[ad_1]

با توجه به انتخابات ریاست جمهوری ایران در ژوئن ، زمان بازگشت JCPOA احتمالاً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]تونی بلینکلن ، اولین وزیر خارجه جو بایدن ، قبل از انتصاب در 24 نوامبر سال گذشته در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی کرد. 2021.02.05.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کاخ سفید بحث در مورد مسئله هسته ای ایران را در سطح شورای امنیت ملی (شورای امنیت ملی) آغاز کرده است. پیش بینی می شود بحث درباره توافق هسته ای ایران (JCPOA ، برنامه جامع اقدام مشترک) انجام شود که توسط دولت قبلی پس گرفته شد.

رسانه آمریکایی Axios گزارش داد که کاخ سفید در 5 ام جلسات وزیران شورای امنیت ملی را با استناد به منبع آگاه از اوضاع تشکیل داد. گزارش شده است که در این جلسه به محتوای خروج JCPOA از دولت ترامپ پرداخته خواهد شد.

در این نشست در سطح وزیران شورای امنیت ملی که در سالن وضعیت کاخ سفید برگزار می شود ، وزیر دفاع و وزیر امور خارجه و همچنین مقامات ارشد امنیت ملی حضور خواهند داشت. این مکان به عنوان محلی برای ملاقات مقامات عالی رتبه شناخته می شود تا قبل از توصیه های مستقیم سیاسی به رئیس جمهور ، در مورد آنها بحث و گفتگو کنند.

در این جلسه مشخص است که زمان بازگشت به JCPOA به طور مفصل مورد بحث قرار خواهد گرفت. به ویژه ، آنها قصد دارند در مورد اینکه آیا سرعت بازگشت به برجام پیش از انتخابات ریاست جمهوری ژوئن ایران را تسریع کنند یا بازگشت پس از انتخابات ریاست جمهوری را به تأخیر بینند ، بحث کنند.

گزارش شده است که در همان روز ، تونی بلینکلن ، وزیر امور خارجه ، یک کنفرانس ویدیویی با همین موضوع با وزرای خارجه ایران ، فرانسه ، آلمان و انگلیس برگزار خواهد کرد. فرانسه ، آلمان و انگلستان به همراه ایالات متحده و چین به JCPOA امضا كننده (1 + 5) تعلق دارند.

رئیس جمهور بایدن قصد خود برای بازگشت به برجام را ابراز داشته است ، جایی که دولت ترامپ قبل از شروع به کار از آنجا خارج شد. طرف ایرانی با روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، ایالات متحده را تحت فشار قرار داد تا تحریم های خود را لغو کند. اخیراً ، حتی از طرف اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) نیز مداخله کرده است.

بر اساس گزارش ها ، وزیر بلینکلن اخیراً به نماینده جدید ایران ، رابرت مالئی ، که در سال 2015 رهبری مذاکرات JCPOA در شورای امنیت ملی را بر عهده داشت ، دستور داد یک تیم مذاکره ای متشکل از دیپلمات ها و کارشناسان تشکیل دهد.

جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی آمریکا در آن روز در جلسه توجیهی کاخ سفید گفت: “ما به طور فعال با اتحادیه اروپا ، به ویژه با کشورهای 1 + 5 مانند آلمان ، انگلیس و فرانسه همکاری می کنیم.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *