[ad_1]

“در صورت تحریک ، دولت بایدن چاره ای ندارد جز اینکه با سختی پاسخ دهد.”

پیوند_انتخابی
【سئول = اخبار】 رئیس جمهور کیم جونگ اون در روز دوازدهم در مراسم اختتامیه هشتمین کنگره حزب در پیونگ یانگ سخنرانی کرد. باید اقدام کنیم. “2021.01.13. (عکس = ضبط روزنامه کارگری)

[서울=뉴시스] گزارشگر كیم ی جین = جو بایدن در حالی كه دولت آمریكا به تازگی كشف شده است ، مقامات و كارشناسان سابق آمریكایی خاطرنشان كردند كه در صورت تحریک كره شمالی ، اثرات ضد مثلی می تواند رخ دهد ، صدای ایالات متحده (VOA) در اول گزارش داد.

بر اساس گزارش ها ، ایوان ریور ، معاون دستیار سابق وزیر امور خارجه در امور آسیای شرقی و اقیانوس آرام به صدای امریکا گفت که گزینه تحریک آمیز کره شمالی هزینه های زیادی برای پرداخت دارد.

وی گفت: اگر کره شمالی در اقدامات تحریک آمیز شرکت کند ، چاره ای جز در نظر داشتن تمایل خود برای روابط با چین نیست. با این وجود ، تحریکات کره شمالی در سال 2016 و 2017 مورد بحث قرار گرفت. صدای آمریکا توضیح داد که آنها نکاتی را عنوان کرده اند که می توانند به وضعیت سال 2017 برگردند.

معاون سابق وزیر رودخانه تجزیه و تحلیل کرد که کره شمالی نمی تواند از طریق تحریکات از تحریم های کره شمالی خلاص شود و دولت بایدن چاره ای ندارد جز اینکه در صورت تحریکات بسیار شدید واکنش نشان دهد. گفته شد اقدامات دیپلماتیک ، سیاسی و نظامی در این امر دخیل است.

وي به ويژه اشاره كرد كه كره شمالي ممكن است نتواند آنچه را كه مي خواهد بدست آورد.

جوزف دترانی معاون نماینده پیشین در مذاکرات شش جانبه گفت: کره شمالی احتمالاً منتظر خواهد ماند تا دولت بایدن با رویکرد جدیدی به کره شمالی برسد.

با این حال ، او گفت که این تحریکات می تواند شک و تردید در مورد خلع سلاح هسته ای کره شمالی را افزایش دهد. وی خاطرنشان کرد که این تحریکات می تواند بر تعدادی از دستاوردها تأثیر منفی بگذارد ، از جمله تلاش های دولت کره و نشست دولت سابق آمریکا در سنگاپور توسط دونالد ترامپ.

رابرت منینگ ، محقق ارشد شورای آتلانتیک نیز تفسیر کرد که بسیار بعید است کره شمالی تحریک کند و به هدف مورد نظر برسد. وی گفت: مقامات دولت بایدن مانند كورت كمبل ، هماهنگ كننده هندو-اقیانوس آرام شورای امنیت ملی كاخ سفید و معاون وزیر خارجه وندی شرمن قبلاً در حال كشف كره شمالی بودند.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *