[ad_1]

تیم امنیتی و خارجی بایدن در مذاکرات هسته ای کره شمالی شکست خورد دیپلماسی غافلگیرانه به سبک دیپلماسی بعید به نظر می رسد
انتظار می رود تقاضا برای کمکهای بیش از حد USFK کاهش یابد ، اما فشار برای انتخاب بین ایالات متحده و چین در حال افزایش است
به نظر می رسد بایدن برای عادی سازی روابط کره و ژاپن تلاش می کند … اوباما توافق توافق نامه بین زنان و ژاپن را برای تسلی خاطر

پیوند_انتخابی
[윌밍턴/AP=뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، در روز 15 ام (به وقت محلی) با ویلمینگتون ، کمیسر کوئینز ، از دلاور صحبت می کند. 2021.01.16

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = همزمان با روی کار آمدن جو بایدن از 20 ام (به وقت محلی) ، انتظار می رود مسیر ایالات متحده در مورد موضوعات مهم در شبه جزیره کره مانند خلع سلاح هسته ای کره شمالی ، سازماندهی مجدد اتحاد USFK-ROK و ایالات متحده تغییر کند. و بازگشت حقوق کنترل نظامی به مبارزه (مخالفت) تحت لوای چند جانبه گرایی ، تقاضاهای کره جنوبی برای پیوستن به چکها و فشارهای چین برای عادی سازی روابط با ژاپن نیز افزایش می یابد.

روابط کره شمالی و آمریکا در حال آغاز است … هیچ دیپلماسی دیپلماتیک به سبک ترامپ وجود ندارد

بیش از همه انتظار می رود که دیدن شگفتی مانند سه اجلاس با دبیرکل حزب کارگر کره شمالی کیم جونگ اون ، که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در روابط با ایالات متحده نشان داده شده ، دشوار باشد. بایدن ، که دبیرکل کیم را مستبد ، دیکتاتور و شرور توصیف کرد ، دیدگاه انتقادی درباره دخالت رئیس جمهور ترامپ در کره شمالی ابراز داشت.

در حالی که رئیس جمهور ترامپ ، که “جهش یافته” در دنیای سیاسی آمریکا بوده است ، استراتژی از بالا به پایین را انتخاب کرده است که به دنبال دستیابی به موفقیت در گفتگوهای رهبری است ، جریان اصلی انتخابی بایدن راه حل سنتی را که اجلاس از مذاکرات تصویب می کند ترجیح می دهد. سطح کار همچنین بر راه حل های چند جانبه از طریق اتحاد ، همبستگی و همکاری تأکید دارد.

امنیت دیپلماتیک معرفی شده یا تأیید شده توسط بایدن تازه انتخاب شده به عنوان نامزد وزیر امور خارجه تونی بلینکلن ، وندی شرمن ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، کورت کمبل ، هماهنگ کننده سفید آسیا ویلیام برنز ، نامزد کمیساریای اطلاعات مرکزی ایالات متحده. همه چهره های اصلی از مقامات وزارت امور خارجه هستند.

به گفته رسانه های آمریکایی ، همه مقامات ارشد خارجی و امنیتی بایدن در گفتگو با کره شمالی شکست خورده اند.

آنها معتقدند بعید است دبیرکل کیم از سلاح هسته ای برای حمایت از رژیم دست بکشد. انتظار نمی رود مشکلات کره شمالی مانند هسته ای سازی و حقوق بشر در یک لحظه حل شود. آنها معتقدند که در حالی که با متحدان موجود مانند کره جنوبی و ژاپن کار می کنند ، باید چین را تحت فشار قرار دهند تا کره شمالی را دوباره به میادین بازگرداند.

نامزد Blinkoln همچنین در مورد افزایش تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی به عنوان وسیله ای برای جذب کره شمالی در مذاکرات مثبت است. برنز ، نامزد پیشنهادی ، در ازای اقدامات خارج از انجماد تهدید هسته ای کره شمالی برای مدیریت تهدید هسته ای کره شمالی ، کاهش جزئی تحریم ها را پیشنهاد کرد.

حزب دموکرات در حال پیشبرد خلع سلاح هسته ای کره شمالی از طریق دیپلماتیک است. وزیر امور خارجه سنا ، باب منندز و دیگران در مجلس سنا تحت سلطه دموکرات ها از نشست ناهماهنگ رئیس جمهور ترامپ بین ایالات متحده و کره شمالی انتقاد کرده و خواستار فشار مجدد بر کره شمالی برای حل و فصل مسائل هسته ای و موشکی کره شمالی شده اند.

کره شمالی قبل از تحلیف بایدن به دیپلماسی سنتی باج خواهی بازگشت. در هشتمین کنگره حزب کارگر ، ایالات متحده به عنوان “بزرگترین دشمن” شناخته شد و بر تقویت توانایی های دفاع ملی از جمله هسته ای تأکید کرد. اگر ایالات متحده تصمیم به بازگرداندن فشار بر کره شمالی داشته باشد ، تنش ها بین ایالات متحده و ایالات متحده افزایش می یابد و روند صلح رئیس جمهور مون جه این در شبه جزیره کره مسدود می شود.

به جای فشار بر کمک های USFK ، احتمالاً فشار برای انتخاب بین ایالات متحده و چین وجود خواهد داشت

پس از آغاز به کار دولت بایدن ، احتمالاً مشارکت بیش از حد USFK کاهش می یابد. با این حال ، دولت نامزدها نیز در همان موقعیتی است که “متحدان باید سهم عادلانه ای بپردازند” همان است و انتظار نمی رود درگیری بر سر کمک های USFK به طور کامل از بین برود.

در یک سیاست سیاسی که درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته اعلام شد ، حزب دموکرات گفت: “در شرایطی که بحران هسته ای کره شمالی در شبه جزیره کره شدت گرفته است ، ما سعی کرده ایم کره را” سیاه نمایی “کنیم تا سهم اتحادیه کره به میزان قابل توجهی افزایش یابد. ” (موشک) تهدید نمی کنم که درخواستش کنم. “

وی گفت: “با این حال ، دموکرات ها نه تنها اتحاد را بازسازی می کنند ، بلکه برای بالا بردن اولویت های مشترک آن را از نو اختراع می کنند. اتحاد زمانی قوی ترین است که دارای ارزش های دموکراتیک باشد.” “ما بر این باوریم که شرکای ما از ظرفیت دفاعی بیشتر و مسئولیت بیشتری در قبال امنیت منطقه برخوردارند. من آنها را تشویق می کنم که این کار را خود به عهده بگیرند و سهم مناسبی داشته باشند.”

کره جنوبی ممکن است مجبور شود بین ایالات متحده و چین یکی را انتخاب کند ، زیرا دولت بایدن از چند جانبه گرایی و احیای اتحاد های تأیید علیه چین حمایت می کند. از نظر استراتژی ایالات متحده در قبال چین ، ممکن است نیروهای آمریکایی در کره به منطقه منتقل شوند یا طبیعت نیروهای آمریکایی در کره تغییر کند. تحول OPCON همچنین ممکن است به استراتژی عمومی ایالات متحده مرتبط باشد.

کمبل ، دانشمند علوم عمومی در همکاری اخیر خود با مجله دیپلماتیک Forine Affair ، اتحادی سیاسی و اقتصادی با مردم ، از جمله کره را پیشنهاد داد. کواد ، یک مشاوره غیررسمی که توسط چهار کشور شامل ایالات متحده ، هند ، استرالیا و ژاپن انجام شده است ، برای تأیید چین کافی نیست. دولت ترامپ همچنین کره جنوبی را برای پیوستن به گروه چهار جانبه تحت فشار قرار داده است.

این با خط بایدن مطابقت دارد ، که بر اتحاد ، همکاری و همبستگی برای بررسی دقیق علیه چین تأکید دارد. کره به شدت به اقتصاد انبوه وابسته است و به نقش چین در پیشبرد روند صلح شبه جزیره کره نیاز دارد ، که پیوستن به هر دو قدرت بزرگ را دشوار می کند.

چین همچنین کره جنوبی را مجبور به انتخاب می کند ، مانند رئیس جمهور شی جین پینگ را مجبور به دیدار از کره بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می کند. صرف نظر از انتخاب ، مخالفت یک طرفه و آسیب سیاسی و اقتصادی اجتناب ناپذیر است ، بنابراین انتظار می رود که حفظ ابهام استراتژیک بین ایالات متحده و چین یک کار بیهوده برای دولت ماه باشد.

به نظر می رسد تقاضا برای همکاری سه جانبه بین دو کره ژاپن و کره تحت فشار است

همچنین یک احتمال قوی وجود دارد که دولت بایدن کره را تحت فشار قرار دهد تا روابط خود را با ژاپن در مورد استراتژی منطقه ای عادی کند. دولت باراک اوباما کره جنوبی را تحت فشار قرار داده است تا ارتش ژاپن را در مورد راحتی زنان برای تقویت مثلث کره – آمریکا و ژاپن به توافق برساند و دولت پارک گون هی با وجود انتقاد از افکار عمومی محلی با ژاپن توافق کرده است. واسطه منتخب بایدن در آن زمان به عنوان معاون رئیس جمهور به توافق رسید.

شناخته شده است که نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا در شرایطی که روابط کره و ژاپن به دلیل جبران خسارت برای سربازان وظیفه در زمان اشغال ژاپن و جبران خسارت به شدت خراب شده است ، به جای جستجوی راه حل مستقیم ، تلاش می کند از طریق ایالات متحده فشار وارد کند. برای قربانیان زنان ژاپنی با آسایش نظامی. دارند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *