[ad_1]

پیوند_انتخابی
[예루살렘=AP/뉴시스] هزاران یهودی اولترا ارتدکس با وجود تاج 19 از مراسم تشییع جنازه خاخام ، در سی و یکم به اورشلیم راهپیمایی کردند.

[예루살렘=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = در اسرائیل در سی و یکم ، علیرغم فاصله اجتماعی اپیدمی از COVID-19 و ممنوعیت اجتماعات ، تعداد زیادی از یهودیان فوق ارتدوکس در مراسم تشییع جنازه یک خاخام معروف در اورشلیم شرکت کردند.

خاخام مشلام سولوبایک در سن 99 سالگی درگذشت و مراسم تشییع جنازه وی منجر به راهپیمایی شلوغ هزاران نفر از تجمع فوق ارتدوکس ها شد که معمولاً از اقدامات قرنطینه ای دولت خودداری می کردند.

اسرائیل ، که پس از 2.47 میلیون از ترکیه و 1.14 میلیون از ایران ، 640،000 مورد تأیید شده در خاورمیانه را ثبت کرده است ، بیش از 10 تجمع را ممنوع کرده است.

در این روز ، اعضای کلیسا ، با لباس سیاه ، در مرکز شهر قدم زدند و در خیابان ها قدم زدند تا به گورستان بروند. پلیس در مجمع غیرقانونی اقدامی انجام نداد ، بلکه ورود خودروها به تقاطع را مسدود کرد تا اجازه عبور موکب را بدهد.

حادثه کرونا 19 اسرائیلی نسبت به کل موارد تایید شده مرگ کمتری دارد. در مجموع 4،770 نفر در عراق تأیید شده اند ، در مجموع 610،000 و 13،000 مرگ. در ایران که یک میلیون و 400 هزار نفر آلوده هستند ، 58000 نفر جان خود را از دست داده اند.

همچنین در اسرائیل ، حدود یک سوم از کل جمعیت 9.3 میلیون نفری حداقل یک بار واکسینه شده است ، بنابراین میزان تلقیح بالاترین میزان در جهان است.

اعضای کلیسای فوق ارتدوکس ، که جبهه دفاعی قدرتمند و عالی اسرائیل را نقض کرده اند ، 11٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهند ، اما حدود یک سوم از ویروس کرونا ویروس است.

دولت از گروههای فقیر اولترا ارتدوکس فقیر که از فعالیتهای صنعتی در روزهای اولیه کشور غافل بودند و در چارچوب خدمت اجباری اجباری برای زنان و مردان از الهیات اجباری معاف بودند ، حمایت مالی عظیم کرد. با افزایش سهم جمعیت به دلیل تولد تعداد زیادی کودک ، احزاب تندرو محافظه کار به رغم خطر تقسیم نظر ملی برای محافظت از آرا their خود ، به خواسته های آنها پاسخ داده اند.

حتی با شیوع ویروس کرونا ، فرقه های فوق ارتدکس همچنان به باز کردن مدارس ، حوزه های علمیه و کنیسه ها و برگزاری مراسم عروسی و تشییع جنازه های بزرگ به سبک اجتماعات ادامه می دادند. همه آنها قانون شکنی کردند. درگیری ها بین این معتقدین و پلیس بر سر قرنطینه در سال های اخیر افزایش یافته است.

همانطور که انتخابات عمومی بعدی در اواخر ماه مارس برگزار می شود ، موضع قاطعی وجود دارد که نخست وزیر نتانیاهو غیرقانونی بودن فرقه های فوق ارتدکس را به دلیل رای دادن تحمل می کند.

اسرائیل قصد دارد محاصره سوم بازگشایی شده را برای یک هفته دیگر تمدید کند ، زیرا علیرغم واکسیناسیون پیشرفته ، میزان عفونت کاهش نیافته است. ماه گذشته ، دولت انسداد محدودیت های تحرک ، و همچنین تعطیلی مدارس و فعالیت های جزئی اقتصادی را از سر گرفت.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *