[ad_1]

“اختصاص یافته به تعهدات دفاع جمعی تحت ماده 5 ناتو”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در رویدادی مربوط به صنعت تولید ایالات متحده در کاخ سفید در روز 25 سخنرانی می کند. 27.01.021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) صحبت کرد و اهمیت اتحاد را تأیید کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای در بیست و ششم (به وقت محلی) در توییتر خود اعلام کرد که “رئیس جمهور بایدن امروز با دبیرکل ناتو ، ینس استولتنبرگ صحبت می کند.”

کاخ سفید توضیح داد: “رئیس جمهور بایدن از دبیرکل برای رهبری بی سر و صدا اتحاد ابراز تشکر کرد و قصد خود را برای همکاری و مشورت با اتحاد در تمام زمینه های امنیت عمومی ابراز داشت.” اعتقاد بر این است که افغانستان ، عراق و روسیه به دلیل نگرانی در مورد امنیت عمومی مطرح شده اند.

رئیس جمهور بایدن همچنین به ماده 5 منشور ناتو اشاره کرد که حمایت جمعی از متحدان ناتو را تنظیم می کند. کاخ سفید توضیح داد: رئیس جمهور بایدن بار دیگر تأکید کرد که ایالات متحده به تعهدات دفاع جمعی خود تحت ماده 5 ناتو متعهد است.

این مقایسه با اقدامات رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ است که متحدان ناتو را برای افزایش تعرفه های دفاعی تحت فشار قرار داده است. رئیس جمهور بایدن همچنین تمایل خود را برای تقویت امنیت در سواحل آتلانتیک ابراز داشت.

کاخ سفید همچنین افزود: رئیس جمهور بر اهمیت همکاری مشترک برای مقابله و جلوگیری از تهدیدهای نوظهور مانند تغییر اقلیم و بهداشت و امنیت جهانی و اهمیت ارزش ها و توصیه های مشترک تأکید کرد.

پیش از این ، رئیس جمهور سابق ترامپ درگیر دیپلماسی سود و زیان علیه متحدان اروپایی بود ، که برای افزایش تقسیم هزینه های دفاعی و جابجایی ارتش آمریکا تشویق می کرد. به همین دلیل این ترس ابراز شده است که در صورت انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ ، وی می تواند از ناتو خارج شود. رئیس جمهور بایدن ، که یک خط دیپلماتیک سنت گرایانه ایجاد کرده است ، معکوس کردن این موضع است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *