[ad_1]

ارتش برای سال آینده میانمار را تحویل می گیرد … تنش ها پس از انتخابات عمومی سال گذشته
رهبران مرکزی NLD ، نمایندگان مجلس و وزرا نیز دستگیر شدند
مسدود کردن دسترسی به تلفن و اینترنت … Radio Radio Pro نیز متوقف شد

پیوند_انتخابی
[네피도(미얀마)=AP/뉴시스]در تاریخ 11 ژوئیه 2018 ، مین اونگ هلاینگ ، رئیس ستاد میانمار در مراسم افتتاحیه کنفرانس Panglong قرن 21 ، که در مرکز کنگره بین المللی میانمار در نپیدو برگزار شد ، سخنرانی کرد. در میانمار ، کودتای نظامی در یکم آغاز شد و رهبر عالی آنگ سان سوچی توسط ارتش دستگیر شد و تلفن و اینترنت قطع شد. 2021.2.1

[네피도(미얀마)=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = کودتای نظامی در روز اول در میانمار آغاز شد و مشاور امور ایالتی آنگ سان سوچی ، رهبر ارشد ، در ارتش در حبس خانگی بازداشت شد.

در میانمار ، دسترسی به تلفن و اینترنت قطع شده است و حزب حاکم حزب سوگ دموکراتیک (NLD) متصل نیست.

ارتش میانمار در تلویزیون نظامی میاوادی گفته است که ارتش سال آینده میانمار را تحویل می گیرد.

سرویس خبری میانمار ایروادی به نقل از سخنگوی NLD میو نیونت گفت که خانم رئیس خانم سوجی و رئیس جمهور یون مین رئیس جمهور اوایل صبح امروز توسط ارتش بازداشت شده اند.

به گفته ایراوادی ، علاوه بر سوجی و رئیس جمهور یون مین ، اعضای کمیته اجرایی مرکزی NLD ، اعضای شورای ملی و وزرای محلی نیز دستگیر و بازداشت شدند.

قانون گذاران میانمار برای اولین جلسه پس از انتخابات عمومی نوامبر در ناپیدو جمع شدند. با این حال ، از آنجا که ارتش NLD را به فریب پیروزی غیرقابل غلبه NLD در سال گذشته متهم کرد ، در میانمار تنش ایجاد شد زیرا شایعات مبنی بر تهدید ارتش به کودتا ، در میانمار ایجاد شد.

پرتال خبری آنلاین میانمار اکنون به نقل از منابع تأیید نشده اعلام کرد که خانم سوجی و رئیس NLD صبح امروز زود دستگیر شده اند اما جزئیات آن را فاش نکردند.

رادیو تلویزیون تصویری میانمار و رادیو صدای میانمار اعلام کردند که آن روز نمی توانند ساعت 6:30 صبح (به وقت محلی) برنامه را به طور منظم از طریق فیس بوک پخش کنند.

خانم سوزی 75 ساله با نفوذترین سیاستمدار و رهبر عالی میانمار است که برای دهه ها مبارزه بدون خشونت علیه حکومت نظامی را رهبری کرده است.

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]رسانه های خارجی از اول خبر دادند كه كودتای نظامی در میانمار آغاز شده و مشاور آنگ سان سوچی توسط ارتش پذیرفته شده است. گفته می شود ارتش میانمار ضمن ایجاد سوions ظن در تقلب در انتخابات عمومی نوامبر گذشته ، اقدام به کودتا کرده است. عکس ، سوزی مشاور را در تاریخ 29 اکتبر سال گذشته در دفتر کمیسیون انتخابات نپیدو نشان می دهد که در اوایل انتخابات عمومی 8 نوامبر رأی می دهد. 2021.02.01.

حاکمیت وی NLD در انتخابات عمومی نوامبر 396 کرسی از 476 کرسی سنا و مجلس عوام را به دست آورد. با این حال ، خدمات نظامی در میانمار مطابق با قانون اساسی سال 2008 ، 25٪ از کل کرسی ها را به خود اختصاص داده است و پست های مهم وزیر برای کسانی که توسط ارتش منصوب شده اند ، اختصاص دارد.

ارتش میانمار بارها ملت را به نقض گسترده انتخابات عمومی متهم کرده و نتوانسته است شواهد واضحی ارائه دهد. اما کمیسیون انتخابات میانمار ادعای ارتش را رد کرد.

در بحبوحه نبردهای جاری تقلب در انتخابات ، سخنگوی ارتش جو مین تونگ ماه گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که “ارتش مطابق قانون اساسی از قانون اطاعت خواهد کرد” اما کودتا را کاملاً رد نکرد و تنش های سیاسی را افزایش داد.

علاوه بر این ، مین اونگ هلینگ ، رئیس ستاد نیز گفت که اگر این قانون به درستی اجرا نشود ، قانون اساسی قابل لغو است. علاوه بر این ، نگرانی ها با استقرار غیرمعمول خودروهای زرهی در چندین شهر بزرگ افزایش یافته است.

در همین حال ، ایالات متحده و استرالیا نگران کودتا در میانمار هستند و از ارتش در میانمار خواسته اند تا قانون را حفظ کند.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی گفت: “ایالات متحده نسبت به گزارش هایی مبنی بر اقدامات ارتش میانمار برای جلوگیری از انتقال به دموکراتیک شدن در میانمار ، از جمله دستگیری مقامات غیرنظامی در میانمار ، از جمله مشاور آنگ سان سوچی ، هوشیار است.” رئیس جمهور جو بایدن گفت که گزارشی دریافت کرده است. “ایالات متحده با هر گونه تلاش برای تغییر نتایج انتخابات اخیر یا جلوگیری از تحولات دموکراتیک در میانمار مخالف است و در صورت لغو نکردن این اقدامات ، ما علیه مسئولین اقدام خواهیم کرد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *