[ad_1]

“علاقه فعال به بازدارندگی هسته ای کره شمالی … برای حفظ امنیت اتحادیه ایالات متحده”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در 22 ام (به وقت محلی) جلسات توجیهی منظمی را ارائه داد. 23.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = کاخ سفید کره شمالی را تهدیدی جدی برای صلح بین المللی خواند و از “استراتژی جدید” نام برد.

مطابق اظهارات کاخ سفید در جلسه توجیهی منظم در تاریخ 22 (به وقت محلی) ، سخنگوی جن ساکی در پاسخ به س aboutالی درباره کره شمالی ، گفت: “موشک های بالستیک هسته ای کره شمالی و سایر فعالیت های گسترش سلاح های هسته ای بدون شک تهدید جدی برای صلح بین المللی و امنیت جهانی است. . اتان) دیدگاه رئیس جمهور.

وی سپس برنامه هسته ای کره شمالی را “تضعیف رژیم بین المللی منع گسترش سلاح های هسته ای” توصیف کرد و توضیح داد: مانند ژاپن ، ما همچنان فعالانه مانع بازدارندگی کره شمالی هستیم.

جواب روزی آمد که سوالات درباره استراتژی هندو-اقیانوس آرام رئیس جمهور بایدن و استراتژی کره شمالی در قبال ژاپن آمد و رفت.

ساکی گفت: “ما یک استراتژی جدید برای محافظت از مردم آمریکا و متحدانمان اتخاذ خواهیم کرد.” با این حال ، هیچ “استراتژی جدید” خاصی ذکر نشده است.

وی افزود: ما این روش را با بررسی دقیق سیاست های کشورهای مختلف مرتبط با کره شمالی آغاز خواهیم کرد. وی توضیح داد: “ما در مورد فرصت های دیپلماتیک آینده و فشارهای فعلی رایزنی های نزدیک با کره جنوبی ، ژاپن و سایر متحدان (در مقابل کره شمالی) خواهیم داشت.”

ساکی گفت: “ما با شرکای خود در منطقه (هند و اقیانوس آرام) از نزدیک همکاری خواهیم کرد تا راه رو به جلو را فراهم کنیم و نیروهای خود را متحد کنیم.”

در همین حال ساکی گفت: “آیا رئیس جمهور می داند که TPP کامل نیست” و “فکر می کنم ما باید آن را تقویت و بهبود دهیم” ، آیا بایدن به توافق نامه مشارکت اقتصادی اقیانوس آرام (TPP) بپیوندد.

وی گفت: “در این مرحله ، من و او (بایدن) متمرکز بر این هستیم که تمام تلاش خود را برای بهبود خانواده های کارگر آمریکایی و طبقه متوسط ​​(رفاه اقتصادی) انجام دهیم.” “این یک مشکل برای چند ماه آینده است. “

پیش از این ، دولت سابق ترامپ روش بالا به پایین را در پیش گرفت که در آن رئیس جمهور مستقیماً با شخص کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به عنوان راهی برای پاسخگویی به سلاح های هسته ای کره شمالی مذاکره می کرد. با این وجود ، تأثیرگذاری این رویکرد مانند پایان اجلاس هانوی زیر سوال رفته است.

در پایان دولت چهار ساله ترامپ ، تونی بلینگن معاون سابق وزیر خارجه آمریکا که یک دیپلمات سنت گرا محسوب می شود ، با تمرکز بر جهت گیری سیاسی آینده به سمت کره شمالی به عنوان اولین نامزد وزیر امور خارجه برای دولت بایدن معرفی شد. نامزد Blinkoln در جلسه دادرسی مروری بر سیاست خلع سلاح هسته ای کره شمالی داشت.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *