. وزارت کشور در بیانیه ای آن روز گفت ، “از 21 ، ثبت نام جدید برنامه پروتکل پروتکل مهاجران به حالت تعلیق در می آید.”

پیش از این ، در جریان انتخابات ریاست جمهوری ، رئیس جمهور بایدن با اعتراف به لغو این برنامه ، از برنامه اقامت مکزیک به عنوان ظلم به مهاجران انتقاد کرد.

وزارت امنیت میهن تأکید کرد که “محدودیت های جزئی سفر در اثر عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) همان ثابت است.”

وی همچنین از کسانی که به دلیل برنامه اقامت مکزیک مدتها در انتظار غربالگری مهاجرت بودند ، خواست “منتظر اطلاعات رسمی بیشتر از وزارت امنیت داخلی” باشند.

سیاست ضد مهاجرتی به عنوان یک سیاست نماینده دولت ترامپ تلقی می شود که “اولویت ایالات متحده” و “آمریکا را دوباره بزرگ” می کند. پرزیدنت ترامپ پس از مراسم تحلیف آستانه مهاجرت را افزایش داد تا مهاجران غیرقانونی آمریکای لاتین را که قصد داشتند به عنوان گروه های جنایتکار وارد ایالات متحده شوند ، محروم کند.

شناخته شده است که استفان میلر ، مشاور ارشد کاخ سفید ، پشت سیاست ضد مهاجرتی دولت ترامپ است. پیش از این ، در آوریل 2019 ، کیوشون نیلسن ، وزیر وقت امنیت داخلی ، ارزیابی شد که نفس مشاور میلر کار می کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected] ، [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *