[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]CNN به روز اول (به وقت محلی) گفت که به اصطلاح “شکارچیان واکسن” واکسنی را پیدا می کنند و تلقیح می کنند که باید دور ریخته شود حتی اگر واجد شرایط عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) در ایالات متحده نیستند. این عکس نشان می دهد شکارچیان واکسن کورکورانه در انتظار ریختن واکسن COVID-19 در مرکز بهداشت جامعه Kedron در لس آنجلس ، کالیفرنیا در 25 ماه گذشته هستند. 02/2021

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم هی کیونگ = در حالی که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) در ایالات متحده در حال انجام است ، به اصطلاح “شکارچیان واکسن” به دنبال یافتن و تلقیح واکسنی هستند که پس از تاریخ انقضا در خطر دور ریختن است .

بر اساس پخش تلویزیونی CNN (به وقت محلی) ، “شکارچی واکسن” واکسن کرونا 19 را پیدا کرده و تلقیح می کند ، این واکسن بدون اینکه در داروخانه یا مرکز واکسیناسیون واکسینه شود ، دور ریخته می شود.

علی رغم تقاضای زیاد برای واکسن در ایالات متحده ، مشخص شده است که واکسن ها به موقع به مراکز واکسیناسیون ملی تحویل داده نمی شوند و مقادیر زیادی دور ریخته می شوند.

کلیه واکسن های Pfizer و modder که در حال حاضر در ایالات متحده واکسینه می شوند ، باید ظرف چند ساعت کنار گذاشته شوند ، مگر اینکه در یخچال نگهداری شوند. در مورد Pfizer فقط می توان آن را به مدت 2 ساعت در دمای اتاق و تا 12 ساعت برای Modena ذخیره کرد.

بر این اساس ، شکارچیان واکسن منتظر دفع واکسن در ایستگاه های واکسیناسیون یا داروخانه های اطراف هستند. این انتظار می تواند ساعتها یا روزها باشد. برای موفقیت در شکار واکسن ها ، به وقت ، پول ، اطلاعات و شانس نیاز دارید تا خود را وقف این انتظار غم انگیز کنید.

برد جانسون ، دانشجوی پزشکی در دانشگاه تولان در نیواورلئان ، لوئیزیانا ، گروهی در فیس بوک ایجاد کرده است که اطلاعات مربوط به واکسن آینده را برای سهولت دریافت واکسن با ساکنان به اشتراک می گذارد. گروه فیس بوک در حال حاضر حدود 600 عضو دارد.

با این حال ، یک انتقاد اخلاقی از شکار واکسن نیز وجود دارد. ملیسا گلدشتاین ، دانشیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جورج واشنگتن گفت: “واکسن ها تقاضای زیادی دارند و تهیه آنها بسیار دشوار است.”

اما شکارچیان واکسیناسیون می گویند آنچه انجام می دهند اخلاقی تر از آن است که اجازه دهند واکسن تمام شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *