[ad_1]

کاهش تعداد اسپرم و افزایش التهاب و استرس اکسیداتیو
ملاقات سریع … در تفسیر داده ها بیشتر دقت کنید

پیوند_انتخابی
[멜버른=AP/뉴시스]نمونه ای از مایع منی تحت میکروسکوپ در دانشگاه ملبورن ، استرالیا در سال 2018. CNN گزارش داد که یک مطالعه جدید در Reproduction در تاریخ 28 (به وقت محلی) منتشر شد که ممکن است عفونت ویروس کرونا (ویروس کرونا 19) بر کیفیت اسپرم در مردان و منجر به ناباروری در موارد جدی می شود. 2021.1.29.

[서울=뉴시스]گزارشگر یو سه جین = CNN گزارش داد که در بیست و هشتمین (به وقت محلی) در “تولید مثل” نتیجه جدیدی از این مطالعه اعلام شد که عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) می تواند بر کیفیت اسپرم در مردان تأثیر بگذارد و منجر به ناباروری شود. .

در این مطالعه آمده است: “این اولین شواهدی را نشان می دهد که عفونت COVID-19 کیفیت اسپرم و قدرت باروری مردان را مختل می کند.”

با این حال ، کارشناسانی که در این مطالعه شرکت نکردند ، نسبت به این نتیجه گیری ابراز تردید کردند و گفتند که باید دقت شود که جمع بندی بیش از حد یافته ها صورت نگیرد.

آلن پیسی ، استاد آندرولوژی در دانشگاه شفیلد در انگلستان ، گفت: “محققان در تفسیر داده ها نیاز به توجه بیشتری دارند.” “داده های محققان فقط ارتباطی بین عفونت COVID-19 و اختلال باروری شدید در مردان نشان می دهد. . “

دکتر Chaena Jayasena ، متخصص غدد درون ریز تولید مثل و آندرولوژی در کالج امپریال لندن گفت: “حتی اگر به یک عفونت ویروسی مانند آنفولانزا مبتلا شوید ، ممکن است تعداد اسپرم شما به طور موقت کاهش یابد.” وی مشخص نبود. “

محققان دانشگاه یوستوس-لیویگ در هسن ، آلمان ، منهای 105 مرد بارور سالم را که به COVID-19 آلوده نبودند و 84 مرد بارور را با COVID-19 در فواصل 10 روزه به مدت 60 روز مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

در نتیجه ، مشخص شد که اسپرم مردان آلوده به COVID-19 به طور قابل توجهی التهاب و استرس اکسیداتیو را در مقایسه با اسپرم مردان سالم افزایش داده است. غلظت ، تحرک و شکل اسپرم نیز تحت تأثیر ویروس قرار گرفت. هرچه علائم شدیدتر باشد ، اختلاف بیشتر خواهد بود.

بعلاوه ، فعالیت آنزیم ACE2 در منی مردان آلوده به کرونا 19 بسیار بیشتر است. آنزیم ACE2 پروتئینی است که یک نقطه ورود ویروس کرونا 19 برای اتصال و آلودگی سلولهای انسانی را فراهم می کند.

پروفسور فیسی ، که همچنین مدیر مسئول باروری انسان است ، گفت: “جای تعجب نیست که COVID-19 بر روی سیستم تولید مثل مردان تأثیر دارد ، زیرا گیرنده ACE2 نیز در بیضه ها یافت می شود.”

وی افزود: این یافته ها می تواند به دلیل عوامل دیگری مانند استفاده از داروها برای درمان ویروس باشد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.