[ad_1]

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스]الکسی ناوالنی (مخالف) رهبر مخالف روسیه و همسرش جولیا هنگام سوار شدن به هواپیمایی که عازم مسکو روسیه است در فرودگاه براندنبورگ در برلین ، آلمان در هفدهم (به وقت محلی) سلفی می گیرند. 2021.01.18.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین یونگ برنده شد = گاردین و دیگران گزارش دادند که تأیید شده است که الکسی ناوالنی ، گرتا تونبرگ و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 2021 در اول (به وقت محلی) به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شده اند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و داماد جارد کوشنر نیز به وی توصیه شدند.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، به دلیل تلاشهای ایستا در تلاش برای دموکراتیک سازی صلح آمیز در روسیه ، ناوالنی را ستود. او توسط نخست وزیر سابق نروژ اولا الوستوئن و دانشگاهیان روسیه توصیه شد.

ناوالنی در آگوست سال گذشته در روسیه معتاد به سم شد و در آلمان تحت معالجه قرار گرفت و پس از بهبودی ، به محض بازگشت به خانه دستگیر و زندانی شد. اخیراً اعتراضات گسترده ضد دولتی در روسیه برگزار شده و خواستار آزادی ناوالنی است.

تونبرگ ، دوستدار محیط زیست سوئدی نیز نامزد شده است. وی یکی از مهمترین سخنرانان مبارزه با بحران تغییر اقلیم به حساب می آید.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز نامزد شد. در بیماری همه گیر ویروس کرونا ویروس جدید کرونا (کرونا 19) ، به دلیل ارتقا access دسترسی عادلانه به واکسن در کشورهای کم درآمد از طریق مرکز COVAX ، یک پروژه بین المللی برای خرید مشترک و توزیع واکسن های توسعه نیافته ، از همه گیری ستایش شد.

جنبش Black Lets Matter (BLM) در ایالات متحده کاندید شده است و این یک جنبش ضد نژادپرستی جهانی است.

کمیته هلسینکی مجارستان ، یک سازمان حقوق بشر ، و IUSTITIA ، گروهی از قضات لهستانی که از حقوق شهروندی دفاع می کنند ، نیز ذکر شده است.

پیوند_انتخابی
[스톡홀름=AP/뉴시스]گرتا تونبرگ ، فعال اقلیمی سوئدی ، 17 ساله ، در چهارم (به وقت محلی) در مقابل ساختمان پارلمان در استکهلم با تابلوی “اعتصاب یادگیری اقلیم” تظاهرات کرد. 2020.09.04.

علاوه بر این ، رسانه های خارجی خاطرنشان كردند كه كوشنر ، دستیار ارشد سابق و نماینده سابق كاخ سفید در خاورمیانه ، نیز به عنوان كاندیدا پیشنهاد شد. وكیل آلن تساویتس كه در اولین گروه دفاع استیضاح ترامپ قرار داشت ، وی را به عنوان استاد افتخاری در دانشكده حقوق هاروارد توصیه كرد.

اینها وام هایی است که به انعقاد توافق نامه آبراهام کمک می کند ، که روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و امارات ، بحرین ، سودان و مراکش را برقرار می کند. این مهمترین موفقیت دیپلماتیک در خاورمیانه در 25 سال گذشته است که درگیر آن درگیری های طولانی مدت با ایران است.

در همین رابطه ، گاردین خاطرنشان کرد که احتمال ترامپ رئیس جمهور سابق در میان جنجال ها مانند تحریک به جنگ داخلی بازنشسته شده و می تواند بر پاداش کوشنر و دیگران تأثیر بگذارد.

از دیگر کاندیداها می توان به رئیس جمهور سابق ترامپ ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) اشاره کرد.

کمیته نوبل که برندگان جایزه نوبل را انتخاب می کند ، بیش از 50 سال کاندیداها و بازندگان را شناسایی نمی کند. با این حال ، متقاضیان می توانند انتخاب کنند که آیا افشا کنند.

توصیه برای جایزه صلح نوبل امسال به همین روز است. کمیته نوبل لیستی از برگزیدگان نهایی را تا پایان ماه مارس تهیه می کند و برندگان را در ماه اکتبر انتخاب می کند. مراسم اهدای جوایز قرار است 10 دسامبر برگزار شود. سال گذشته ، برنامه جهانی غذا (WEP) توسط نخست وزیر مورد تقدیر قرار گرفت.

پیوند_انتخابی
[포틀랜드=AP/뉴시스]در پورتلند ، اورگان ، ایالات متحده ، اعتراض به تبعیض نژادی بیش از 50 روز به طول انجامید و صدها معترض با تلفن های همراه روشن شده در 20 ام (به وقت محلی) تظاهرات کردند. 2020.07.23.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *