[ad_1]

کاخ سفید “ایالات متحده 5 تعهد دفاعی ناتو را اختصاص می دهد”
ناتو “به گزارش اصلی در مورد بازسازی اتحاد بایدن خوش آمدید”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در رویدادی مربوط به صنعت تولید ایالات متحده در کاخ سفید در روز 25 سخنرانی می کند. 27.01.021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) صحبت کرد و اهمیت اتحاد را تأیید کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای در بیست و ششم (به وقت محلی) در توییتر خود اعلام کرد که “رئیس جمهور بایدن امروز با دبیرکل ناتو ، ینس استولتنبرگ صحبت می کند.”

کاخ سفید توضیح داد: “رئیس جمهور بایدن از دبیرکل برای رهبری بی سر و صدا اتحاد ابراز تشکر کرد و قصد خود را برای همکاری و مشورت با اتحاد در تمام زمینه های امنیت عمومی ابراز داشت.”

اعتقاد بر این است که افغانستان ، عراق و روسیه به دلیل نگرانی در مورد امنیت عمومی مطرح شده اند. این یک پاسخ به اقدامات تروریستی در افغانستان و عراق است.

رئیس جمهور بایدن همچنین به ماده 5 منشور ناتو اشاره کرد که حمایت جمعی از متحدان ناتو را تنظیم می کند. کاخ سفید توضیح داد: رئیس جمهور بایدن بار دیگر تأکید کرد که ایالات متحده به تعهدات دفاع جمعی خود تحت ماده 5 ناتو متعهد است.

این مقایسه با اقدامات رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ است که در دیپلماسی سودجو علیه متحدان ناتو نقش دارد. رئیس جمهور بایدن همچنین تمایل خود را برای تقویت امنیت در سواحل آتلانتیک ابراز داشت.

کاخ سفید همچنین افزود: رئیس جمهور بر اهمیت همکاری مشترک برای مقابله و جلوگیری از تهدیدهای نوظهور مانند تغییر اقلیم و بهداشت و امنیت جهانی و اهمیت ارزش ها و توصیه های مشترک تأکید کرد.

ناتو نیز گفتگوی آن روز رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور را در بیانیه ای اعلام کرد. ناتو توضیح داد: رئیس جمهور از تحلیف رئیس جمهور به عنوان شاهدی قوی بر قدرت دموکراسی آمریکایی ، ارزشهایی که ما به اشتراک می گذاریم و آغاز فصل جدیدی در اتحاد آتلانتیک استقبال کرد.

این بیانیه ادامه داد: “استورتنبرگ از آغاز مجدد اتحاد توسط رئیس جمهور بایدن استقبال می کند. ناتو مکانی است که هر روز اروپایی ها و آمریکایی ها با یکدیگر دیدار می کنند و با هم می توانیم با چالش هایی روبرو شویم که کشورها به تنهایی قادر به ایستادن آنها نیستند.”

براساس بیانیه ای ، رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور استولتنبرگ توافق کرده اند تا در زمینه آماده سازی اجلاس ناتو در بروکسل در اواخر سال جاری همکاری کنند. ناتو افزود: در این مرحله ، رهبران تصمیم می گیرند اتحاد قوی ما را بیشتر تقویت کنند.

ناتو همچنین توضیح داد که رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور بایدن در مورد واکنش به تروریسم در خاورمیانه ، فعالیت فعال روسیه و تأثیر آسیب چین بر ناتو و ایالات متحده گفتگو کردند.

وی گفت: “آنها تأكید كردند كه باید وضعیت بودجه های دفاعی در حال رشد را حفظ كنند تا كشور در جهانی غیرقابل پیش بینی امن شود.” “ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری نزدیک خود هستیم.”

پیش از این ، رئیس جمهور سابق ترامپ اقداماتی را برای افزایش سهم هزینه های دفاع و تشویق به جابجایی نیروهای آمریکایی علیه متحدان اروپایی انجام داد. به همین دلیل این ترس ابراز شده است که در صورت انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ ، وی می تواند از ناتو خارج شود. رئیس جمهور بایدن ، که یک خط دیپلماتیک سنت گرایانه ایجاد کرده است ، معکوس کردن این موضع است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.