[ad_1]

از زمان پیروزی NLD در انتخابات عمومی نوامبر گذشته ، تنش ها به دلیل انتقاد از انتخابات ناعادلانه قبلی افزایش یافته است.

پیوند_انتخابی
[네피도(미얀마)=AP/뉴시스]در تاریخ 11 ژوئیه 2018 ، مین اونگ هلاینگ ، رئیس ستاد میانمار در مراسم افتتاحیه کنفرانس Panglong قرن 21 ، که در مرکز کنگره بین المللی میانمار در نپیدو برگزار شد ، سخنرانی کرد. در میانمار ، یک کودتای نظامی آغاز شد و مشاور ملی ، آنگ سان سوچی ، رهبر عالی ، توسط ارتش دستگیر شد و تلفن و اینترنت قطع شد. 2021.2.1

[네피도(미얀마)=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = کودتای نظامی در روز اول در میانمار آغاز شد و مشاور امور ایالتی آنگ سان سوچی ، رهبر ارشد ، در ارتش در حبس خانگی بازداشت شد.

در میانمار ، دسترسی به تلفن و اینترنت قطع شده است و حزب حاکم حزب سوگ دموکراتیک (NLD) متصل نیست.

قانون گذاران میانمار برای اولین جلسه پس از انتخابات عمومی نوامبر در ناپیدو جمع شدند. با این حال ، از آنجا که ارتش NLD را به فریب پیروزی غیرقابل غلبه NLD در سال گذشته متهم کرد ، در میانمار تنش ایجاد شد زیرا شایعات مبنی بر تهدید ارتش به کودتا ، در میانمار ایجاد شد.

پرتال خبری آنلاین میانمار اکنون به نقل از منابع تأیید نشده اعلام کرد که خانم سوجی و رئیس NLD صبح امروز زود دستگیر شده اند اما جزئیات آن را فاش نکردند.

رادیو تلویزیون تصویری میانمار و رادیو صدای میانمار اعلام کردند که آن روز نمی توانند ساعت 6:30 صبح (به وقت محلی) برنامه را به طور منظم از طریق فیس بوک پخش کنند.

خانم سوزی 75 ساله با نفوذترین سیاستمدار و رهبر عالی میانمار است که برای دهه ها مبارزه بدون خشونت علیه حکومت نظامی را رهبری کرده است.

حاکمیت وی NLD در انتخابات عمومی نوامبر 396 کرسی از 476 کرسی سنا و مجلس عوام را به دست آورد. با این حال ، خدمات نظامی در میانمار مطابق با قانون اساسی سال 2008 ، 25٪ از کل کرسی ها را به خود اختصاص داده است و پست های مهم وزیر برای کسانی که توسط ارتش منصوب شده اند ، اختصاص دارد.

ارتش میانمار بارها ملت را به نقض گسترده انتخابات عمومی متهم کرده و نتوانسته است شواهد واضحی ارائه دهد. اما کمیسیون انتخابات میانمار ادعای ارتش را رد کرد.

در میانه جنگ های تقلب در انتخابات ، سخنگوی ارتش جو مینگ تونگ ماه گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که “ارتش طبق قانون اساسی از قانون اطاعت خواهد کرد” ، اما احتمال کودتای سیاسی را رد نکرد.

در همان زمان ، مین آونگ-هلینگ ، رئیس ستاد نیز گفت که اگر این قانون به درستی اجرا نشود ، می توان قانون اساسی را لغو کرد. علاوه بر این ، نگرانی ها با استقرار غیرمعمول خودروهای زرهی در چندین شهر بزرگ افزایش یافته است.

در همین حال ، مقامات شورای امنیت ملی (شورای امنیت ملی) و وزارت امور خارجه گفتند که از گزارش های مربوط به کودتا در میانمار مطلع هستند ، اما قادر به تایید کودتا نبوده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *