[ad_1]

واکنش آلرژیک 6 نفر با مقدار مشخصی از ماده واکسینه شده
مصرف برخی از دوزها یا واکسن ها را در کالیفرنیا متوقف کنید

پیوند_انتخابی
[애스펀=AP/뉴시스] در 21 دسامبر سال 2020 ، واکسن ویروس مودنا در ایالات متحده آغاز شد و دو روز بعد ، پرسنل پزشکی در مرکز بهداشت شهرداری کلرادو یک بطری واکسن مودنا را در دست داشتند. 3 ژانویه 2021

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-Sung Moon = افرادی که با عفونت ویروس کرونا ویروس جدید (Corona 19) واکسینه شده اند ، توسط مودنا در کالیفرنیای آمریکا واکسینه شده اند ، عوارض جانبی بیشتری نسبت به حالت عادی داشته اند و مقامات دولتی به طور موقت استفاده از مقدار مشخصی از واکسن مودنا را متوقف کرده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس در هجدهم (به وقت محلی) ، متخصصان بهداشتی در کالیفرنیا نسبت به واکنش های آلرژیک به مدل های واکسن یا واکسن ابراز نگرانی کردند و توصیه کردند که استفاده از دوزهای خاص Moder یا واکسن متوقف شود.

بیشتر اصلاح کننده یا واکسن مورد بحث “041L20A” بود که بین 5 تا 12 روز گذشته به کالیفرنیا رسیده بود.

کالیفرنیا بیش از 330،000 دوز از همان گروه واکسن را دریافت و آن را در 287 آژانس واکسیناسیون توزیع کرد. این معادل حدود 10٪ واکسن های Moderna و Pfizer Corona 19 است که در کالیفرنیا تولید می شود.

دکتر اریکا پان ، متخصص بهداشت در کالیفرنیا گفت: “واکنش های آلرژیک با مقادیر بالاتر از حد متوسط ​​برای برخی از حالت های مختلف گزارش شده است.”

دکتر پان گفت ، “برای آماده شدن برای این رویداد و در دسترس بودن واکسن بسیار محدود است تا تحقیقات توسط مقامات ، مراکز کنترل بیماری (CDC) و سازمان غذا و دارو (FDA) و مودنا به پایان برسد. ماژول دسته ای یا تاج 041L20A 19 توصیه می شود واکسن متوقف شود. ”

طبق رسانه های محلی ، روز چهاردهم شش نفر در مرکز واکسیناسیون پارک پتکو در سن سن دیگو واکسینه شدند و واکنش آلرژیک داشتند. از آن زمان ، این مرکز به طور موقت بسته و باز شده و سایر واکسیناسیون ها هم اکنون در حال انجام است.

دکتر اریک مک دونالد ، مدیر اپیدمیولوژی در شهرستان سن دیگو گفت: “شش کارمند پزشکی واکسینه شده در پتکو پارک واکنش های آلرژیک نشان داده اند و باعث کاهش مقیاس عملکرد این مرکز می شوند.” وی افزود: “تعداد چنین واکنش هایی با گذشت زمان کمی بیشتر از حد انتظار است.”

مودنا در بیانیه ای گفت: “موارد مشابه در سایر مراكز واكسینی كه احتمالاً همان دسته واكسن را داده اند ، گزارش نشده است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *