[ad_1]

پیوند_انتخابی
[가오슝=AP/뉴시스]رئیس جمهوری تایوان ، کای یینگ وون ، در 11 دسامبر سال گذشته در مراسم تحویل کشتی گشتی Anpingham در کارخانه Zhongxin Shipyard در Kaohsiung ، جنوب تایوان و مراسم پرتاب یک کشتی خفا سریع السیر خود-توسعه یافته صحبت کرد. 2021.02.05

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = گویان ، آفریقا ، بازنشستگی خود را از تأسیس دفتر در تایوان در کشور خود تحت فشار چین اعلام کرد. دفتر تایوان در کشورهایی که تایوان رسماً روابط دیپلماتیک برقرار نکرده است به عنوان یک سفارت (نماینده) عملاً فعالیت کرده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی تایوان و رویترز نیوز در روز چهارم ، وزارت خارجه تایوان صبح همان روز با صدور بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که “تایوان و گویان در یازدهم ماه گذشته توافق نامه ایجاد دفتر را امضا کردند. “

با این حال ، وزارت امور خارجه گویان بعد از ظهر در بیانیه ای از خروج از توافق نامه ایجاد دفتر در تایوان خبر داد كه در آن آمده بود: “ما به سیاست چین ادامه خواهیم داد.”

وزارت امور خارجه گویان گفت: دولت گویان با تایوان وارد روابط دیپلماتیک نشده است.

آژانس خبری مرکزی گفت كه پس از آنكه چین از دولت گویان خواست “اشتباه را اصلاح كند” ، ناگهان ایجاد دفتری را كه گویان با تایوان امضا كرده بود متوقف كرد. وزارت امور خارجه چین با اعلامیه وزارت خارجه تایوان مبنی بر ایجاد دفتر در گویان به شدت مخالفت کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *