[ad_1]

“فرمانده کل قوا تصمیم به ثبت نام می گیرد”
میانمار پس از کودتا بیش از 1000 مورد اعتراض کرد
شهروندان استرالیایی نیز توسط ارتش در میانمار بازداشت شده اند

پیوند_انتخابی
[양곤=AP/뉴시스]شهروندان به کودتای نظامی در یانگون ، میانمار در روز ششم اعتراض کردند. 02/21/2021

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = ارتش میانمار که باعث کودتا شد استفاده از واکسن ویروس کرونا (Corona 19) جدید را که توسط روسیه ساخته شده تأیید کرده است.

در تاریخ ششم (به وقت محلی) ، اسپوتنیک V از طریق حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد که “میانمار بیست و یکمین کشور ثبت کننده واکسن Sputnik V است.”

Sputnik V اولین واکسن جهان است که در آگوست سال گذشته توسط روسیه تأیید شد. با این حال ، اختلافات و نگرانی هایی در مورد کارایی و ایمنی واکسن وجود دارد.

تصویب روز توسط ارتش داده شد ، که باعث کودتا در اوایل صبح روز 1 شد. TASS به نقل از منابع نظامی و دیپلماتیک روسیه توضیح داد که این “تصمیمی است که توسط فرمانده کل قوا مین اونگ هلاینگ اتخاذ شده است”.

علاوه بر این ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم دولتی روسیه (RDIF) توضیح داد که پس از این تصمیم دیگر نیازی به آزمایشات بالینی بیشتر در میانمار نیست.

پیش از این ، ارتش در میانمار کودتایی را در ژانویه آغاز کرد و برای سال آینده وضعیت فوق العاده اعلام کرد. در واقع ارتش بر میانمار حاکم بود.

در میانمار ، اتحاد دموکراتیک ملل (NDD) ، به رهبری مشاور ملی آنگ سان سوچی ، در انتخابات عمومی در نوامبر گذشته پیروز شد.

با این حال ، ارتش با ابراز تقلب در روند انتخابات ، نارضایتی را مطرح کرده است. مشهور است که پلیس میانمار سوزی را به دلیل نقض قوانین واردات و صادرات پس از کودتا به شکنجه متهم می کند.

ارتش همچنین دسترسی به خدمات شبکه های اجتماعی (SNS) را که شهروندان میانمار مانند فیس بوک ترجیح می دهند ، مسدود کرده و سعی در جلوگیری از انتقادات دارد.

اما در یانگون ، اعتراضاتی علیه کودتا با بیش از 1000 نفر صورت گرفت. سازمان ملل همچنین اعلام کرد که از طریق یک فرستاده ویژه با طرف نظامی میانمار در تماس است.

در همین حال ، طبق گزارش خبرگزاری فرانسه و بی بی سی ، مشخص است که شهروند استرالیا ، دانشگاه پروفسور شان ترنل مک کواری ، توسط ارتش در میانمار بازداشت شد. پروفسور ترنل به عنوان مشاور اقتصادی Suzy Advisor شناخته می شود.

پروفسور ترنل در مصاحبه با رسانه ها گفت: “من تازه بازداشت شده ام و فکر می کنم به چیزی متهم شده ام.” این اولین بار است که یک خارجی به دلیل کودتا در میانمار بازداشت می شود.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *